Přejít na obsah

Zapalovací svíčky a cívky - výměna


pava

Doporučené příspěvky

Se nedivím, že máte problém. Podle mých zkušeností ty NGK co ste namontoval, do toho motoru 1.4 TSI nepatří. Málem jsem udělal stejnou chybu, ale naštěstí jsem si toho včas všiml. Ty NGK jsou delší, tedy jiskřiště zasahuje hlouběji do válce, než u těch Božen. Nakonec jsem tedy ty NGK vrátil (myslím, že patří do 1.2TSI 81kW) a koupil ty origo Boženy a ještě jsem je v autorizáku přebírat, aby měly závit přesně řízlý, abych měl elektrodu správně orientovanou :-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, JVH1578 napsal:

Tady přikládám fotky jak vypadá svíčka nová a svíčka po ujetí 15000km. Je to jedna a ta samá svíčka NGK zaslaná dle VIN.   ŠK...díly jako originál díl.

IMG_0770_Original.jpeg

IMG_2132.jpeg

 

To vypadá jak kdybys na závit té svíčky dal měděnou pastu... do hliníkové hlavy to není dobrý nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Chystám se vyměnit svíčky a rád bych si zde sepsal takové shrnutí, co je potřeba pro motor CZDA 110kw 2016.

1. Svíčky z toho, co jsem vyčetl, tak by tam asi měli být Bosche Y5KPP332GA. Snažil jsem se najít typ v manuálu k autu, ale nikde nic. Dá se nějak přesně určit, co tam má být? Svíčky byli jednou měněny v ŠA, ale co tam dali netuším.

2. Mazací tuk na fajfky. Jaký?

3. Asi ideálně přípravek na moduly T10530.

4. Kleště na spony u hadic sání.

5. Momentový klíč

Kde ideálně najednou koupit tyto materiály?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patří tam tyto 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/04e905612c-zapalovaci-svicka-skoda-20366.html

 

Tuk např. tady

https://dufy.cz/beru-zkf01-mazaci-tuk-10g?utm_source=eshop_order_email&utm_medium=email&utm_campaign=eshop_order_email&utm_content=order_item
 

Nic jiného nepotřebuješ. Nemá smysl kupovat momenťák kvůli svičkám. Utahoval jsem to na cit jen rukou +/~ čtvrt otáčky a bylo to přesně 22Nm. Viz předchozí příspěvky. Na spony stačí obyčejné sikovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 12. 2019 na 14:31, Clerfayt napsal:

Člověče, nevím jak se Ti povedlo to dorvat?

Dnes jsem svíčky měnil a nejprve jsem svíčku našrouboval jen tak rukou, pak jsem to momenťákem nedotočil ani o čtvrt otáčky. Nedovedu si představit, že s tím ješě po dotažení na moment pootočím. To těsnění je doopravdy dost nestlačitelné. Prostě točíš svíčku dovnitř, najednou narazíš na moment a už s tím neotočíš víc jak o čtvrt otáčky (včetně dotažení na moment).

 

Jinak dával jsem tam nakonec BOSH origo. Jsem spokojený. 2 a 3 válec jsou pozicované naprosto přesně. 1 a 4 válec jsou trochu víc, ale stále bohatě v toleranci 30°

Naprosto stejná zkušenost. Dvě svíčky v toleranci. Dvě mimo. Přebírat svíčky v shopu a porovnávat závit opravdu nehodlám 😁.  Motor byl dostatečně zahřátý a cívky šly vytáhnout jako po másle jen rukou. Až mě to překvapilo. Je pravda, že byly asi při předchozí výměně dobře namazané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...