Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

Dnes jsem si opět hrál trochu s Caristou. Někdo mi tuhle psal, ať mu napíšu pokud sem mi podaří zprovoznit otevírání/zavírání oken DO (resp.okna u řidiče u F3).Dneska se mi to povedlo. Ani nevím jak, ale myslím, že jsem naposledy, co jsem to zkoušel, vynechal nějakou položku (je jich třeba povolit asi 6) a proto to nefungovalo. Sice u F3 je to použitelné pouze u řidiče (dojezdy jsou u F3 pouze u něj), ale i to mi stačí. Vždy mně totiž vytočilo, když jsem tlačítkem vypnul motor a následně zjistil, že mám otevřené okno.

Po cca. 8000 najetých kilometrech jsem také deaktivoval SS (metodou A). Tak dlouho mi to trvalo, protože jsem SS využíval např. při dlouhém stání na přejezdech. Bohužel nepříjemné vypínání motoru (např. při parkování) když jsem ho zapomněl vypnout převážilo, nad zmiňovanou "výhodou".

Dnes jsem také aktivoval asistenta rozjezdu do kopce. Což se mi po vyzkoušení líbí, ale mám v to zatím mírnou nedůvěru. Když za mnou bude stát v kopci auto, tak asi stejně použiji pro jistotu ruční brzdu.

Dále jsem zkoušel, aby při aktivaci coming home svítila v předu pouze mlhová světla (bez potkávaček a diod). Po odemknutí se ale rozsvítí kromě mlhovek i potkávací. Nějaké návrhy? U coming home bych ještě uvítal rozsvícení blikačů v zrcátkách, ale to carista asi nezvládne :-(

Jen pro info:

Carista 3.7 beta-5, Lucky Patcher v.6.3.5

Fabia 3 Style 10/2017

Editováno: , autor: Lupen_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 
Nemůžu najít to zavírání kufru u řadičky. Pomůžeš prosím?Jakým způsobem funguje Easy Entry?Děkuji
Hele už si nepamatuji, kufr mi chodí, tlačítkem u radicky a na klíčku na zmáčknutí, je tam více metod, včetně vypnutí pipani. Já to dělal tak, že jeden mobil se zapnutou app a druhej mobil a zapnutej překladač, aby to prekladalo z fotky. V pohodě sem dal vše. Jediné co mi nefunguje (ale dlouho sem nezkoušel) je podržení v kopci, to hned hlásí závadu ESP a po ujetí pár km se to nezmění.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Martab napsal:

Dělal jsme to na FIII (dvou) a chybu (myslím tlak kol) to hlásilo jen do prvního nastartování a popojetí, funguje to v pohodě. A aktivuje se jen ten asistent a po dalším načtení se dají nastavit další parametry (sklon od kdy má reagovat atd).

Tak toho dodatečného nastaveni jsem si nevšiml. V tom se asi stejně nemá cenu hrabat, nebo je tam něco co stojí za změnu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objeví se až po "opětovném načtení", když už je HH aktivní. Je tam nastavení sklonu kdy se má aktivovat (já měl u obou 3% od začátku, stejná hodnota je na služební Octavii kde je HH z výroby) a nějaká "pomoc" kde je Early, Normal atd. Nevím nešahal jsme na to, vyhovuje mi zatím tak jak to je :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kindera napsal:

Já potřebuji hlavně zavření kufru tlač. u řadičky a na klíčku samozřejmě s vypnutím toho příšerného pípání při otvírání.

 

Normální verze to neumí (alespoň u O III), umí to jen beta verze, podívej se sem na můj příspěvek.

 

Screen z bety ke "kufru v elektrice", btw. TAP = jeden stisk a kufr jede; TOUCH = kufr se hýbe, jen když se tlačítko drží, jinak se zastaví (vyzkoušeno na dvou O III, vím, Sup to není :-))... Jinak anglicky hledej spojení "power trunk".

 

carista.jpg

 

carista1.jpg

Editováno: , autor: Rawac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Lupen_cz napsal:

Tak toho dodatečného nastaveni jsem si nevšiml. V tom se asi stejně nemá cenu hrabat, nebo je tam něco co stojí za změnu?

Ještě můžeš myslím nastavit, jak dlouho má brzda držet. U 'late' to je přibližně +- 4 vteřiny.

20180128_221751.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, sk0d@ napsal:

@xpetrz mohol by si skusit tie pace car a dat video? Moze to byt celkom haluzny cirkus :)

 

@sk0d@ Zrovna dneska dopoledne jsem premyslel, co by to mohlo byt a kdyz jsem pak na netu zjistil co to ma delat, tak jsem si rekl, ze to musim vecer vyzkouset. Takze drzte palce, at to funguje :D  Kdyz se zadari, tak video bude samozrejmosti ;) 

 

Ale je to bohuzel beta(+asi i nove auto, vzhledem k vyvoji aplikace), takze par veci proste nefunguje. Jak jsem psal, napr. to pipani behem odemykani/zamykani, zobrazovani te baterky, alarm. Ale uz jsem vyvojari odeslal full debug diagnostiku, tak treba s nejakou dalsi verzi se to zase zlepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Rawac napsal:

 

Normální verze to neumí (alespoň u O III), umí to jen beta verze, podívej se sem na můj příspěvek.

 

Screen z bety ke "kufru v elektrice", btw. TAP = jeden stisk a kufr jede; TOUCH = kufr se hýbe, jen když se tlačítko drží, jinak se zastaví (vyzkoušeno na dvou O III, vím, Sup to není :-))... Jinak anglicky hledej spojení "power trunk".

 

carista.jpg

 

carista1.jpg

Rawac děkuji,vše funguje jak jsem si představoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze to nastaveni ( "Pace-car" turn signals ) sice fungovalo, ale osobne nic moc, takze jsem to vratil zase zpatky. Cekal jsem ze to bude treba blikat na stridacku, ale blika jen ta vnejsi mensi cast a ta vetsi vnitrni je jen deaktivovana, mozna kdyby si s tim autor applikace vice vyhral, no treba casem.

 

Pred aktivaci se jeste zobrazi hlaska ohledne bezpecnosti a platne legislativy. 

Screenshot_20180129-171936.thumb.png.f5e8d3e79dd38fde7359b649169b794d.png

 

Video pred aktivaci -defaultne z vyroby

 

Video po aktivaci funkce "Pace-Car"

 

 

 

Editováno: , autor: xpetrz
Uprava linku2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dobil baterku a zdá se vše OK. Je možné, že by měl adapter tak velký odběr a vysál ji? Je pravda, že jsme si hráli se synem skoro hodinu :t.

Nicméně. Dnes jsem opět "caristil" a doplnil si zhasnutí denních světel při zatažené ručce. Tím je asi výčet toho co bych chtěl a co mi auto umožňuje konečný.

Asistenta rozjezdu do kopce se mi aktivovat ani napotřetí nepovedlo. Aktivovat v Caristě jde, ale při aktivaci upozorní, že může dojít k porušení zákona, pak se rozsvítí porucha SRS, která ani po nastartování a ujetí cca 5km nezhasne. Asistent v kopci nefunguje. Asi auto poznalo, že je to pro mě zbytečná věc a ohled na mojí ženu nebere :D 

Nefunguje ani protočení ručiček, ale zde si nejsem jistý, zda to u mého Yetíka je možné, i když to v nabídce mám.

Chyby, které se při diagnostice ukázaly jsem smazal a po startu 0 chyb. Zřejmě to mělo spojitost s tou vybitou baterkou.

Díky všem, kteří se mi snažili pomoct. Já jsem i přes toho asistenta rozjezdu spokojený a Carista je opravdu super appka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/2/2017 at 10:45 PM, sumar said:

Zdravím,
Tak jsem zkoušel na Superb combi 2012 Elegance
MFD dotankovat - funkční,

MDF tempomat - vyzkouším zítra - vyzkoušeno a nezobrazuje (asi jen FL budíky)

 

MFD tempomat vyskusany na S2 FL a potvrdzujem ze funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se včera caristu skoro povedlo odemknout Lucky patcherem, jenže...jsem nedodržel postup na při placení neměl zaplý data. Od tý doby, i když caristu vymažu a znovu nainstaluju po resetu, tak to  nejde. Chci změnit trojblik a když dám odemknout/save tak mi to vybleje, že je potřeba mít zaplý data, jenže já je zaplý mám. Verze je odsud.Takže prvotní zkurvení bylo na začátku a od tý doby si ten zmetek pamatuje nějakej bit.

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...