Přejít na obsah

Ceník Škody Scala


Yosef

Doporučené příspěvky

před 1 minutou, Pawouk napsal:

Ale vždyť je to tady léta pořád dokola to stejné (tudíž to nemá souvislost s aktuální situací) - jakmile ŠA změní ceníky směrem nahoru, pár (obvykle) stejných skuhralů na foru horem dolem brečí. Signifikantní pro většinu z nich je, že to konkrétní auto by stejně nikdy nekoupili i kdyby zrovna náhodou u něj šla cena dolů...

Neni to pravda. Porad nechapes ze poukazujeme na situaci kdy zdrazit vsechny modely bylo naprosto nevhodne. Sranda je ze ceny Octavie lidi kritizovali od zacatku a tak radeji na cenik Octy ani nesahli:). Ja si treba setrim na Superba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se tedy přiznám, tzv. brečím tady poprvé a i tu dražší Scalu bych si klidně koupil, pokud by byla spíše analogová (digi mě opravdu nebere) a trochu lépe vypadala, ale naštval jsem se na fabriku z principu "neomaleného" zdražování v  této době, myslím si, že pružnější reakce fabriky by byla na místě. 

PS: V Motoru č. 08/2020 jsem se dočetl, že Škodovka do Rapidu v Číně montuje čtyřválcovou atmosféru 1.5 Mpi s  místní emisní normou China VI b, která bude v Číně platit až od roku 2023. Nevíte náhodou jaké limity a porovnání škodlivin vzhledem k emisní normě EURO VI tam jsou? Nebyla by možnost takové motory montovat  i v Evropě? Japonci, Korejci tady v Evropě mají turbo i atmosféry, Škoda je zas má v Asii. To je ta obchodní politika, co mě vadí, tedy kupujte co Vám tady u nás v ČR nabízíme, nebo běžte jinam.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Jan R. napsal:

Oni vydělávají, člověk si to ani neumí představit.
Větší zisk je, když tomu dají atraktivní cenu pro lidi a prodá se x.set kusů příklad třeba litrové Octavie Combi byli rozebrané hned a i sleva 7% šla z těch 440tis.
Výrobní cena Scaly může oscilovat kolem 100tis., náklady ... a dost ještě na tom mají.

Preci kazdeho vec za kolik svuj vyrobek chce prodavat a kupujici se rozhoduje, zda cenu akceptuje ci ne... 

Se divim, ze Vam jeste nekdo nenabidl ze SA  nechutne placene misto, kdyz mate takovy prehled a jasnou predstavu, jak by to delali lepe. 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, xmen201 napsal:

Neni to pravda. Porad nechapes ze poukazujeme na situaci kdy zdrazit vsechny modely bylo naprosto nevhodne. Sranda je ze ceny Octavie lidi kritizovali od zacatku a tak radeji na cenik Octy ani nesahli:). Ja si treba setrim na Superba.

To je jen zástupný problém, jak jsem už napsal, opakuje se to tady pořád dokola. A ty jsi akcionář ŠA, že máš o její cenovou politiku takovou obavu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, DušanV napsal:

Já se tedy přiznám, tzv. brečím tady poprvé a i tu dražší Scalu bych si klidně koupil, pokud by byla spíše analogová (digi mě opravdu nebere) a trochu lépe vypadala, ale naštval jsem se na fabriku z principu "neomaleného" zdražování v  této době, myslím si, že pružnější reakce fabriky by byla na místě. 

PS: V Motoru č. 08/2020 jsem se dočetl, že Škodovka do Rapidu v Číně montuje čtyřválcovou atmosféru 1.5 Mpi s  místní emisní normou China VI b, která bude v Číně platit až od roku 2023. Nevíte náhodou jaké limity a porovnání škodlivin vzhledem k emisní normě EURO VI tam jsou? Nebyla by možnost takové motory montovat  i v Evropě? Japonci, Korejci tady v Evropě mají atmosféry, Škoda je zas má v Asii. To je ta obchodní politika, co mě vadí, tedy kupujte co Vám tady nabízíme, nebo běžte jinam.

S tím se dá souhlasit, atmosféru z nejnovější konstrukční řady motorů máme, ale nedáme, nasypeme vám tak všelijaké polofunkční fičury i když je nechcete, to stejné manuál vs DSG. Tak půjdeme jinam. Pro mě ŠA aktuálně nemá nic, za co bych byl ochoten svoji současnou škodovku vyměnit. Až nastane doba výměny, půjdu o dům dál. Pokud vůbec bude kam jít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Pawouk napsal:

S tím se dá souhlasit, atmosféru z nejnovější konstrukční řady motorů máme, ale nedáme, nasypeme vám tak všelijaké polofunkční fičury i když je nechcete, to stejné manuál vs DSG. Tak půjdeme jinam. Pro mě ŠA aktuálně nemá nic, za co bych byl ochoten svoji současnou škodovku vyměnit. Až nastane doba výměny, půjdu o dům dál. Pokud vůbec bude kam jít...

Takže jsem ty Čínské emisní normy našel, viz. odkaz a tak nějak mi po zatím čistě pololaickém zkoumání vyšlo, že i ta současná norma China VIa je zhruba odpovídající dnešní normě EURO VI, takže ty škodovácké atmosféry 1.5 s novou normou China VIb, by pravděpodobně v pohodě splnily evropské emisní normy. Stačilo by ze strany VW AG, potažmo Škodovky jen chtít, ale ono se nechce, že? Jak se říká, pod svícnem je tma, takže v ČR a Evropě nic. V tomto musím s Pawoukem, co napsal,  vyjímečně souhlasit.

https://dieselnet.com/standards/cn/hd.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.5 by normu splnila, akurat ci by si zaplatil tu emisnu pokutu? Tj k cene auta pripocitaj tak 50tczk za pokutu. A dostanes priskrtenu atmoaferu kde stlacis pedal a nic sa nedeje. Alebo kupis 1.0 3valec z mensou spotrebou, vecsou dynamikou a usetris 50tczk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však ŠA měla i 1.6 MPI EA211 81kW, emise nejsou problém, problém je dostat CO2 na takovou úroveň aby to splnilo EU požadavky. Tyto motory v se přidávají i v Evropě, stačí zajet na Ukrajinu. Bohužel co nám diktuje EU, to musí splňovat. Na druhou stranu zrovna 1.6/1.5 MPI mi nijak nechybí a ty TSI jsou uživatelsky příjemnější. Spíš nějaká 1.3/1.4 MPI kolem 60-70kW do Fabie na poskakování do měst by se hodila...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 4. 2020 na 10:01, xmen201 napsal:

Neni to pravda. Porad nechapes ze poukazujeme na situaci kdy zdrazit vsechny modely bylo naprosto nevhodne. Sranda je ze ceny Octavie lidi kritizovali od zacatku a tak radeji na cenik Octy ani nesahli:). Ja si treba setrim na Superba.

A ty znáš důvod přesný důvod zdražení? 

Octavia s novou generací už rovnou nastoupila se sebevědomou cenovkou, tam už zdražení proběhlo nejspíš hned. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 4. 2020 na 11:58, atlan napsal:

1.5 by normu splnila, akurat ci by si zaplatil tu emisnu pokutu? Tj k cene auta pripocitaj tak 50tczk za pokutu. A dostanes priskrtenu atmoaferu kde stlacis pedal a nic sa nedeje. Alebo kupis 1.0 3valec z mensou spotrebou, vecsou dynamikou a usetris 50tczk

Asi tak. Ten 1.5 MPI je dostupný i v Rusku a minimálně jeho předchůdce 1.6 MPI se dokonce vyráběl u nás, takže by nebyl problém ho vrazit do Scaly nebo Fabie a dle mého názoru není důvod, aby neudělal E6d-temp. Jenže splnit flotilové emise už není legrace a automobilka si musí velmi dobře rozmyslet, co přesně bude prodávat a co vyřadí nebo razantně zdraží.

A komu se to nelíbí, může tak leda napsat svému europoslanci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, stanmar napsal:

A ty znáš důvod přesný důvod zdražení? 

Octavia s novou generací už rovnou nastoupila se sebevědomou cenovkou, tam už zdražení proběhlo nejspíš hned. 

 

No hele ten znaji jen hlavouni ve skodovce. Ale v korporatech se takove veci rozhoduji pul roku az rok dopredu na zaklade prodejnich cisel a dalsich faktoru, takze si to proste rozhodli a odsouhlasili jen nejak nevedeli ze prijde koronavir a naserou obycejne lidi, kteri Skodu radi kupovali diky pomeru cena/vykon. Stopnout zdrazeni v teto situaci samozrejme mohli nic by se nestalo a nenasrali by tolik lidi:). Nejvic se mi libi ty kecy urcitych expertu tady typu kdyz na to nemas tak to nekupuj,jdi jinam - ok kdyz mate tolik penez, proc otravujete tady na foru s lidovyma autama a nekoupite si premii Audi,MB nebo hezke BMW 3 s oku lahodicim designem? Cenove v zakladu je nove Bmw 3 za milose:)

  • Pozitivní 1
  • Negativní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moment, ty co nazývás ze otravují si právě pořídili ty vozy na ktere mají a diskutují. 

A souhlasim s tím, ze když na to nemáš, tak to nekupuj  a nebo jdi jinam.

Nevím proc se pořád řeši zdražení, ano je to neprijemny, když se zrovna někdo rozhodne koupit auto, ale dá se to řešitel i ubranim z výbavy,  barvy a podobne. Uprimne, auto náložene v max je pro většinu uživatelů stejne nevyuzitelne a s uzivanim zjisti ze mu stači rádio,  klima,  v eletrice přední okna a centrál. :-)

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Dodi 15 napsal:

Moment, ty co nazývás ze otravují si právě pořídili ty vozy na ktere mají a diskutují. 

A souhlasim s tím, ze když na to nemáš, tak to nekupuj  a nebo jdi jinam.

Nevím proc se pořád řeši zdražení, ano je to neprijemny, když se zrovna někdo rozhodne koupit auto, ale dá se to řešitel i ubranim z výbavy,  barvy a podobne. Uprimne, auto náložene v max je pro většinu uživatelů stejne nevyuzitelne a s uzivanim zjisti ze mu stači rádio,  klima,  v eletrice přední okna a centrál. :-)

Sory ale radeji maji mlcet nez aby davali takove komenty a rozhodne to nejsou jen lidi co uz Skody maji, proc tedy rypaji nebo jen machruji ze maji penize? Ta zakladni vybava mozna staci tobe, ne kazdy chce jezdit v soc vybave. Ja chci zase Top vybavu.Prej uberte si vybavu protoze zdrazili, tak uz jsem se dlouho nezasmal:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je toho tady mimo vic. 

SA ma svoji cenovou strategii, ma na ni jako kazdy pravo. Muze se vam nelibit, muzete s ni nesouhlasit, ale to je tak vsechno.

Je jen na vas, zda ji prijmete nebo ne. 

Divim se tady nekterym, ze sami nepodnikaji, kdyz se tak obratne pohybuji v cenove politice a vedi, jak by to meli delat. 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xmene201, když už se tady tak rozhorleně vyjadřuješ, tak aspoň buď trošičku trpělivý a dodržuj pravidla fóra, tj. necituj bezprostředně předcházející příspěvek. Nementoruji, jenom upozorňuji, ať Tě moderátor nezařízne. Jinak uznávám, že i některá vyjádření ostatních ohledně "když zdražují, tak běžte jinam" nejsou taky zrovna košer a může to někoho vytáčet, ale nejsme tady abychom na sebe kvůli tomu osobně útočili, prostě jen vyjadřujeme  svůj osobní názor. O tom jestli někdo je, nebo není expert si mohu myslet svoje. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme tržní hospodářství? Máme. Je tady konkurence? Je. Nevyhovuje ti výrobek (zde vůz od ŠA) - a je jedno z jakého důvodu? Jdi jinam, koupí ho někdo jiný, kterému zase vyhovuje. A když nebude kupovat, tak se přizpůsobí i ta cena. Co je na tom k nepochopení? Ze škodovky tady někteří dělají jakousi modlu lidových aut, ale co to vlastně je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, xmen201 napsal:

Nejvic se mi libi ty kecy urcitych expertu tady typu kdyz na to nemas tak to nekupuj,jdi jinam - ok kdyz mate tolik penez, proc otravujete tady na foru s lidovyma autama a nekoupite si premii Audi,MB nebo hezke BMW 3 s oku lahodicim designem? Cenove v zakladu je nove Bmw 3 za milose:)

 

před 6 hodinami, xmen201 napsal:

Sory ale radeji maji mlcet nez aby davali takove komenty a rozhodne to nejsou jen lidi co uz Skody maji, proc tedy rypaji nebo jen machruji ze maji penize? Ta zakladni vybava mozna staci tobe, ne kazdy chce jezdit v soc vybave. Ja chci zase Top vybavu.Prej uberte si vybavu protoze zdrazili, tak uz jsem se dlouho nezasmal:).

Stěžuješ si na zdražení v tématu Scala, sám ovšem chceš Superb v lepší výbavě (a zřejmě i v silnější motorizaci) a připadá Ti to nehorázné. V cenové relaci kde je Superb to samozřejmě není také příjemné, nicméně je to vzhledem k běžné ceně tohoto modelu přeci jen méně bolestivé než u levnějších modelů. Pokud Ti je velkou překážkou navýšení mezi 15-50 tisíci, a tím už na svoji kombinaci nemáš, byl jsi přes čáru nejspíše již při výběru.

Myslím si, že Superb určitě nepatří mezi auta cenově dostupná pro každého. 

A i tak se divíš nesouhlasným reakcím. 

Jasně, asi každý je na zdražení citlivý, ovšem rozhodnout si to musíš sám, jestli za ty peníze to dané auto ještě stojí. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadáváme že Škoda zdražila a stejně si jí pak koupíme, nebo nakonec Superba :-), stejně jako u všeho, nadáváme, že zdraží pivo 10° a stejně pijeme 12° !. ?Nabídka je obrovská, a pokud máme pocit, že je Škodovka drahá, tak je fakt že můžeme jít koukat jinam, máme mnoho možností výběru! Kupuj nebo nechej být, tak to je a asi bude!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj stanmar muze 2x citovat a je to v poradku jo? Vyjadrim se k jeho vytkam - od ceho je tedy forum nez aby se tady dalo diskutovat ne? V dobe Coronaviru mohli zdrazeni odlozit takhle si spis poskodili jmeno a reputaci u zakazniku vic k tomu psat nebudu. Na navyseni se da dosetrit to neni problem spis jde o princip a do dvou let to vsechny automobilky pociti, lidi nebudou mit penize pokud se ekonomika nevzpamatuje. Rocni superb je za luxusni penize a stoji kolem 500K na to ma i prumerny kupec Scaly:). O velikonocich jsem se nudil a prisel na zajimavou vec a poznatek Skoda cenu Oktavie rozhodne prestrelila, pokud ji date v TOP konfigu je na cene pres milion:) v teritorii Superbu a nabizi navic jen Head up display a Lauru coz je nic moc, odhlucneni nema TOP jako Superb. Adekvatni cenik by mel byt o 100K nize, ale to je jen muj nazor. Pro priklad jak je jeji cenik prestreleny se kouknete na cenu rocniho BMW 3 s LASER svetly - najeto do 10 000Km a cenu po prepocitani s kurzem Eura 27Kc - vychazi na trapnych 972 000Kc a to je porad v zaruce. Superb vitezi prostorem kde si vzadu pripadate jako v BMW 7:) ale s Oktavii to fakt hodne prestrelili. Vyjadril jsem jen svuj nazor a poznatky, je zajimave podivat se nekdy ke konkurenci a porovnat si ceny a moznosti vybavy. Tak levne rocni BMW jsem opravdu necekal:)

Editováno: , autor: xmen201
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...