Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Výpis z ODIS řekne vše 😉

Data source: Vehicle
Hardware part number: 5Q0959107J
Part number: 5Q0959107J
Hardware version number: H13
Software version number: 0253
Production date: 02.03.2016
Coding: 0D88
System name: HDSG-Modul
ASAM base version: BV_DeckLidContrUnitUDS
ASAM 2D/ODX data set: EV_DeckLidCONTIAU736
ASAM 2D/ODX data set version: 001012
ASAM/ODX control module version being used: EV_DeckLidCONTIAU736_001
Target data container: 3V0771t____
Version of the target data container: 0021
System abbreviation: J605

Jinak ten ZDC kontejner superb_decklid_5q0959107g.zdc z VCP obsahuje všechny parametry, viz obr, čili není třeba od nikud nic načerno stahovat. Tedy samozřejmě pokud nechceš docílit toho zavírání tlačítkem zevnitř. 😉

Snímek obrazovky 2024-03-12 181459.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja predpokladam, ze do toho nikto nesahal a je tam dataset z vyroby z roku 2015. Ta moja jednotka je zo SIII kombi, ale 2015. Auto je 12/2016. 

Ak je to tak, tak ten ZDC z  VCP, co si poslal  bude rovnaky,  ako ten co je v jednotke teraz  a kufor sa neotvori vnutornym tlacitkom - len cvakne.  Cize to nicomu nepomoze - alebo sa mylim  ? Jednotku treba asi flashnut niektorym z  datasetom na moj modelovy rok 2017 a to by mala byt verzia  jednotky "L"  podla rokov. 

Nikdy som s VCP nerobil, neviem ci by vzalo  dataset "L",   kedze moja jednotka je "G". 

Dataset na kombi s indexom "L" sa nachadza medzi tvojim zoznamom datasetov.Len aj ked by to VCP preflashovala na "L" asi by to tu jednotku umrtvilo , kedze podla toho drive.ru su tie data rozdielne v dlzke. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VCDS verze: SVO 20.4.1
                Addresa 6D: Zadní víko
Objednací èíslo øídící jednoky: 5Q0 959 107 G
           Systém a/nebo verze: HDSG-Modul    H12 0250
                      Kódování: 0D80
                   Èíslo dílny: WSC 12345
                      VCID: 3C7781F7B76BAE6616-8068

Rozšíøená identifikace/FAZIT
     Seriové èíslo: 30237749000000
     Identifikace: TF7-MNL
     Revize: --------
     Datum: 05.09.15
     Èíslo výrobce: 5007
     Èíslo zkušebny: 0788
Stav Flash
     Programovací pokusy(aplikace): 0/1
     Programovací pokusy(data): 0/0
     Úspìšné pokusy(data): 0/0
     Datum Flashování: 00.01.01
     Kód Flashovacího nástroje(data): 00999 790 33361
Ostatní
     Èíslo Hardwaru: 5Q0 959 107 G
     Název systému dílny: J605
     Zaøízení/PR kód: 000000000000000000000000
     Èíslo datasetu: 3V0771t____
     Verze datasetu: 0016
     ASAM Dataset: EV_DeckLidCONTIAU736
     Vydání ASAM Datasetu: 001011
Info o vozidle
     Èíslo podvozku: -----------------
VCDS Info:
       VCID: 3C7781F7B76BAE6616-8068
       Labely: SVO\5Q0-959-107.clb
       ROD: EV_DeckLidCONTIAU736_VW37.rod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvoje je G a dataset G bude fungovat.

Ale četl jsem teď německé fórum k VCP a tam frajeři flashují datové sady i třeba z Tourana atd. Přinejhorším se vrátíš zase k originální datové sadě pro G.

Takže vezmi VCP a pusť se do experimentů.😇

Editováno: , autor: DavesMan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To VCP idem skusat, ale od ludi v mojom okoli pocuvam dost vela recenzii, ze ta jednotka 6D sa zvykne pri flashovani odpalit. 

Cize to je jedina nevyhoda tych pokusov - ak je to pravda. 

Z toho obrazka VCP  co si poslal , ze zrejme ze v tom subore z VCP  na G ckovu jednotku je viac datasetov.  Myslis, ze staci  zaskrtnut  ten 720D_combi   - ako pise drive2.ru, ze v tomto datasete sa nachadzaju informacie potrebne  k otvaraniu/ zatvaraniu kufra,   alebo  treba zaskrtnut vsetky  na combi teda aj 720A aj 720E ...  atd .. ? 

 

 

Editováno: , autor: baluchap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ale neříkám, abys do ní flashnul nový firmware. Tam se může stát, že je totálně umrtvíš. Např. u přední A5 kamery je to jistota, pokud nedopatřením uděláš downgrade. Jak je to u 6D nevím.

Ale my se bavíme jen o parametrizaci. Nahraj tam celý dataset, ať je to celé tak, jak má být = všechny parametry. Tedy dle karosérie. Ne abys tam nahrál COMBI a LIMO dohromady. 🤪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@baluchap Mělo by to být tak, jak to má být z továrny. Tzn. zevnitř nejspíš jen open, zvenčí samozřejmě otevřít i zavřít, dálkou jen otevřít, protože nemáš Kessy.

Kódování máš, pokud by byly třeba nějaké adaptace, tady mám jednu svoji zálohu z doby před Ferdovým tuningem.

image.thumb.png.849b9d2513fa8cea97c4ece831476baa.png

 

@serb S3 Sportline může a nemusí mít spoustu příplatkové výbava, takže je potřeba minimálně VIN, aby se dala zjistit výbava z ETKA.

adpmap-6D-5Q0-959-107-J_TMBLE7NP4G7074553-20220119-1304.CSV

Editováno: , autor: DavesMan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevedel by si prosim z ODIS-S online vytiahnut dostupny origo dataset  XML, na G-cko jednotku pre Combi ? V zbierke datasetov  chyba G-cko na COMBI variant , je tam len liftback. 

Cez CAR SCANNER  mi nacitalo, ze verzia mojho datasetu je 00C2 (neviem ci tomu mozem doverovat) , ale jednotka je 5Q0959107G/H12/0250

 Vdaka 

Editováno: , autor: baluchap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@serb No není zač. 😁 Já přístup do ETKA nemám, ani nejsem z okolí BA. Ale třeba někdo tady ano. ;)

 

@baluchap Z VCP ti ty datasety nejsou k ničemu, protože jsou kryptované. Ale můžeš to zkusit, klidně Ti ho sem dám. Ale nejspíš nebude k ničemu.

Z ODISu Ti ho nevytáhnu, protože a) bych si musel zaplatit GEKO účet a b) ten dataset se stahuje v momentě, kdy tu jednotku chceš parametrizovat... a já nemám "Géčko". ODIS-S neumí nic jako "dej mi všechny datasety". Ten si stáhne vždy jen to, co potřebuje k práci na daném vozu.

Ale nechápu, proč Ti nevoní to VCP? Vždyť s tím se to dá celé udělat na pár kliknutí. Nebo Ty spíš nemáš VCP, ne? Ale k čemu by Ti pak bylo to XMLko? Máš snad ODIS?

Co se týče verzí, to asi není důležité, já mám teď

Target data container: 3V0771t____
Version of the target data container: 0021

A Ty, pokud dobře vidím máš

Číslo datasetu: 3V0771t____
Verze datasetu: 0016

 

superb_decklid_5q0959107g.zdc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pre upresnenie, poda toho k comu som sa dostal, alebo ako tomu rozumiem ja :)

1. nemam VCP  a ten origo  zdc  subor z VCP mi nepomoze, kedze chcem zavret kufor tlacitkom a zavret klucom - aj ked nemam kessy.

2. Chcel som najst zakladny (vyrobny)  XML  subor  pre moje  G-cko v tvojej zbierke  a podla DRIVE2.ru  ho upravit. Je to tam pekne vysvetlene (co robi - ktory bit) . ODIS-E  by som si pozical na cas nahrania upraveneho XML. 

3. Na Mibsolution.one a v tvojej zbierke  sa vacsinou nachadzaju XML subory  verzie 6D s ozancenim H13 a moja je H12, co znamena kratsi dataset. Uprava H12 datasetu na drive2.ru  uz popisana nie je. 

4. Na tu moju 5Q0959107G H12  ten pan z DRIVE2.ru nevysvetlil ako to upravit XML , cize jedina moznost je FERDA  na dialku, alebo niekto na vychodnom Slovensku, alebo kupit inu jednotku - napriklad L kovu /  H13, na tuto jednotku uz existuje hotove  upravene XML v mibsolution.  

5. Staci mi vyriesit zatvorenie klucom, lebo vnutorne tlacitko vyriesim = prepojim kabel  z tlacitka pri  DSG  priamo na BCM = T73a/32 - co je  tlacitko zadneho veka z vnoku, ktore otvara aj zatvara kufor bez problemov z vonku aj teraz. 

 

vdaka za predosle rady 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  1. Nejsem si jist, zda zavírání dálkou bez Kessy půjde. Ale asi ano, protože ten dataset, co mám já, neobsahuje už tu validaci vzdálenosti a tím pádem to lze zavřít třeba z 10ti metrů. Takže proč by to nemohlo fungovat úplně bez Kessy. A ano, ten originální dataset Ti s tímto nepomůže.
  2. V té sbírce, stejně jako na MIBsolution, chybí G dataset pro COMBI. Takže ono není co upravovat.
  3. To je pravda.
  4. Není třeba kupovat novou 6D jednotku. Stačí povýšit firmware. Přikládám L-kový FRF pro ODIS-E. Raději si zálohuj adaptace (nebo se inspiruj mými), kódování už zálohované máš, je tu několikrát postnuté. 🤪
    Nabij předtím pořádně baterii nebo dej auto na nabíječku.
  5. Po upgradu firmware na L pak lze nahrát dataset s funkcí zavírání zevnitř. Nakódovat + adaptace a je to.

 

bootlidrevisions.JPG.53d938d332ab41e81c3b7351fb529e39.JPG

 

FL_5Q0959107L_0261_MQBMID_V001.frf

Editováno: , autor: DavesMan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

znova nieco nove  - vdaka 

 

1. neodpalim jednotku tym  updatom firmwaru  na tu tvoju verziu  "L" ? Mozem to spravit -  ked ja mam verziu "G"/ H12 a soft je pre H13 ? 

2. ten upraveny dataset z mibsolution  " Superb_Combi_5Q0959107L_023D_RemoteOpen+SinglePressCloseFromMiddleConsole.zip" viem nahrat cez  ODIS ? 

3. Ako dlho to trva, ked pises dat pod nabijacku ? Baterka je nova. 

 

Editováno: , autor: baluchap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše @oneb1t Upgrade je ok, dataset umí ODIS-E. Nabíječku doporučuji proto, že i když je akumulátor nový, tak se nabíjí tak max na 40 %, napětí s bídou 12,4 V. Vím, jak se umí umrtvit BMW při flashování ISTAP CAS3++. To také trvá jen asi 8 minut. Takže já dávám na nabíječku. Ale to je každého věc. Umrtvit svoje auto není takový problém jako když to ☠️ někomu jinému. 😜

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit nabíječku je určitě správně ale já většinou nemám kde nabíjet a tak pustím na chvíli motor se zapnutým výhřevem sedačky. (což donutí auto dobíjet)

 

taky jsem si odkodoval všechny světla v pozici 0 a s vypnutým ventilátorem je odběr auta cca 80w (jednotky, budíky atd.) takže to na baterku pár hodin vydrží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...