Přejít na obsah

Pískání při jízdě 1.2 TSI


los pakos

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny a jsem rád, že nejsem jediný, komu při jízdě "pískalo v hlavě". 

Po několika málo zkušenostech v jizdě s předváděčkami jsem ono pískání zaznamenal...

Zvuk neměl nic společného s motorizací, jednalo se o důsledek prodění vzduchu, který, jak tady někdo uváděl, se nějak láme o ostrou hranu zrcátka. Byl jsem z toho docela paf. Jak uvádíte, potvrzuji, že to dělalo někde v rychlosti kolem 50 - 60 km/hod. nejvíc, resp. nejslyšitelněji. 

Budou v tom asi hrát roli povětrnostní podmínky, páč to nepískalo vždy. 

Jen pro zajímavost uvádím auta, všechny v metalické barvě:

- F 3 hatchback, abition, 1,2 (66 kW), r.v. 2014...silné pískání

- F 3 hatchback, style, 1,2 (81 kW), r.v. 2014...téměř žádné pískání, jen slabě

- F 3 combi, style, 1,2 (81 kW), r.v. 2015... ABSOLUTNĚ bez pískání

 

Takže z výše uvedeného plyne, že byďto jsou už nové kusy bez problému (a výrobce to nějak ošetřil), nebo záleží jak zrovna fouká vítr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem stejný problém řešil u svého VW Pola (stejný motor 1.2 TSI). Dle autorizovaného servisu je to známý problém těhlech motorů (minulý týden prý to řešili u Fabie III). Zatím bez řešení. Prostě díl konstrukčně udělaný tak, že začne pískat když jím prochází vzduch. Prý píská odvětrávání palivové nádrže. Takový ten černý husí krk nahoře na levé straně motoru. Prý se mám za nějakou dobu ozvat, jestli je kolem toho už něco nového.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odvětrání palivové nádrže ústí do motorového prostoru a je vystaveno náporu vzduchu??? Zdá se mi to nesmysl.

.... Prý píská odvětrávání palivové nádrže. Takový ten černý husí krk nahoře na levé straně motoru...

Editováno: , autor: Pepav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyznám se v tom jako "koza v petrželi", takže přikládám foto, ať si každý udělá obrázek sám, co to je. Prý je po odpojení téhle hadice pískání mnohem větší. Ten husí krk označen červeně. Co to je podle vás?

 

http://forum.skodahome.cz/gallery/image/55399-fabia-03a-1/

Editováno: , autor: kacov-al
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dela mi to zhruba v nizsich rychlostech kdy jsem schopny piskani pres aerodynamicky hluk slyset zhruba do 100 km/h, nedela to vzdy ale dela jen pri ustalene rychlosti kdyz jedu delsi dobu treba 60 km/h tak to zacne ale staci lehce pridat plyn a piskani okamzite zmizi. Piskani bych popsal jako elektronicke piskani nejakeho zdroje ale opravdu jemne piskani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...