Přejít na obsah

Pískání při jízdě 1.2 TSI


los pakos

Doporučené příspěvky

Tak dnes potvrzeno prodejcem škoda. Pískání je způsobeno zrcátkem (jemnou spárou v plastech), objevuje se u prvních fábek při rychlosti od 60 do 100 km/h, po sklopení zrcátka mízí. Jev se vyskytuje u prvních aut (pževážně r.v. 2014), u nových aut již ne (výrobce to ošetřil).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm zajimave a nejake oficialni reseni?

Řešením je zaslepení spáry v zrcátkách. Je tam nějaká mezera mezi krytem zrcátka a vlastním tělem (kostrou). Tuto mezeru je nutné vyplnit nějakým materiálem tak, aby proudící vzduch již nemohl rezonovat - pískat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to zrcatko bude lepsi:) kdyz pojedes rychle, tak ho preci nepotrebujes:) A jeste budes mit lepsi aerodynamiku:-D A kdyz pojedes pomalu (kolem 60tky) tak si ho zase odklopis aby si dozadu videl:)

 

Vlastne ŠA to udelala jako super pohyblivy element pro snizeni treni a tim usetrenim nejakeho toho litriku paliva (priprava na EURO 7:)).

Kazdopadne jsem rad, ze se to zatim vyresilo:)

Editováno: , autor: deathskull
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak tenhle náš problém, který popisuje los pakos zrcátkem nebude.

 

1) Dělá mi to na VW polu, které má zrcátka trochu jiná (jen motor je úplně stejný:-)

2) Vyzkoušel jsem i jízdu se sklopenejma zrcátkama. Sice mi průměrná spotřeba klesla o 0,2 l/100km :kol-47: , ale pískání zůstalo :-(

3) Objevuje se i při rychlosti <30km/h

 

Opravdu je spojeno s konstantníma otáčkama než s čímkoliv jiným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekde to tu bolo už písané ale ani za nič to neviem nájsť alebo je možné že to bolo v octavia fore ale ak sa nemýlim malo by to byt nejaké malé kurvítko ani neviem ako sa to nazýva a chalan v tej téme písal, že mu to aj zdarma vymenili. No nechcem vás zavádzať :kol-47: a myslím, že o tom aj ŠA vie ale nemalo by to obmedzovať funkcionalitu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miklisek: ak to pískanie skutočne pochádza z palubovky a vydáva ho nejaká el. súčiastka, tak ho skutočne staršie uchu počuť nemusí.

Spomenul som si, že mi raz pískala základná doska na PC, aj som presne identifikoval čo na nej, ale môj otec len krútil hlavou, že mám halucinácie. Pritom súčiastka si vybrovala svojou frekvenciou a pri ľahkom dotyku sa frekvencia pískania menila, až stratila. Pomohla len výmena dosky. Nevravím, že je to tento prípad, ale kľudne aj v aute to môže mať podobný pôvod, ale to by lepšie povedal nejaký autoelektrikár.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes jsem jel fábií 1.2 TSI 66 kW HB, ambition a slyšel jsem, při vypnutém rádiu, pískání odněkud z levé strany palubní desky. Bylo to určitě pískání elektroniky, velmi jemné a tiché... Tedy TO PÍSKÁNÍ, co popisuje los pakos!

 

 Nejednalo se o dříve zmiňovaný aerodynamický efekt zrcátka, kde bylo to pískání závislé na rychlosti jízdy. 

 

Takže naposled k pískání ve fábiích, jak to vidím já: jsou dvě příčiny:

1) pískání vyvolané proudem vzduchu vyluzované zrcátky (pouze u prvních kusů výroby)

2) pískání nějakého elektronického elementu v palubní desce - jemné, tiché, nezávislé na otáčkách motoru, vyskytující se u slabší verze TSI (u silnější varianty jsem nikdy nic takového nezaznamenal). Prodejce auta o tom věděl ale nemá šajn, vocogou...

Editováno: , autor: Pepav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto ,,pískání" o vysoké frekvenci pozoruji i svého Golfu VII 1.2 TSI, stejně tak to dělaly dvě OIII se kterými jezdil, taky 1.2 TSI. Třetí to nedělala, ale když jsem nad tím přemýšlel, v čem je rozdíl, tak jsem si uvědomil, že ta třetí nemá automatickou klimu, takže dost možná vítr vane odtud, ale ruku do ohně za to nedám. Každopádně se ten zvuk nejčastěji projevuje při zařazeném 4.RS v rychlosti mezi 55-60 km/h. Ze stálého tónu přejde v přerušovaný, až nakonec úplně zanikne. Považuji to už za vlastnost :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto ,,pískání" o vysoké frekvenci pozoruji i svého Golfu VII 1.2 TSI, stejně tak to dělaly dvě OIII se kterými jezdil, taky 1.2 TSI. Třetí to nedělala, ale když jsem nad tím přemýšlel, v čem je rozdíl, tak jsem si uvědomil, že ta třetí nemá automatickou klimu, takže dost možná vítr vane odtud, ale ruku do ohně za to nedám. Každopádně se ten zvuk nejčastěji projevuje při zařazeném 4.RS v rychlosti mezi 55-60 km/h. Ze stálého tónu přejde v přerušovaný, až nakonec úplně zanikne. Považuji to už za vlastnost :-D

 

Kolega v práci má OIII s manuální klimou 1.2 TSI 77kW a taky mu to píská. Klimou to nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...