Přejít na obsah

Cvakání při stálé jízdě 1.2 TSI 81 kW


lujetu

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni. Poslední dobou slyším z motoru pri klidné jízdě takové podivné cvakání - je to slyšet hlavne na dvojku a trojku (pote uz se jede moc rychle a neni to tak zřetelné). Rekneme, ze jedete na dvojku třicet a jen tak simrate plyn - v tu hvili je to dost zřetelně slyšet (na studenem motoru trochu vice, ale i pri ohratem motoru je to slyset pomerne dobre). Ve chcili, kdy date nohu z plynu, tak to utichne. Jakmile zas chcete drzet daniu rychlodt, je to slyšet.
A hlavne mi prijde, ze je ten zvuk chvilemi i nepravidelný.
Mam podezření na vstřikovače, ale nejsem mechanik. Horší je, ze na volnobeh to není moc slyšet, respektive to nedokazu nasimulovat a tak nevim, jak by na me koukali v servisu (auto mam se ctyrletou zárukou / 60 tkm, vyrobeno 12/2015, MY2016, najeto mam ted 38 tkm).
 
Mate nekdo stejny problem? Nebo je to normalni chování a jsem jen precitlively na zvuky?
 
 
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normální to určitě není, každopáně nenech se v autorizáku odbýt. Já už jsem si taky poslechl ty jejich pohádky, že majitel vždycky slyší i duchy. Tchýni taky nechtějí uznat reklamaci, cvaká ji v motoru - asi čerpadlo. Za tepla i za studena, i na volnoběh. Vymlouvají se jak AS, tak Škodovka, že je to normální zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi budou vstřiky, taky to slyším při vypnutém rádiu a ventilátoru a pomalé jízdě. Takové cvakání (bzučení).  Myslím že to je normální projev, přece jen tam nějaký tlak je. Asi 5 až 15barů,  prý až 20barů u nejnovějších motorů. Což je 20Mpa. Pro představu 2bary = 200kpa to je tlak v pneu. Dřív těch 15barů to byl normální vstřikovací tlak pro diesel motory.

Editováno: , autor: mára
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu jsi me uklidnil, ze nejsem jediny - ale zvuk je to hroznej. Vylozene, jako by se melo neco kazdou chvili stat.
Takze jsi to se servisem ani neresil? Chtel jsem tam pristi tyden zavolat a rovnou si znovu postezovat na reakci plynu (viz jine vlakno), protoze na ten debilni plyn pri rozjezdu si nejak nemuzu zvyknout.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, mára napsal:

To asi budou vstřiky, taky to slyším při vypnutém rádiu a ventilátoru a pomalé jízdě. Takové cvakání (bzučení).  Myslím že to je normální projev, přece jen tam nějaký tlak je. Asi 5 až 15barů,  prý až 20barů u nejnovějších motorů. Což je 20Mpa. Pro představu 2bary = 200kpa to je tlak v pneu. Dřív těch 15barů to byl normální vstřikovací tlak pro diesel motory.

20 barů = 2 MPa (a ne 20 MPa, to je sakra rozdíl). Nicméně vstřikovací tlaky u 1.2 TSI můžou být až 200 barů, a to je právě těch 20 MPa. ;) A s tím souvisí další možnost zdroje hluku - vysokotlaké palivové čerpadlo, to také vydává cvakavý zvuk.

 

Pro zajímavost, u dieselů se to pohybuje o řád víc, tedy 2000 barů (200 MPa).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volal jsem servisninu technikovi a jsme domluveni na schuzku s tim, ze si to projedem i primo s nekym ze skodovky, aby si to poslechli. Tak s tebou uvidi. Kazdopadne, je to slyšet cim dal vic a i kamarad, který jezdi jednickou octou TDI mi potvrdil, ze to je docela slyset [emoji3]
Pak sem dam vedem, treba to nekomu pomůže.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes navstivil servis. Sel se se mnou projet mladsi mechanik, pry to je primo clovek na tyhle veci.
Sedli jsme, ujeli tak kilometr a to vrceni/drnceni slysel, ale trochu s usmevem mi tvrdil, ze je to normalni zvuk vstrikovacu. Vysadil jsem ho zpet a trochu v rozpacich jel domu.
Kazdopadne se mi to moc nezda. Motor obecne mi prijde trochu hlucnejsi nez driv a vim, ze drive jsem si tohoto zvuku nevsiml, az cca posledni 3 mesice (a nezalezi na teplote, delalo to pri +10 a i dnes pri tech -12 [emoji3]
Asi nezbyva, nez zkusit jeste jiny servis, jestli budou tvrdit to same...

Nekdo mate podobnou zkusenost nebo problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lujetu u MOL je akce u prémiového paliva EVO 100+ ..tak jsem poprvé od nového vozu natankoval plnou nádrž a světe div se už nic nebzučí ani nevrčí

vyzkoušeno na 2 jízdách den po sobě ...jinak jsem vždy tankoval EVO 95 + dával jsem VIF ...nyní sem sice taky ten VIF dal ale polovinu množství co se má dávat protože ten EVO100+ má sám o sobě 2x více aditiv jak EVO95 ...tož zkus taky vyjet nádrž a mrsknout tam nějaké prémiové palivo 100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak bohužel, u mě je bzučení slyšet i po načerpání lepšího paliva - Už jsem vyjel skoro půlku nádrže a žádný efekt nepociťuji. Naopak, přijde mi, že ten to bzučení je slyšet i přes vyšší teploty, co poslední dobou byly a tím se mi jen potvrzuje, že dřív ten zvuk prostě neexistoval. Pokud to neodezní, až se oteplí (10+ °C), tak znovu pojedu do servisu. Tohle se mi prostě nelíbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Môžem potvrdiť zvuk aj u mňa. presne to čo sa tu popisuje občas to nevnímam ale keď to započujem už ma to znervózňuje celú cestu ... pri kúpe to na začiatku nerobilo isto všetko išlo ticho takže asi to je nejaký problém keď to začalo neskoršie ... hmmm  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit že tento istí problém sa rieši aj v tejto sekcii len tu je problém inak popisovaný. Myslím si to preto lebo podobný zvuk (mrmlanie , bzučanie) ja so písal že mi to trochu pripomína zvuk malého motorčeka  pozorujem poslednú dobu aj na svojej fábii 1,2 tsi 81kw 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Plánujete někdo v blizke dobe a tim jet do servisu a zadat o prozkoumani? Ja musi do 50 dnu na kontrolu po jednom roce, tak to s tim asi spojim. Ale nebylo by spatny, kdyby nekomu tuto vadu ci neduh v servise uznali, abych mohl argumentovat...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...