Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

V 12. 8. 2016 at 15:20, sk0d@ napsal:

Skor sa tu neustale opakuju somariny a ty si tomu len pomohol. Oleje C3 su pre TSI HORSIA volba ako A3/B4, bez ohladu na najazd, dialnice vs.mesto, nazor nejakeho pseudomechanika, svagra a pod.

Cize ak niekto chce dopriat autu najlepsiu moznost, okrem dodrzania normy by mal davat spominanu A3/B4.

Ale aj tak je to zbytocne to opakovat. O par hodin / dni sem zas niekto napise ze leje castrol longlife lebo to servisak odporucal, a servisak predsa ma skolenie a je skuseny.

 

Čo potom povieš na tento olej viď technický list obsahuje  C2/C3, A3/B3/B4 ?

_ps_101mobil_1_esp_formula_5w-30.PDF

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK,

podľa teba je aj toto forum zbytočné veď si každý môže prečítať návod, prípadne zaplatiť prístup erWin, prípadne zájsť do servisu.

 

Ja som prečítal celú tému a viem aj to či leješ ty do auta, ale odpovedať ak vieš je či slušné ale aj poučné, nie každý prečíta všetko.

 

Oleje od Mobilu považujem dlhodobo za celkom výbornú značku a rád si vypočujem aj názor iného, nato je to tu aby sme diskutovali, asi nezdieľaš môj názor.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veď práve aj tento má C3 preto som chcel počuť tvoj názor, že keď má celý rozsah C2/C3, A3/B3/B4  ???

 

Cítim z teba že vieš a máš čo povedať preto mám záujem ťa vypočuť, rozumieš sa téme.

 

Mám blbú vlastnosť, som hrozne zvedavý a zaujímajú ma témy ktorým úplne nerozumiem, dačo viem ale rád sa poučím.

Editováno: , autor: Eric_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze je tu kopec ludi, co maju co povedat. Ja sa nechcem uz o tom hadat ani sa nechat zatiahnut do diskusii, lebo sa vzdy objavia krcmove argumenty bez technickeho pozadia. V normalnych podmienkach su prave SAPS ucinne proti opotrebovaniu, pri vysokych tlakoch, a na dosiahnutie optimalneho cisla TBN. Pocas prevadzky rozne kyseliny degraduju olej, a je dolezite mat dostatocnu alkalicku rezervu.

 

Jediny rozumny dovod pouzitia C3 pri benzine este pripustam, ak ma uzivatel pochyby o tom, ci nim pouzivane palivo splna STN EN 228 a naslednu europsku (ja viem, vsetci mami radi EU) direktivu platnu od 1.1.2011 = menej ako 10mg/kg siry. V tom pripade mid a low SAPS mozu kompenzovat pripadny vyssi vyskyt siry.

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poviem ti priklad:

API SL vyzadovalo Cam plus lifter wear max = 20mikronov, SM a SN uz dovoluje max = 60. Na druhej strane Bearing weight loss sa znizila z 26,4mg na 26. Zaroven plati, ze napr. TBN pri A3/B4 je min 10, pri C3 musi vyrobca mat min 6.

 

Takto by som mohli pokracovat pri niektorych kombinaciach, preto kazdy nech si tam da co uzna za vhodne na zaklade noriem a testov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

dnes po 20 000 KM mi zasvietila kontrolka,  skontrolovat hladinu oleja! Je mozne, ze tak skoro treba doliat olej? Zasvietilo to niekomu este a po kolkych km?

PS: Aky olej znacky SHEL by ste mi poradili doliat? ( Shel mam za dobru cenu)

Editováno: , autor: camarena
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Podle mého skromného názoru je nejlepší nechat proměnlivý, sledovat naježděné km a kolik km hlásí ŘJ do další výměny a přibližně v polovině vyměnit olej. Dodržet doporučenou specifikaci, při takto zkrácených intervalech na dobrém, lepším, nejlepším oleji tolika nezáleží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si všimol že LL interval poslal do servisu aj skôr ako 15k km ide o to aká je trasa a zaťaženie, nielen km ale aj tepelné.

Ak však má niekto pevný interval tam sa nič nezohľadňuje a ide tvrdo na 15k km.

 

Z toho vyplýva že LL je niekedy lepšie ako pevný interval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...