Přejít na obsah

Superb 2 hmlovky (mlhovky) s denným svietením


jirkaLT

Doporučené příspěvky

Mam dotaz ohledne zapinani denniho sviceni

Prijde mi ze to nejak blbne, za dne (slunecneho) to obcas prepne na xenony viz obrazek, podle me to rychlosti neni, pze se to obcas stalo i v mensich rychlostech kolem 50 km/h Nevite cim to muze byt a kde je cidlo na svetlo? (je to to v zrcatku?)

Jo a mam to v poloze auto , MR 2011

post-6554-0-55902600-1310057961_thumb.jp

Editováno: , autor: Octavian1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čidlo je v prostředním zrcátku pod sklem společně se senzorem na déšť. Tlumená světla se zapnou po překročení 140km/h, po té svítí dokud nejedeš tuším minutu pod 60 km/h a další způsob zapnutí je na stěrače, pokud ti stírají v automatickém nebo manuálním provozu a poslední samozřejmě pokud se sešeří ( tunel, garáž atp.). Vše za předpokladu ovladače v režimu AUTO.

Snad jsem to napsal dobře. Jinak se to dá nějak nastavovat, mě to po výměně BCM spíná světla o dost později naž s předchozí jednotkou, až ve 160 km/h, ale hlavně na šero to reaguje dost pozdě občas se to večer zapne pod mostem a pak už zůstanou svítit, ale to už jsem snad jediný komu v té chvíli svítí denní světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No musím se zastat.jezdím dost po D1 se Supem s Xenony a s Golfem V bez a taky se mi zdá,že když lidé vidí xenony,mají jakoby respekt a uhýbají,fakt to docela často pozoruju.Když jedu z Golfem tak ani prd.

Jinak vyměnit za 7 let výbojku za 2000,-Kč??

Ono oficiální cena jedné bude okolo 3000,-Kč a pokud se používají xenony jako denní svícení,tak životnost jde docela do kytek.Měním jich docela dost u aut co mají 2-3 roky.

Potvrzuji, pred Xenonem uhybaj. Pokud mi sviti denni svetla, tak nic neuhnou. Ale pak kdyz to zacnu vic drazdit a samo se to prepne na xenon tak vic si vsimaj a uhnou. Mimochodem netusite nekdo jestli ty ledky co davaji do mlhovek do M.R. 12 jdou osadit i do predchoziho rocniku ? Kolik stojej a jde to nejak "amatersky" vymenit ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny přítomné a mám malý dotázek. Chtěl bych vyměnit originální žárovky pro denní svícení u SII r.v.2010 a to za tyto : http://www.obautodily.cz/nova_ledka_12v_21w_bila_36_led_kus-1003066

a nevím, jestli to bude vše bez problémů??? Stačí jenom vyměnit kus za kus nebo se bude muset něco :-( dodělat??? Posílal jsem dotaz prodejci, ale neodpověděli mi.....díky za případné poznatky.

Editováno: , autor: Hebis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To 21W je řekl bych jen označení druhu žárovky, se spotřebou to nebude mít nic společného a pokud nemá vestavěný odpor, tak bude auto hlásit chybu. Navíc mám pocit, že tyto žárovky nebudou moc svítit, pořídil bych nějaké se SMD diodami, svítivost je vyšší. Třeba tuto http://www.obautodily.cz/led_zarovka_12v_21w_ba15s_27xled_bila-1003071 . Ale zas bez odporu, takže bude hlásit chybu.

Pokud má ovšem Superb stejnou logiku zapojení žárovek denního svícení jako FII/R tak je ještě třeba přepinovat konektor, kde je obráceně + a -. Žárovce to nevadí, ale diody se nerozsvítí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji, pred Xenonem uhybaj. Pokud mi sviti denni svetla, tak nic neuhnou. Ale pak kdyz to zacnu vic drazdit a samo se to prepne na xenon tak vic si vsimaj a uhnou. Mimochodem netusite nekdo jestli ty ledky co davaji do mlhovek do M.R. 12 jdou osadit i do predchoziho rocniku ? Kolik stojej a jde to nejak "amatersky" vymenit ??

Já myslím, že je jedno jestůli máš Xenony nebo ne, jde spíš o to, že pokud máš denní svícení, tak si tě všimnou později, přece jenom svítí míň a proto jsi zaregistrován blíže za před tebou jedoucím vozidlem. Druhá věc, že mi spíš připadá, že lidi nepoužívají zrcátka :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Dalsi pokracovani pribehu s dennim svicenim LED.

O par prispevku zpatky jsem daval obrazek upalenych/ulomenych LED. Nehodlal jsem se s tim ale smirit a tak jsem vyzkousel koupit ty co zminuje Hebis (36 LED).

Po namontovani vsechno fungovalo v poradku, ale v okamziku kdy jsem prepnul vypinac svetel do polohy pri ktere se rozsviti xenony, tak se z vypinace zacal ozyvat praskavy zvuk, jakoby zkrat. Jen tak mimochodem se mi odpalila parkovacka.

Po navratu domu jsem potupne dal zase puvodni zarovky. Prekvapive to ale nepomohlo, porad se ozyvalo praskani z vypinace svetel. Jediny rozdil oproti puvodnimu, fungujicimu stavu byla praskla parkovacka. Po vymene parkovacky v autorizovanem servisu bylo zase vsechno OK.

Muj zaver je ten, ze bud pripojeni na relatko ma nejake vedlejsi ucinky (nezvlada nizky prikon LED), nebo mi to relatko v servise spatne namontovali. Kazdopadne chci relatko nahradit BCM jednotkou co zvlada denni sviceni, takze uvidim jake bude dalsi pokracovani pribehu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mam dotaz ohledne zapinani denniho sviceni

Prijde mi ze to nejak blbne, za dne (slunecneho) to obcas prepne na xenony viz obrazek, podle me to rychlosti neni, pze se to obcas stalo i v mensich rychlostech kolem 50 km/h Nevite cim to muze byt a kde je cidlo na svetlo? (je to to v zrcatku?)

Podařilo se to nějak vyřešit? Mně to začalo blbnout ve čtvrtek minulý týden, do té doby to chodilo spolehlivě. Ve čtvrtek taky postupně přestal chodit tempomat, nejdřív nešel zapnout jen občas, na chvíli pomohlo vypnout zapalování, vyndat klíček, zasunout a nastartovat, pak už ani to ne, současně s tím se začalo dít cosi na displeji Columba - od čtvrtka po zapnutí zapalování zůstal občas displej tmavý, zobrazily se jen hodiny, rádio hrálo normálně a když jsem chtěl na Columbovi přepnout stanici, musel jsem nejdřív stisknout tlačítko Radio - pak se displej rozsvítil a dál už fungoval jako dřív. V pátek jsem to dal do servisu na diagnostiku (1.049 Kč), chtěl jsem zkontrolovat i to svícení a Columba, na opravu nebyl čas, tak jsem to tam nasunul v pondělí znova. Mimo výměny páčky (materiál + práce 2.736 Kč) aktualizovali software v Columbovi (525 Kč), problém se svícením nezjistili. Včera chodilo všechno jak má (včetně automatického svícení), dnes v půl sedmé po vyjetí z garáže xenony nezhasly a na displeji se nezobrazily ani ty hodiny, nepomohl ani totální reset (vypnout zapalování, vystoupit, nastoupit, nastartovat). Záruku jsem měl do 60.000 km, aktuálně najeto 64.940...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blbnutí světel způsobené čidlem lze snadno ověřit vypínačem světel v poloze nula bude svítit jen denní světlo. Pokud se rozsvítí v poloze nula i xenony je vadná jednotka BCM(případně přehrát software a jednotku BCM naprogramovat pro správný typ auta a verzi software a pak nakódovat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za reakci. V poloze 0 mi svítí jen denní, xenony se zatím v této poloze nerozsvítily ani jednou, naopak jak to začlo blbnout a v poloze AUTO svítily xenony bez ohledu na intenzitu světla, po přepnutí do 0 zhasnuly, to jsem zkoušel. Před chvílí jsem jezdil po Plzni a všechno zase fungovalo jak má – v podjezdu u trati se rozsvítily xenony, krátce po vyjetí zase zhasnuly, displej na Columbovi po zapnutí klíčku normálně naběhnul. Tohle najít bude zřejmě oříšek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se spotrebou jsem spokojen, s xenony na denni sviceni taky. Radeji vymenim za 7 let vybojky za 2tisice, nez abych neco dobastloval a jeste kazil image auta. Ono, je docela poznat, ze vetsina ridicu ma pred autem s xenony respekt (na dalnici se klidi z cesty, na okreskach chapou, ze budou predjeti) i kdyz teda existuji i vyjimky, kteri zavidi a delaji naschvaly, ale xenony bych dobrovolne nenahrazoval za bludicky. Muj nazor. Vam ostatnim preji mnoho uspechu ve snaze usetrit 200 korun behem 10ti let.

Naprostej souhlas, nemáte auta za 100litrů, tak je potřeba s malou investicí počítat. 2000 za 5 let je pohodička, to bych neřešil ani náhodou nějakými bludičkami

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Tak jsme měl snahu pořídit si do denního svícení Ledkové žárovky SII Combi, 3,6V6,2010. Koupil jsem tento typ:http://www.autolamp....LEDLED135W.html, vědom si CANu. Zajímavá věc. Po montáži hlásí vadné žárovky, ale vůbec se nerozsvítí.Venku na 12V normálně jedou, nemáte někdo skušenosti s typem co by fungoval ?

Děkuji Mariro

Editováno: , autor: mariro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

panove vim ze to zni blbe. ale da se u supurba nakodovat aby svitily dole mlhovky ? jedna se o mr 2008. nema jeste deni sviceni v mlhovkach. auto ma xenony a nechci je nicit.vim ze to tak bejt nema ale chtel bych to tak. delal jsem to na O2 a tam je to jednoduche ale tady nvm. mam tady i kodovani

40990AB8D841F1C040080084110089A405711BAE63208D605C4040000000

dekuju za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady pisete od dennim sviceni ;) tak se chci zeptat mam superba II a mam jen mlhovky bez denniho sviceni to mam zaslepeny a chtel bych se zeptat kdyz bych tam chtel koupit svetla s dennim svicenim a mlhovkama co musim vsechno udelat za upravy aby mi to tam slo? ve skodovce mi rekli ze musim predelat prepinac na svetla no a pak kabelaz udela no...diky za odpovedi a rady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

si dovolim přidat , něco do tematu , na denní svit doporučuju TOTO > http://www.led-autoz...ch-svetel-Skoda < :kol-47: A sposta svítítek CAN i NECAN na strankach ........ ještě mužu zítra nafotit o jeden stupeň promáklejší kousek (maj ještě SMDéčka po boku,ty mam v SUPU) ale na strankach je ještě nemame (cena také o třídu VÝŠ ) :kol-28: nicméně svit tohodle kouskuje násobenej LUPOU a BIG ŠAJN :kol-31: mam je i na T5 ve zpátečkách :kol-47:

hodil bych fotos SUPA za dne, v parabole nic nenarušuje ESTETIČNOST ,ale nevim jak sem foto vložit :kol-32:

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...