Přejít na obsah

Škoda Octavia IV


_Denis_

Doporučené příspěvky

5 hours ago, Andreas92 said:

Objednal jsem Style Plus paket, který by měl obsahovat Parkovací kameru vzadu, nicméně jsem koukal na aktuální ceník (ceník 5.11) od  a tam kameru vzadu odstranili. Jak to bude v mém případě? termín dodání mám až v r. 2022 a zajímalo by mě jestli tu kameru tam mít budu nebo ne.

 

Mám to samé - objednávka 04-2021, dodávka 02-2022. Myslím, že čo sme si objednali by mal výrobca dodržať. Celkom ma nezaujíma, že sa jeho náklady zmenili.

Aj keď ako píšem vyššie, Style+ som objednal len kvôli kamere a side assist a nefunguje použiteľne ani jedno ani druhé takže keby to nebolo v dodávke výsledok bude rovnaký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výbavy, ktoré skončili a nie je možné ich objednať:

  • Park Assist 7X5
  • Area View PKB
  • Sound System Canton 9VS
  • Side Assist 7Y1
  • Crew Protect Assist 7W4
  • Elektrické rolo kufra PS6
  • Bočné airbagy vzadu a stredový airbag PE6 všetko okrem Style
  • El.nastaviteľné sedadlo spolujazdca PWC pre Sportline
  • El.sklopné spätné zrkadlá PW5 pre Sportline

Uvedené platí pre SK trh, výbava bola odstránená aj z paketov, ktoré ju obsahovali. Vozidlá objednané s danou výbavou ju budú mať odstránenú a bude poskytnutá cenová kompenzácia.

Zmena sa dotkla všetkých modelov. Zaujímavé ale je, že pre Kodiaq a Superb sú Side Assist, Canton a Trailer Assist dostupné už len vo výbave Laurin a Klement. Celkovo došlo k redukcii výbav, určité prvky bude možné objednať len vo vyšších výbavách...

 

Editováno: , autor: Igor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Igor napsal:

Vozidlá objednané s danou výbavou ju budú mať odstránenú a bude poskytnutá cenová kompenzácia.

Pokud tohle bude pravda, tak je to tedy hajzlárna nejtěžšího kalibru.

 

Objednáte si auto dle své konfigurace. Škodovka vám dá termín výroby. Pak termín prodlouží na dvojnásobek a v době, kdy už jste auto měli podle původního termínu mít, vám řekne, že nedodá, co máte objednáno, ale osekanou verzi. Pokud bych v době objednáni OIV věděl, že tuhle vývabu oseká, vybral bych jinou značku.

 

Škodovka těží z obrovské loajality českých zákazníků, ale tímhle vším dělá maximum pro to, aby o ni přišla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý se bavíme o něčem jiném. Já plně chápu, že nejsou součástky, sám jsem tím postižený a budu čekat déle na auto, protože chci dodržet konfiguraci. Na ŠA i přesto nenadávám, protože má svázané ruce. Já jen konstatuju, že pro lidi to problém představuje. Buď nechtějí osekanou výbavu, anebo nemůžou čekat déle (končí operák apod., to bys zrovna ty mohl chápat). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když se ptáš na řešení, tak by alespoň měl každý dostat na výběr - osekání výbavy x delší dodací lhůta. A jestli na Slovensku na výběr nedají, tak to prostě problém pro lidi je. 

 

Hajzlovina je, když právě nedají na výběr a seberou výbavu bez souhlasu kupujícího. Očekával bych, že kupujícího osloví, slušně řeknou "jsme s díly v prdeli" a nabízíme Vám takové či makové řešení. 

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz Rapid1.0.

Hajzlovina je nabízet a  prodávat něco, co nemám a následně jednostranně postavit zákazníka před hotovou věc navíc několik měsíců po původním termínu dodání. Jistě, lze vypovědět kupní smlouvu. Ale kdo a jak (vy)nahradí ty měsíce strávené čekáním a třeba nálady na povinný servis, protože původní auto už mělo být dávno pryč a dodatečný neplánovaný nájezd se přehoupne třeba přes výměnu spojky nebo rozvodů?

 

Jézeďák volá popragmatismu, bohužel jen u koncových zákazníků. Pragmatické by bylo, pokud by Škodovka v okamžiku obejdnání otevřeně sdělila, že ty a ty prvky výbavy neumí garantovat pro nejistotu v dodávkách potřebných dílů. Pragmatické by bylo, kdyby škodovka třeba hradila všechny výše uvedené neplánované vícenáklady plynoucí z nutnosti používat předešlé auto. V9m, že za to škodovka sama o sobě nemůže. Ale koncový uživatel za to může tím méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

škodovka to nabízela, dokud to bylo. kdyz dostupnost prestala, tka to prestali nabízet. definuj problém.

 

proč by škodovka měla hradit nějaké tvoje náklady? 

v době, kdy jsi to objednával, ještě zjevně nebyla ta situace tak dramatická. 

 

ta situace se mění celkem dynamicky. co včera bylo a nikdo necekal, ze to bude problém, dneska prostě není.

 

zkus se vzpamatovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Tragedie_v_JZD napsal:

škodovka to nabízela, dokud to bylo. kdyz dostupnost prestala, tka to prestali nabízet. definuj problém.

 

proč by škodovka měla hradit nějaké tvoje náklady? 

v době, kdy jsi to objednával, ještě zjevně nebyla ta situace tak dramatická. 

 

ta situace se mění celkem dynamicky. co včera bylo a nikdo necekal, ze to bude problém, dneska prostě není.

 

zkus se vzpamatovat. 

 

Ten primitivně rozkazovačný tón si prosím nech od cesty.

 

Profesně "trochu" vidím do logistiky škodovky a tvá představa o tom, jak fungují věci ve fabrice takovéhle komplexnosti, množství produkce a pestrosti dodavatelů, je slušně řečeno nesprávná. Nevědomost nabubřelým vystupováním nenahradíš.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Georgius napsal:

Ahoj, nevim jestli se to k Vám už doneslo....ty bílý folie co mají auta na převoz proti poškrábání, tak když se nechaly na autě dýl - třeba venku na letišti - "připekly" se tak, že nejdou dobrovolně dolu....co to udělá s tim nevytvrdlym lakem je otázka

i 5! měsíců tam stojí

 

83F8BA56-EB59-44E3-95BA-92FE0AD6280B.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, Tragedie_v_JZD said:

škodovka to nabízela, dokud to bylo. kdyz dostupnost prestala, tka to prestali nabízet. definuj problém.

proč by škodovka měla hradit nějaké tvoje náklady? 

v době, kdy jsi to objednával, ještě zjevně nebyla ta situace tak dramatická. 

ta situace se mění celkem dynamicky. co včera bylo a nikdo necekal, ze to bude problém, dneska prostě není.

no som naozaj veľmi zvedavý čo za auto mi príde.

Som presne v situácii ako píšu kolegovia - operatívny leasing podľa zmluvy skončil v lete, preplácam celkom dosť nájazd ca 30 000km navyše, ďalšiu sadu pneumatík a zatiaľ chvalabohu žiaden extra servis. Ale ako píše Tragedie - proč by měla něco hradit pitomcům zákazníkům?

Pokiaľ ŠA nemá komponenty - to celkom chápem že to nemusí byť ich problém - som zvedavý, kedy mi oznámi že auto nebude mať objednanú výbavu. Ale mám pocit, že to bude fungovať tak, že predajca pošle informáciu o tom, že auto je pripravené na prevzatie a po príchode do salonu predajca oznámi dobrú správu, že auto je lacnejšie o 3000EUR, ale teda len na okraj poznámka: nemá matrixy, side assist, kameru, canton, elektrické sedačky, navigáciu... No neber to! Je mi jasné že keď ho v predajni odmietnem obratom ho predajú niekomu inému, takže im to bude celkom jedno. Naopak skrátia čakacie lehoty.

Ak to tak dopadne, tak to bude skutočne hajzláreň, pretože už by som mohol mať inú značku z "výkladu" alebo minimálne niekoľko mesiacov objednané auto u inej značky.

Necháme sa prekvapiť.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi psal prodejce, že auto bude vyrobené vč. zadní kamery, že pouze když bych chtěl, tak ji mohou dát pryč a nabídl mi slevu 5000,- Kč, což ale samozřejmě nechci.

 

Jinak co psal Rapid 1.0 - tobě nabídli slevu 11 800,- Kč? Pokud ano podle mě se jedná o kameru + top led zadní světla. Protože konfigurátor na webu nabízí paket Style Plus za 25 000,- Kč a díky tomu že tam automaticky se přidá položka "Bez zadní kamery vzadu" se Paket Style plus nacení na částku 20 000,- Kč - - předpokládám, že to je těch 5000,- rozdíl co mi nabídl prodejce. Ale třeba u RS to je celé jinak než píšu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Andreas92 Ano mě nabídli snížení o 11.800,-, ale to nebyla sleva, nýbrž původní cena té výbavy. Celé jméno té vybavy je (bylo): Parkovací kamera vzadu s TOP led zadními světly. 

Jenže TOP led zadní světla už jsou ve standardu RS výbavy, pochybuji že by odstranili i ty a měl bych RS se základním světly, to by byla snad jediná v republice :-D

Ono to jejich pojmenování výbav je občas matoucí. Příklad:

- Klima paket - u něho je popis "akustická přední boční skla a Sunset". Jenže ve výsledku dostaneš v tomhle paketu jen ty akustická přední boční skla, protože Sunset už je u RS v základu.

- Vyhřívání předních i zadních sedadel - zde zase člověk dostane navíc jen ty zadní vyhřívaná sedadla, protože přední jsou už opět ve standardu

 

Takže asi tolik k popisu jejich výbav / paketů. Mě by za 11.800,- odebrali pouze kameru, i přesto, že v názvu jsou zmíněny i ty TOP led zadní světla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano to je tiež taký typický znak cenníku tejto automobilky - vyberieš si povedzme 3 pakety a v dvoch z nich sú napríklad odhlučnené okná a v ďalších dvoch trebárs side assist.

Takže v konečnom dôsledku túto výbavu zaplatíš 2x. U iných automobiliek bol rozdiel v balíku, keď vyššia základná výbava niečo z balíka už obsahovala vo svojej cene alebo tam je rozlíšenie a dve ceny za jeden balík ak je objednaný sólo alebo v kombinácii s iným balíkom kde sa výbava prekrýva.

Ale zase sa dá získať dobrý pocit, že možno po vyplatení zlatých padákov manažérom pri dvojitom zaplatení zostane aj robotníkom na linke :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Rapid1.0To co píšeš mi už teď dává smysl. Protože v novém ceníku Octavie u výbavy Style už je automaticky Top LED zadní světla, jenže u paketu Funkční Paket Premium píšou, že pro verzi Style dávají navíc Top LED zadní světla. Tomu opravdu nerozumím. Asi to bude pouze reklama, protože já když konfiguroval Octavku podle starého ceníku tak jsem pak zjistil, že se mi některé věci ani nevyplatí protože, přesně jak píšeš ty, oni udělají Paket a v tom pár věcí co uvádějí už jsou v základní výbavě, takže se mi některé věci vyplatilo koupit extra ve smyslu platit jen za jednu položku kterou jsem zrovna chtěl. A vím že takových věcí tam - je / bylo - více...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...