Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

@Martab hele já nakupuji léta v tomto obchodě z odkazu a nejenom olej, ale i jiné autodíly a nikdy žádný problém, ale není to nejlevnější obchod, kupuji jen proto, že to mám doma bez poštovného..ten olej se dá koupit i levněji..

a jak říkáš, cena mezi 600-700,- za kanystr je úplně běžná a nabízí ho mraky obchodů, to není žádná podezřele nízká cena..

https://www.autodily-cardo.cz/-3/shell-helix-ultra-professional-av-l-0w-30-1l/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Pajaa-76 napsal:

Pokud Shell tak jak už tu bylo zmíněno Pewag z Plzně. Je to ofiko distributor jeden ze sedmi a jeden z mála co má web obchod i pro běžné spotřebitele. Třeba AV-L 0w30 nemá ve 4 či 5L balení, protože toto balení není v ofiko ČR distribuci. Ano i to litrové balení lze sehnat ještě o stovku levněji - to ať si každý riskne sám.

Pewag mne přesměroval na tyto stránky: http://www.oleje-shell.cz/index.php?k=1&k1=1 kde vidím Shell HELIX ULTRA ECT C2/C3 0W-30,4L za 622 Kč jinak ceny tam mají celkem příznivé, ještě sehnat servis kde to vymění...

 

@ski1961 Díky, to vypadá dobře jak cenově tak dostupností :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové asi tak, studoval jsem to pomalu týden a to i minulej rok, kdy jsem naletěl jednomu schopu https://www.jaknaauto.cz

5L balení mě tam stálo 800kč i s daní a nalil jsem to do svého auta, naštěstí se nic nestalo bohužel olej není originál a lze jen špekulovat co tam bylo a co ne. viz stránka 14 tohoto tématu kde mě vyloženě moderátor Maverick upozorňoval na podivnost nápisů na krabici a na obsah balení, celou konverzaci si tam můžete přečíst. Jednoduše jsem už naletět nechtěl a pokud vám někdo prodá 4L balení tohoto oleje za méně jak 1000kč pravděpodobně jste naletěli nějakému pančéři který do toho něco přihodil, ten obsah tam ale kluci nebude, nebuďte naivní, víčko nemá ochranou fólii takže tam klidně může kdokoli cokoli přihodit a vy to ani nepoznáte. north oil je oficiální autorizovaný distributor Shell olejů a od nich berou i přední výrobci jako je Škoda, VW, BMW .... a já se už po druhé kvůli 300kč napálit nenechám, je mě jedno kdo co na Heuréce prodává, já budu kupovat jedině zde, tady je 100% jistota že to co kupujete tam je. ;)

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, rudasn napsal:

@ski1961

Dík za potvrzení. V olejích se moc nevyznám, lepší se raději zeptat, i když to pro mnohé vypadá zbytečné. Když už jsi ukázal tyto dva nejběžnější a nejvhodnější, který z těchto dvou je lepší?

To ti nikdo neřekne, protože to nikdo neví. Vyber si ten, který je ti více sympatický, nebo ten, který je pro tebe dostupnější. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 6. 2017 na 9:42, Pitrsman napsal:

Maverick: Tak jsem to teď obvolával, u oficiální dovozce Shell, skutečně to pochází z Hamburku a to že to nebude mít technologii PurePlus bude tím že měli na podzim v Kataru nějakou havárii a na trhu se objevila i 5L balení, tím pádem se to vyrábí přímo z ropy, jinak tu firmu jaknaauto.cz zná a ta firma od nich odebírá, takže nějaké to že to bude pančované asi nebude na místě, jinak hliníková fólie se nedává ani u oficiálního prodejce, momentálně teď ale dalším rokem může být. Pokud chce mít člověk 100% jistotu tak pro moravskoslezský kraj je tu http://www.northoil.cz

Sidlo v Ostravě, prodejna v Olomouci, průmyslový areál v Černovíru, ulice Na Sezníku 4 , telefon : 739 431 638. :)  Jinak objednávku jsem nejdřív strornoval, dle platných zákonů o nakupování přes eshop, což je po převzetí do 14dnů vracečka bez udání důvodu ale nakonec jsem se rozhodl po vyjádření Shellu olej od jaknaauto.cz vzít, tak uvidím. :D

toto je tvůj příspěvek ze strany 14

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak kdosi tu psal o 5L balení Shell, oficiálně mě bylo dnes řečeno, že Shell používá 1L a 4L balení. Takže pokud koupíte někde 5L balení od Shellu pravděpodobně v tom bude něco jiného než to co tam má být a navíc to ani nebude oficiální distribuce. Padělky se totiž dělají na všech produktech a oleje v tomto nejsou výjimkou. ;)

 

Pitrs78: ano, nechal jsem se napálit, žádné takové balení neexistuje a mluvil jsem tam asi s nějakým člověkem z Ostravy který jen aby se mě zbavil, mě nabulíkoval to co jsem chtěl slyšet. Vola jsem tam kdesi do kanclu. Dnes jsem mluvil s člověkem přímo co ty oleje vozí a distribuje, už to dělá 20 let.

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rudasn  přesně, jak píše @pitrs78  na to neexistuje odpověd, který z nich je lepší..Shell je levnější :-) a je řidší protože je 0W, oproti Castrolu 5W..já zvolil na radu mechanika, který dělá motory celý život 0W, protože je řidší a mému vozu více vyhovuje, protože jezdím málo, tzvn kolem komína a v zimě často krátké trasy a studené starty a tento olej tím, že je řidší, tak se rychleji dostává na konkrétní místa a rychleji maže :-)

 

@Martab  těch 622,- je bez DPH, ale i z DPH těch 753,- za ty 4 litry je nyní super cena, protože to mají v akci :D

 

 

 

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu to zkoumat ale věřím člověku který to prodává 20 let, Maverick mě na to taky upozorňoval a oficiálně mě to bylo řečeno i na north oil, jinak fólie na hrdle není nikde, neměl jsem ji ani u toho 5L balení a nemám ji ani teď u 4L balení, prý se nedává ale u jiných výrobců olejů třeba jsou.

 

Chtělo by to hromadně prozkoumat stylem Tůma A DOST. :D  Mě třeba vůbec neštve že jsem dál o 300-400kč na víc, za to můžu v klidu chrápat. Pořád lepší jak od škody litr za 600kč. :D

 

Pajaa-76: stejně bych musel platit za dovoz dvě stovky jak je to zvykem, máš jedno, říkám, tři stovky neřeším. ;)

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pitrsman je to přesně, jak píše @pitrs78  to, že oficiální CZ distribuce nemá 4l a 5l balení neznamená, že když se někde prodává 5l balení, že je to padělek..Tyto 5l balení se pro jiné země běžně vyrábějí, např. Holandsko nebo Německo, takže ty shopy to tahají třeba tam odsud..stačí se podívat na eshopy v NL a DE je toho tam plno včetně amazonu..

 

a to, že ti North oil řekne, co ti řekne je úplně normální, od nich ani jinou odpověd čekat nelze..prostě dle nich všechno co neprodávají oni je podezřelé, musí přece strašit zákazníky, aby si kupovali jejich drahej olej :-) o ničem jiném to není..

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pitrsman jasně chlape v pohodě..jen se ti snažíme říci, že 5l balení se oficiálně pro jiné země vyrábí, takže to není automaticky padělek :-) český distributor musí strašit lidi, aby prodával, stejně jako straší autorizáky, že musíme jezdit k nim povinně na prohlídky, přitom nemusíme, ale většina lidí tomu podlehne a tak tam prostě jezdíme..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byla tu řeč o tom Rusku, tohle byl ten gang?  Pěkně, velkej sklad, bůh ví kolik lidí si to koupilo.

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pozor-na-falesne-oleje-podivejte-se-do-pancovaci-dilny-mela-obrat-4-miliardy-rocne/

 

ski1961: já třeba měním olej vždy po zimě, bez ohledu na to kolik najedu, ale třeba výměna brzdové kapaliny po třetím roce je opravdu nesmysl, to máš recht. ;)

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Pitrsman napsal:

Byla tu řeč o tom Rusku, tohle byl ten gang?  Pěkně, velkej sklad, bůh ví kolik lidí si to koupilo.

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pozor-na-falesne-oleje-podivejte-se-do-pancovaci-dilny-mela-obrat-4-miliardy-rocne/

jj, to je přesně ono..ale je to staré přes 2 roky..

osobně si myslím, že za hranice toho zase moc neproniklo..samotné Rusko je dost velký trh a tak se domnívám, že to končilo většinou všechno na ruském trhu ..

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...