Přejít na obsah

Vrzani - urobme s tym koniec


Tomi FC

Doporučené příspěvky

OK Zatim tam mam gumu.Tak až vypadne tak tam zkusím dát tu pěnu.Bude se tam dobře foukat protože se tam dostane hadička. Na nadavání gumy tam není místo.A pokud se rozdrolí tak zase trochu přidám a tak dokola.Ještě mně napadla jedna věc a to že za těma pruduchama je taková plastová jakobi vpěra.Nevím co to má za funkci,ale pokud by se uřízla tak se tam dá dostat do zadu v pohodě.Ale to nevím jestli by to nebylo spíš horší.

Editováno: , autor: m.krizovka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mně teď auto začalo vydávat zajímavý zvuk. Při rozjezdu nebo při brzdění slyším z pod palubky jak se tam cosi přesunuje. Jako kdyby mi tam někdo dal kuličku a dva důlky. A vždy když začnu brzdit nebo se rozjíždět, tak se ta kulička přesune z jednoho důlku do druhého (asi to dělá i když prudčeji vezmu za volant). Je to slyšet jen s vypnutým nebo potichu puštěným rádiem. Vyndal jsem plast pod palubkou, budíky, plast pod volantem a na nic jsem nepřišel. Nesetkal jste se s tím někdo? Ještě jsem nekoukal pod plast oddělovací stěny, ale přijde mi, že odtamtud bych uvnitř auta asi nic neslyšel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Včera som riešil jednu fábiu, mali sme inštalovaž vyhrevy, potom ako zbadal inštaláciu alarmu " profíkom" ktorý si za to vypítal 12tisíc som sa rozhodol že to prerobím, takže palubovka išla dole čo bolo dobre nakolko vrzgala v strede.

Tu su fotky:

prvé foto - toto je príčina celého vrzgania, trenie plastu palubky o tento hliníkový profil. Odstránil som ho odtial

druhé foto - pena uchytená o plastovú časť na palubke, je tam pre istotu aby plast sa nedotkol hliníkového nosníku palubky

tretie foto - takto vyzerá palubka resp tá časť čo trie o hliníkový profil

štvrté foto - takto to asi vyzerá ked tam od ofukov niečo natlačíte, hlboko sa to nedostane

Inak ja na facelifte a pravdepodobne to bude aj skôr, mám na tom hliníkovom profile gumu, takže to nevŕzga asi nikdy :D

post-3171-1217755349_thumb.jpg

post-3171-1217755363_thumb.jpg

post-3171-1217755378_thumb.jpg

post-3171-1217755394_thumb.jpg

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem se na to ptát v aut. servisu a nesetkal jsme se moc s velkým úspěchem ! Bylo mi řečeno, že přes průduchy to jde velmi špatně a že ni to opravují tak, že sundají celou palubovku a pod držáky dají tak 1 CM tlusté hrnolky z gumy. Takže bohužel u tohoto servisu to stát 250,- Kč určitě nebude, když si učtují 500,- kč za hodinu práce. A to pochybuji, že budou s prací spěchat, aby sundali celou palubku a vrátili ji zpět za hodinu <_<

Jinak díky za odkazy a za rady -_-

Presne tak...oddelani palubky je tak na 2hodiny...ted sem se na to ptal v atorizovanem servise...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
poslední dobou pozoruji to co ty, ale než jsem namontoval zadní repro tak to nedelalo. Má podezření na ty plechové uchytky co drží ten plast kolem reproduktory pokud to dělat nebudou ta už fakt nevím....

měl jsi pravdu, v servisu mi potvrdili, že "předpružili" právě ty plechové úchytky.

Tak všechno jinak, vrzání a cinkání se zase objevilo. Po několika pokusech o opravu v servisu rozdělali inkriminovaný prostor z venčí... a ejhle, chybí uchycení hrdla palivové nádrže. tak jsem se téměř po roce a 8 tis. km dočkal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

caute mne zas rezonuje niekde na vodicovych dverach...ale neviem vobec identifikovat ze kde...len proste furt pri lavom uchu pocujem rezonovanie...vacsinou je to pri rozbehu ked ma motor nizke otacky a to na jednotke dvojke...pomaly si na to zvykam lebo pochybujem ze sa mi podari urcit miesto kde to rezonuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdárek všem,tak jak to tak tady pročítám,tak vidím,že každej problém má skoro vždycky řešení...Můj problém spolčívá v kovovém zvuku vycházející,aspoň podle mě,z volantu-je to jakoby tam někde vypadnul šroubek a teď si tam dělá paseku.Největší podezření mám na táhlo nastavení volantu.Ve Škodovce jsem to říkal dvakrát,a co si myslite,asi mě zřejmě přeslechli ;) a hodili na to obrovskýho boba,ale nafakturovat si ruzný zvěrstva neodpustili....Kdyby člověk neměl auto v záruce,tak jezdí jinam,ale takhle tě pěkně tlačej ke zdi a nutěj jezdit k nim.Musím říct,že už mám Fabii několikátou a značkovejch servisů jsem projezdil hodně,ale nikdy 100% spokojenost.Co vy?Když měním oleje,tak si nechávám od známýho dávat rázítko do sevisky a oleje měním sám.Díky.Zdravím Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To praskání a vrzání palubovky si myslím, že má u většiny stejný zdroj, pokud přímo nedrnčí ty boční kryty nebo kaslík a nebo například přední panýlek autorádia... Ale už se to tu hodněkrát řešilo. Já jsem to vyřešil nedávno. Kolem ofuků se tam dostane hodně blbě, ikdyž to převážně vrže za nima. Nejlepší řešení je, jak už tu někdo někde psal myslim, vyndat budíky a za nima uvidíte kovovou nosnou konstrukci a mezi ní a paklubovkou je mezera cca 3cm. Stačí tam něco pečlivě nacpat (tvrdou gumu, dřevěný klínek,...) tak aby to nevypadlo. Tím se palubovka +/- znehybní a je po praskání, vrzání a skřípání při dobržďování a točením volantem. Já jsem to aplikoval minulý týden a je klid :)

post-23349-1229245918_thumb.jpgpost-23349-1229245923_thumb.jpg

post-23349-1229245928_thumb.jpgpost-23349-1229245932_thumb.jpg

tu je par nahladov ako to za budikmi vyzera.

Editováno: , autor: moldow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

od vcera ma trapi drnacnie vychadzajuce spoza volantu. dneska som vymontoval budiky, hrkal s nimi ale nezda sa mi ze by to bolo v nich. drncanie ma zvlasny zvuk, ako keby vysuseny hrasok tancuje na porcelanovom taniery. :kol-27::D zvuk sa ozyva pri otrasoch, pricom staci uz len jemny otras auta. zvuk som identifikoval, ze by mohol vychadzat z tychto priestorov. zatial si s tym neviem rady.

post-23349-1229246042_thumb.png

Editováno: , autor: moldow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne na starej Fabii tiez hrkala pristrojovka a skuste ich pritlacit za to plexisklo. Mne to vtedy prestalo tak som to podlozil hrubsim papierom a bol pokoj.

Ale teraz ma trapi take vrzanie pri zatazeni volantu rersp jeho otacani. Robi to ulozenie volantu, skusal som premazat ale nepomohlo nevie niekto poradit ci vymenit ten plastovy (ulozenie) alebo co s tym?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inak ked som sem posledny prispevok pisal tak som bol tak naladeny, ze na druhy den sa na to pozriem, zistim kde je problem, odstranim to a tu to zreferujem. na druhy den som robil testovaciu jazdu ale nic. povedal som si ze skusim vecer ked ked sa ochladi a vsetko sa trochu zmrsti. vecer tiez ticho a prakticky az doteraz sa ten zvuk neozval. je mi to divne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Mne zase vrzgaju zadne dvere a uz ma ide porazit. Vrzgaju iba vtedy, ak prechadzam po nerovnostiach. Tak som si k tomu sadol a zistoval odkial to ide. No a prisiel som na to, ze to ide od zamku v dverach, akokeby bol uvolneny. Len ked som kukal, drzi poriadne, ani sa nehne, co tam moze vrzgat? nevrze to niekomu tiez?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od vcera ma trapi drnacnie vychadzajuce spoza volantu. dneska som vymontoval budiky, hrkal s nimi ale nezda sa mi ze by to bolo v nich. drncanie ma zvlasny zvuk, ako keby vysuseny hrasok tancuje na porcelanovom taniery. :kol-27::D zvuk sa ozyva pri otrasoch, pricom staci uz len jemny otras auta. zvuk som identifikoval, ze by mohol vychadzat z tychto priestorov. zatial si s tym neviem rady.

post-23349-1229246042_thumb.png

tak sa mi to podarilo idetifikovat. ide to z budikov. mal som ich dnes vonku a ked som s nimi hrkal, vychdzal z nich zvuk ako volna oska, ci lozisko. pravdepodobne z mechanizmu co ovlada rucicky. nevedel by mi niekto poradit ako rozobrat budiky, respektive co by mohlo byt pricinou, tohto zvuku a ako to odstranit?

ps: zvuk sa ozyva iba vecer ked je chladno, ale akonahlae sa v aute zakuri, zvuk zmizne.

Editováno: , autor: moldow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...