Přejít na obsah

Výměna oleje - tolerance "přejetí"


camillio

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám pocit, že snad Miklísek to tu někdy v minulosti psal, ale nepovedlo se mi to nalézt. Jaká je tolerance přejetí oleje? Mám ještě 1500km do výměny (pevný interval), ale čekají mě dvě služebky během kterých to pravděpodobně o chlup přetáhnu, a výměna mezi nepůjde (víkend). Servis se tváří že to nebude potíž, ale raději se zeptám ještě tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co ti pomůže, když ti tady někdo napíše, že třeba přejetí o 1000 km nevadí a pak se zjistí, že to není pravda? Jediné relevantní vyjádření ti může dát autorizovaný servis (pokud možno písemně) anebo přímo ŠA. Jinak se s tebou nikdo nebude bavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to 3 mesice nebo 3 tisice km. Uz jsem se na to jednou na lince ptal.

 

"Pokud Vás informoval palubní počítač, že máte uskutečnit výměnu motor.oleje měl byste, pokud chcete dodržovat pokyny výrobce,
provést s tolerancí max. do 3 000 km a serv.prohlídku max. do 3 měsíců."

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli infolinka dobrý, tak útržek mailu níže ještě lepší :D Buď jak buď, AS po drátech řekl, že mých pár set km navíc nevadí. Tak snad, zatím jsem s nimi spokojený.

---
Vážený pane [moje jméno],
omlouváme se Vám, ale nejsme kompetentní posoudit časovou toleranci výměny oleje na Vašem vozu, kterou popisujete. Pro další
technické informace doporučujeme kontaktovat naše smluvní servisní partnery, kteří Vám rádi a ochotně poradí.
Potřebné kontakty naleznete pod tímto odkazem: http://www.skoda-auto.cz/mini-apps/autorizovani-partneri-skoda
Děkujeme Vám za pochopení.

...
[následovala nabídka bezplatného newsletteru :D]

Editováno: , autor: camillio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorat, ze kdyz se zeptas v jednom autorizovanem servisu, tak ti reknou neco a kdyz se zeptas v jinem servisu, tak ti reknou neco jineho... :D

Mozna, ze nepochopili tvou otazku? :D Pokud jsi jim napsal kolik mas najeto, v kolika km jsi menil naposled olej, jestli mas pevny interval nebo promenlivy, tak by ti meli byt schopni odpovedet o kolik km to muzes projet, aby jsi neprisel o zaruku. (musi mit nejake pravidlo). A pro jistotu treba VIN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem také po 1. absolvoval výměnu oleje v autorizáku a trvalo jim to zhruba hodinu ... olej i filtr jsem měl svůj, neviděli  vtom žádný problém takže super a vyšlo mě to u nich jen zhruba na 620 kč což si myslím že jde, navíc se měl ptali jestli chci pořád proměnlivý interval, nebo pevný takže spokojenost :)

a podle maxiDOTu jsem měl překročené km a to nijak neřešili 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olej je cajk, sice se jedná o starou "verzi" která se už nedělá, ale nevadí...

Sice svůj olej si nosím, ale přinést si svůj filtr by mě už asi nenapadlo...

Jinak s cenou nevím, takovouhle částku jsem platil za výměnu a byl v tom filtr a i šroub...

Takže dle mého názoru drahý

btw. šlo to udělat i za 30 minut :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doma ano a pořádně, ono při výměně zkontrolovaly asi vše dle nějakého seznamu který mám takže se nejednalo jen o výměnu pořád lepší jak když jel znamej do škodovky a nechal tam kolem 2500, stačenej olej 400 kč/litr to se pak vydělává .... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...