Přejít na obsah

Vrzani - urobme s tym koniec


Tomi FC

Doporučené příspěvky

Je to hold nižší střední třída a to vrzáníčko se asi bude objevovat sem a tam

Nechci rejpat ale myslim ze fabia patri mezi maly auta - je do 4 metru. Teda aspon tam ji radi ve Svetu motoru.

Ale jinak je to pravda ze se bude nejaky vrzani objevovat. Pri prujezdu pravou zatackou me neco vzadu vpravo cvaka a zatim jsem na to neprisel co to je.

Uchytenie zadnej sedacky hore robi to aj mne ale ja si dam hlasnejsie radio a je to potom ok ;) Lebo keby som sa mal trapit za kazde vrzganie tak sa asi obesim :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim, nema nekdo zkusenosti s vrzanim z mista pod ovladanim ventilace? Je to hodne hlasite. Kdyz se ruka zastrci podovladani (tri otoc. knofliky) a dorazi max. dopredu dlani vzhuru, jde nahoru a zpet zastrcit prsty. Pri docela silnem tahu sikmo dolu vzad pazvuky prestanou. Mel jsem sundano prekryti ovladacu, samootne knofliky ovladani, vyndany kastlik, radio, kastlik.........bohuzel nic z toho nepomohlo. Zkousel jsem mezi spodni plast (tam kam se daly zastrcit prsty) a "krabicku" ovladani vpustit silikon, ale ani to nepomohlo. Ma nekdo tuseni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, před měsícem jsem se zařadil mezi majitele kombíků 1.2, najeto zatím 1 000 km, pohodu mi kazí záhadný zvuk, který se objeví vždy po 10-15 minutách jízdy: Vychází z místa pro pravý zadní reproduktor, je to takové kovové cinkání, čím déle se jede, tím intenzivnější. Není to roletka, v rezervě vše dotažené a "odhlučněné". Nemáte někdo zkušenost? Díky

poslední dobou pozoruji to co ty, ale než jsem namontoval zadní repro tak to nedelalo. Má podezření na ty plechové uchytky co drží ten plast kolem reproduktory pokud to dělat nebudou ta už fakt nevím....

měl jsi pravdu, v servisu mi potvrdili, že "předpružili" právě ty plechové úchytky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Mna už celu zimu sere to "čvrlikanie" zozadu, žial som nemal môžnosť sedieť v mojom aute v zadu za jazdy ale niekoho poprosím a skúsim zistiť.

Je to des a najhoršie je že sa to neda popísať :( Mimo to mi vrzga aj predna aj zadna naprava pri prejazde retarderom ale to je k inej teme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute,

mam takovou spise globalnejsi otazku, nez dotaz, na jedno vrzajici misto... Mam dlouhou Fabku MR 05... Pokud jedu po hladkym, nebo alespon relativne slusnym asfaltu, tak vse OK, jak ale najedu na kostky, snad odevsad se ozyva takove jemne rezonovani, nebo drnceni, ci jak to nazvat... Neni to zadny vyrazny zvuk, vsechno jsou to stejne, spise takove nenapadne zvuky (zadne krupani, praskani ci tak nejak) ozyvajici se z ruznych mist, takze je hodne tezke je rozeznat jednotlive... Zajimalo by me, jestli je to normalka, nebo jestli mam spatny kus... Kdyz jedu tutez trasu napriklad v superbovi, ktery ma najeto 250tis, neozyva se nic... docela me to stve...

Diky ;)

Editováno: , autor: lukas gilanik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si myslim ze je to norlmalni. Kdyz jsem koupil novou pred rokem tak jsem si liboval jaky je to nadherny ticho oproti stary. a ted po roce uz to mam taky. Proste zima leto provoz to si prida svy a zacne si povrzavat a jinak vyluzovat zvuky :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem pěkně naštvanej.Po tom co mi to vrzalo za průduchy jsem to dal do servisu a ono mi to odstranily právě přez ty pruduchy.Psal jsem tady o tom.A už to zase vrže jako prase.A ja už nemam ten učet co mi to opravovali.Jinak bych jim to tam odvezl.Sice nevím jak je to ze zárukou na práci jestli je taky 2 roky nebo je to jinak.Rozhodl jsem se to řešit sám a přez budíky a prosím jestli někdo nemá foto jak se sundavaj.Nikdy jsem na autě nic nedělal.Jen jezdím a leju benzím tak jsem to nikdy nepotřeboval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
poslední dobou pozoruji to co ty, ale než jsem namontoval zadní repro tak to nedelalo. Má podezření na ty plechové uchytky co drží ten plast kolem reproduktory pokud to dělat nebudou ta už fakt nevím....

měl jsi pravdu, v servisu mi potvrdili, že "předpružili" právě ty plechové úchytky. ... a vydrželo to asi 500 km a už je to tu zase...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som prišiel pri montáži lampičiek do kufrových dverí na to čo mi spôsobovalo to čvrkotanie.

Spozoroval som to pri ukladaní plata naspäť že to vydáva tenb istý zvuk, počúval som jak som počúval, zdalo sa mi že to išlo od podpery plata ale po vybratí nič, pri pobúchaní na plato mimo auto nič...a potom som pobúchal na plato vo vodorovnej polohe a aha:

ten istý čvrkot. Zvuk vydávalo repro.

Dal som dolu ochranný kryt z nad membrány, chytil som stredový reproduktor a čo som nezistil - dalo sa s ním vaklať a dal sa potočiť...mal som ho v polohe ako je na fotke.

Dotiahnutie zabránilo hýbaniu a vaklaniu tak dúfam že aj čvrkotaniu (ešte som nebol v aute :) )

Mna už celu zimu sere to "čvrlikanie" zozadu, žial som nemal môžnosť sedieť v mojom aute v zadu za jazdy ale niekoho poprosím a skúsim zistiť.

Je to des a najhoršie je že sa to neda popísať :( Mimo to mi vrzga aj predna aj zadna naprava pri prejazde retarderom ale to je k inej teme

post-3171-1205095268_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahojte chlapi,

obcas mi vrzga palubka v hornej casti nad volantom pri mrazovych teplotach,zvuk ide od prechodu sklo-palubka.Tam je nejaky plast ofukov celneho skla.Mam SDI model 2000.Zajtra idem menit sklo,budem mat jedinecnu prilezitost,ze tam bude pristup.Chcem preventivne kupit vsetky nove plasty,ktore by to mohli sposobovat.Viete mi poradit ake?Viem,ze sa to tu mnohokrat riesilo ale presny recept som nesasiel.Moc diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte chlapi,

obcas mi vrzga palubka v hornej casti nad volantom pri mrazovych teplotach,zvuk ide od prechodu sklo-palubka.Tam je nejaky plast ofukov celneho skla.Mam SDI model 2000.Zajtra idem menit sklo,budem mat jedinecnu prilezitost,ze tam bude pristup.Chcem preventivne kupit vsetky nove plasty,ktore by to mohli sposobovat.Viete mi poradit ake?Viem,ze sa to tu mnohokrat riesilo ale presny recept som nesasiel.Moc diky

Pravděpodobně to bude palubovka jako u všech ostatních a recept tu je. Buď jí můžeš sundat a vypodložit všechna místa, kde je připevněná k tomu kovovýmu rámu a nebo jí vypnout klínkem za přístrojovkou, jak už to tu taky je popsaný...A nebo jí vyměň, když chceš měnit plasty, který to dělají. Jenže to ti asi na dlouho nepomůže, když to nepodložíš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravděpodobně to bude palubovka jako u všech ostatních a recept tu je. Buď jí můžeš sundat a vypodložit všechna místa, kde je připevněná k tomu kovovýmu rámu a nebo jí vypnout klínkem za přístrojovkou, jak už to tu taky je popsaný...A nebo jí vyměň, když chceš měnit plasty, který to dělají. Jenže to ti asi na dlouho nepomůže, když to nepodložíš...

Uz sa stalo,sundal som pristrojovku a medzi tyc a palubku vrazil spalok.Pristrojovku nebudem urcite menit.Myslel som ze su tam nejake nedostupne drobne plasty vytahane,zdeformovane od slnka,pripadne srouby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud můžu poradit, tak na styk plast-plast je dobré použít bílou vazelínu, kterou mají k dispozici sevisáci kopírek. Mažou se tím pojezdy i v kombinaci plast-kov a vazelína má tepelnou odolnost až 250 stupňů. Takže lehce máznout a je to. Jinak izolační páska plstěná, jaká se používá na kabelové svazky je taky super a dnes se dá sehnat na aukčních serverech za pakatel. Podlepit dotykové plochy a je klid. Mi vrzal tapicírung stropu, ale to jsem zjistil až při plně obsazeném autu-kdy jsme se všichni dohadovali co to dělá. Při tónování skel ho měli dole a už to nikdy není ono, podlepit tenkou oboustrannou kobercovou páskou a bylo to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takže po dlouhé době co mi to vrzalo jsem se rozodl že se do toho pustím sám.Jsistil jsem že mi tam ve škodovce co mi to už dělai narvaly kus gumy a ta vypadla.Takže jsem tady toho četl dost a dost. Takže jsem vymontoval budíky a tam se na to nedostanete vůbec tudy je to blbost.FAKT TAM NENI ANI KOUSEK MISTA.Takže jsem to dělal přes ofuky.Zase jsem tam narval gumu.

Ale co mně při tom nenapadlo.Ta guma asi vypadne tak mně napadlo tam do toho místa jak se rve ta guma stříknou trochu montážní pěny.Ta se pěkně rostáhne a už nevypadne.Co vy na to to by mohlo fungovat přece a na trvalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...