Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Hkubes

Doporučené příspěvky

já si myslím, že ty Nokian A3 budou super... ;) já mám sám Nokian W+  a jsou bezvadný... super tichý a navíc slušný záběr na sněhu a neplavou na vodě... :palec:

 

2 Librus... hele, vyšší hmotnostní index nevadí, ale proč je kupovat??? tomu nerozumím... děda má F III a má v TP rozměr pneumatik 175/70 R14???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vorlajz: v našem TP je 175/70 R14 84T, 185/60 R15 84T, 215/40 R17 87T, 215/45 R16 86T...

 

Ptám se na to proto, protože kdybych kupoval kompletní kolo ve škodovce, tak mi nabízejí:

 

Pirelli Snowcontrol serie 3 185/60 R15 88T

Nokian WR D3 185/60 R15 88T

Barum Polaris 3 185/60 R15 88T

Barum Polaris 3 175/70 R14 84T

 

 

proto ten můj dotaz ohledně toho hmot.indexu. Vím, že na netu jsou i 84T... Děda bude jezdit v zimě velmi zřídka, myslíte, že by Barum Polaris 3 175/70 R14 84T mohlo stačit? Nikde tu nikdo R14 nekupujete, tak jsem chtěl vědět proč? Protože je to špatné nebo protože je to škaredé ? Jinak ve škodovce by ty 4 kola stály 8848,- , na internetu bych se dostal na 6900 cca. + samozřejmě doprava a nevím kolik by stálo to nasazení gum na plech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nekupuje to nikto asi preto, lebo rozdiel ceny už nie je taký veľký. Mne príde 15" ideál, ak sa jazdí dosť aj v zime. Keby som kupoval kolesá pre dedka, tiež beriem najmenšie. Skôr by som ale zvažoval, či vôbec prezúvať. Môj dedko má na aute zimné stále, jazdí vyslovene okolo komína tak raz za týždeň pár km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, v září sem se stal hrdým majitelem nové Škody Octavia, po letech šetření :-) 
Bohužel auto je na letních pneumatikách a momentálně sháním zimní pneu, je tam rozměr 205/55 R16. 
Mohl by mi někdo z vás doporučit jaké pneu obouváte? S autem jezdím pravidelně do práce do Veselí nad Lužnicí což je něco kolem 30km a pravidelně na hory. 
Takže soudím že potřebuji něco kvalitního :-) ale nevím co vybrat. 

Dál by mě zajímalo jestli mi tu někdo může doporučit nějaký kvalitní pneuservis v Českých Budějovicích, nebo Veselí. 
Do ted sem přezouval tam kde to bylo za tři stovky a pneu na netu a po těch problémech co sem měl už nechci.

Letos když mám nové auto tak bych chtěl taky pořádný servis :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bruno... já mám dobré zkušenosti s Nokiany... jezdím na stejném rozměru jako ty a mám tedy Nokian W+... teď jsou nové Nokian WR D4 a nebo WR D3... asi nešlápneš vedle s Continentaly WinterContact TS850 ... ;)

 

dobré je si přečíst na netu recenze... ;) když nekoupíš vyloženě nějakou jebku, tak to bude v pohodě... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barum sem jezdil na předchozí mazdě, mě se to moc nelíbilo. Nokian sem slyšel že je to finská nebo ruská guma a že je to úplně super na sníh ale nevím. 
Do konce týdne bych chtěl obejít pár servisů a poptat je co by to stálo :-) 

Ale jednou sem někde slyšel že na brzdách a gumách se šetřit nemá :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak koukám na testy tak favorité jsou

Continental ContiWinterContact TS850 cena cca: 2 250

Goodyear UltraGrip 9 cena cca : 2 200

Nokian WR D3   cena cca: 1 800

Bridgestone Blizzak LM-001 cena cca 2 050

 

Takže počítám že tak kolem 9 000 i s přezutím to půjde. 
Jestli je Nokian tak dobrý jako continental tak asi není co řešit, to je přeci jenom rozdíl jedné nádrže :-) 
Jinal bych to viděl asi na zlatou střední cestu a vzal bych Bridgestone, mám je jako letní z prvovýbavy a zatím naprostá spokojenost.

 

Zítra cestou do práce objedu dva tři pneuservisy a poptám ještě jejich ceny. Počítám že tam ta cena bude o něco vyšší než na internetu, tak snad to nebude dělat další tísícovku na čtyřech gumách :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, v září sem se stal hrdým majitelem nové Škody Octavia, po letech šetření :-) 

Bohužel auto je na letních pneumatikách a momentálně sháním zimní pneu, je tam rozměr 205/55 R16. 

Mohl by mi někdo z vás doporučit jaké pneu obouváte? S autem jezdím pravidelně do práce do Veselí nad Lužnicí což je něco kolem 30km a pravidelně na hory. 

Takže soudím že potřebuji něco kvalitního :-) ale nevím co vybrat. 

Dál by mě zajímalo jestli mi tu někdo může doporučit nějaký kvalitní pneuservis v Českých Budějovicích, nebo Veselí. 

Do ted sem přezouval tam kde to bylo za tři stovky a pneu na netu a po těch problémech co sem měl už nechci.

Letos když mám nové auto tak bych chtěl taky pořádný servis :-) 

To by mě zajímalo, proč to píšeš do sekce FABIA III???   :kol-32: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

A proč ne ty 14?,Feldy měly pro neznalé i 14". Venku je +15 a zimu obuju až bude skutečně třeba a ne na základě hysterie a mýtu o povinnosti jejich použití.

Bene, možná že zimní už mají ti, co jezdí ráno do práce, případně v noci, nebo v horách. A myslím si, že většina lidí už vyjela v teplotách kolem nuly, a to zimní pneu funguje v krizové situaci opravdu lépe než letní. K tomu rozměru, proti gustu... Za mě dělají kola auto, na jedné straně vah je šetření nákladů a materiálu, na druhé je vzhled, záleží, kdo co upřednostní. Fabia patří k levnějším vozům, takže se dá pochopit šetření na úkor vzhledu, k nepochopení by to bylo u například pořádné audiny za mega, obouvat plecháče na balónové papuče... Ale díky bohu že na novou fabku se sportovnějším vzhledem nejdou dát 13" :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

I pneumatiky se dají zničit za 6000 km. Možná bys měl sestru přihlásit na talentové zkoušky do FI ;)

 

Dnes opravdu pořádné prověření Nokianů A3 ve všech podmínkách. Jel jsem do Prahy - nejdříve na nafoukaném sněhu, pak břečka a jízda max. do 90 km/h. Hezky stabilní, skluz pneumatik předvídatelný, nic děsivého, přesto opatrná jízda. Před Plzní už na mokru tempomat na 100. Dálnice Plzeň-Praha 120-130 a na Zličíně průměr 5,7 l/100km. Takže kombinovaná spotřeba výborná.

 

Cesta zpět - Praha-Plzeň - mokro a déšť, tempomat na 150, pokud bylo na silnici opravu hodně vody, tak zpomalení 120-140. Chování na mokru perfektní i ve vysokých rychlostech, je vidět, že je to sportovnější pneumatika. Spotřeba už "lehce" vyšší - v Plzni svítilo 8,8 l/100km, 37 minut a průměrná rychlost 109 km/h.

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...