Přejít na obsah

Dodací lhůty OIII


boban1108

Doporučené příspěvky

Jezdím k dealerovi s do servisu s 6 auty (jsme firma), jedno jsem u nich i kupoval. Dostal jsem nabídku na zvýhodněnou cenu (údajně jakou mají zaměstnanci Škodovky). Objednával jsem Octavii III, 2,0 TDi DSG, v plný náloži (včetně lane asist, robotizovaného parkování, navigace Columbus ...), cena 840 000,- . Celkem zajímavé podmínky (roční operativní leasing, možnost odkupu), sleva je cca 200 000,-. OBJEDNÁVAL jsem ji 19. května 2014. Do dnešního dne, tj. 4.1. 2015,  nemám vůbec žádnou informaci co bude dál. Serou na mě jak na placatej kámen. Pokud se neozvou do půlky ledna objednávku zruším a koupím si HYUNDAI i40. Měl jsem ho cca týden na vyzkoušení a myslím, že s nimi bude mít Škodovka asi hodně starostí.

 

Mno já sice čekám od 2.7. a stále vůz nemám. Nicméně bych si i40 nekoupil. To bych raději šel do VW či Mazdy 6. Mám fabriku Hnujdej pár km od domi a poměrně dost známých co tyto vozy koupili a reference tak špatné že raději budu čekat na O3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno já sice čekám od 2.7. a stále vůz nemám. Nicméně bych si i40 nekoupil. To bych raději šel do VW či Mazdy 6. Mám fabriku Hnujdej pár km od domi a poměrně dost známých co tyto vozy koupili a reference tak špatné že raději budu čekat na O3.

Díky za info, uvažoval jsem o operativním leasingu, kdy je auto leasingové společnosti, starají se o celkovou údržbu (i běžný spotřební materiál - pneu, destičky, olej). Auto není moje, jen ho používám a o zbytek se nemusím starat.

Hyundai I30 kombi v ceně 330 000,- vychází při 4 letém pronájmu na cca 5800,- měsíčně komplet. Když si vezmu, že v prosinci jsem za servisní prohlídku Fabie (olej, svíčky, filtry, ...) dal 9000,- , tak je to jedna z možných cest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak já objednal 14.11.2014.

Octavia Combi III, 2,0 TDI, 110 kw, Elegance plus, černá perleť.

Doba dodání:  prý 4-5 měsíců.. :kol-26:

Do dnešního dne (5.1.2015) žádná odezva.

 

ŠKODA auto i dealer budou po dodání posílat tzv. feedback. Ohledně vzájemné komunikace a termínu dodání mají ode mě za 5.

Není k nasrání to, že výroba trvá 4-5 měsíců. K nasrání je celková nekomunikace se zákazníkem!

 

Jak se tomu bránit?

ŠKODA-AUTO - vybrat si příště jiný vůz od konkurence

DEALER, který nekomunikuje - koupit u jiného a hlavně: SERVISOVAT u jiného (ze servisu žijí, to je bolí nejvíc).

Já to tak mám - koupil jsem jinde, servisoval taky jinde. Výsledek? Ukňouraný původní dealer, který ode mě dostal feedback takový, že mi nakonec volal sám majitel salonu. Že se věci pohnuly, znamenalo napsat, co je špatně. Od té doby klid, co potřebuju mám a jsem VŽDY VČAS informován. .

 

Pro nás všechny: nestačí NADÁVAT. Je nutno napsat, co je špatně a konfrontovat je s jinými konkurenčními dealery, značkami. Pokud je majitel salonu tupec, který znovu vyhlíží 90-tá léta, nebudu ho podporovat, nechť zkrachuje. Je tu pro nás, my jsme jeho zákazníci, nikoliv my pro něj.  I majitel salonu má peníze z prodeje vozu, tak ať se stará.. Kdo byl na vojně, ví: "voják se stará, voják má".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plně souhlasím. I já jsem dostal nabídku na cenově zvýhodněné auto díky důrazné komunikaci a slibu, že budu volit jiný servis pro firemní auta. Tak, tak. je tu on pro nás, ne my pro něj. Ale vykládejte to soudruhům v AZNP (pro mladší ročníky AZNP = Automobilové závody, národní podnik).

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr: Tak to nejak nechapu. Dealer ti dopredu rekne, ze doba vyroby je 4-5 mesicu a ty si za 1 a pul mesice stezujes, ze se ti nikdo neozval. To mi nejak hlava nebere? S cim by se ti meli ozvat? Ze stale plati, co ti uz rekli? Nebo by sis predstavoval, ze ti kazdy tyden budou preposilat jeden a ten samy mail, ze auto bude za 4 az 5 mesicu?

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není o konkrétní komunikaci konkrétního dealera. To je o tom, že já mám auto objednané od 19. května 2014 (!!!) a dodnes nevím, kdy bude vyrobené. Neví to (údajně) ani dealer. To se mi už nezdá úplně normální. Je to o celkovém přístupu, kdy v kterékoliv reklamě je zákazník přesvědčován, že musí auto koupit od nich, ale tento přístup mi "Simply clever" moc nepříjde. Spoléhají asi na situaci "tradičního" výrobce u nás v republice. Měl jsem dnes chuť zajet se k dealerovi zeptat, ale rezignoval jsem, stejně mi nic nového neřekne.... Je to směs beznaděje a nasranosti. Vážně zvažuji, že objednávku zruším.  Pokud nejsou schopni dodat co slíbili, tak ať si to nechaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No i40 ho nemá i po faceliftu.

 

No právě i40 ho nemá a i ty motory co jsem koukal nejsou tak výkonné... Jinak H. Genessis pěkný, ale kombi asi není v plánu a jak jsem psal cena je tam o dost jiná - vyšší.

Editováno: , autor: jindrous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr: Tak to nejak nechapu. Dealer ti dopredu rekne, ze doba vyroby je 4-5 mesicu a ty si za 1 a pul mesice stezujes, ze se ti nikdo neozval. To mi nejak hlava nebere? S cim by se ti meli ozvat? Ze stale plati, co ti uz rekli? Nebo by sis predstavoval, ze ti kazdy tyden budou preposilat jeden a ten samy mail, ze auto bude za 4 az 5 mesicu?

Mike_H:  svým příspěvkem jsem doplnil kolegu Clawa, který na auto čeká od května 2014 - to mi skoro přijde hodné až ČOI kontrole. Z pohledu práva se má věc takto: na jedné straně kupující, na druhé prodávající. Prodávající "něco" nabízí, garantuje typ, jakost, lhůtu dodání - byť orientačně. Dodávku prodávající podmiňuje zaplacením zálohy. Pokud kupující zálohu složí, nemá sice Záloha ještě charakter kupní smlouvy jako takové, ale formu "závazku". I na toto NOZ myslí a určuje oběma stranám určitá práva, včetně odstoupení a případnou náhradu nákladů, které vzniknou a podaří se je prokázat.

 

Teď upozadím právo a začnu "hrát" na strunu s názvem "morálka", "etika",  plnění závazků ze strany právnické osoby. Mně osobně dealer slíbil toto: "nejpozději do 1 měsíce - při podpisu objednávky, kdy jsem skládal 1. zálohu - vám bude sdělen konkrétní termín výroby a bude zřejmé, kdy asi bude možno vůz cca očekávat." To je podle mého důležité proto, abych měl čas na poklidný výběr pojišťovny a pojištění, zbavení se původního auta (orientačně), atd. Ano, dá se to dělat i v naprosté panice a hysterii, ale tomu já se vyhýbám, většinou to nedopadne dobře. Takže když dealer slíbí a své závazky neplní, je vhodné mu to korektně (bez hysterie) připomenout a chtít zjednat nápravu. Pokud není z jeho strany zájem, co například varovat ostatní ve vlákně s názvem: KAM NEJLÉPE NECHODIT, POKUD SI CHCETE UŠETŘIT STAROSTI A NEKOREKTNÍ JEDNÁNÍ? Osobně ani a já, ani ostatní, co jsme neinformovaní, nepotřebujeme denní "svodku", jak si výroba vede - ani mě to nezajímá! Stačí mi 3 zprávy: 1. zpráva) Auto jsem dnes zadali do výroby. 2. zpráva) Výroba vašeho vozu orientačně XX kalendářní týden (+/-7-10 dní). 3.zpráva) Vozidlo je vyrobeno, během 3-5 dnů je u nás na salonu. Co je na tom nepochopitelného??? :kol-32: Mike_H???

 

Je zřejmé, že je cosi shnilého mezi dealery a ŠKODOU auto. Jistě i Š-A má CRM systém a v něm plán výroby. Korektní mi přijde systém, že tak, jak přicházejí konkrétní objednávky, je za sebou v časové posloupnosti do systému výroby zadávat a v rámci efektivity výroby korigovat výrobu podobných vozů cca  podobná auta dejme tomu 7-10 dní okolo dodacího termínu (+/-).

Myslím si, že pravdivě se děje jen to, že se do systému výroby dostaneme všichni. Avšak zádrhel se jmenuje: objednává-li jedinec, navíc z Česka, je neustále "přeskakován" nejrůznějšími Leasplany, Arvaly, Německým zákazníkem, slovenským zákazníkem, rakouským zákazníkem, etc. Ona si na to už Š-A zvykla, že je tady v Česku pánem a může si s jedinci dělat co chce, neboť pořád je tu konkurence velmi slabá. V Rakousku, Německu, Holandsku... je mnohem silnější a tak se Škoda musí otáčet zejména pro jiné trhy, český zákazník je kdesi až na konci.

 

V naší firmě dodáváme výtahy, které pro nás výrobní závod vyrábí. I u nás je výrobní termín max. 3 měsíce. Avšak zákazník má ve smlouvě  o dílo při objednání a před zaplacením 1. zálohy jasný termín výroby, naskladnění, montáže a předání hotového, nového výtahu. Jen toto mi přijde korektní, pokud z někoho tahám peníze předem - a to je ta morálka, chceš-li etika, a chceš-li korektní vystupování mezi prodávajícím a kupujícím, aby vztah byl vyvážený a zákazník nás nepomluvil, naopak pochválil, že jsme dodrželi to, co jsme před tím slíbili, garantovali a za co ručíme.

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkretni termin/tyden vyroby 4 mesice pred odhadovanym terminem nemaji sanci vedet. Pokud ti toto slibili, tak kecali. Coz je jiste blbe. Pokud te to stve a auto nutne nepotrebujes, tak je klidne muzes poslat do haje.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nez tady zase zacnou breky nad "domacim postavenim", tak doporucuju zkontrolovat napr. cenu OIII v Rakousku. Pak si odpovezte, jestli budete svobodne pracovat za mzdu nizsi o ctvrtinu, tretinu apod. Pokud odpovite kladne, respektuju pravo nadavat na kvoty jednotlivych zemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, mě jsou kvóty jednotlivých zemí poměrně ukradené. Když jsem kupoval OII, tak jsem byl složením zálohy zařazen do pořadníku na vůz (v rámci kvóty ČR) a vědělo se, kdy bude +- vyrobený (Chápu potřebu optimalizace barev a výbav - nicméně v rámci dní nebo týdne).

U OIII je režim objednejte a čekejte. Až budeme chtít, auto vyrobíme a s trochou štěstí a snahy vám to 14 dní před výrobou oznámíme. Takže rozdílní lidé (i z ČR) s téměř identickými výbavami čekají naprosto neprůhledně rozdílně dlouho.

Komunikace 0: čekal bych třeba po 3 měsících zprávu typu "váš vůz nemůžeme nyní vyrobit, mate ve výbavě to a to, prodloužení termínu je tolik a tolik. Nic. Prostě si zákazníku čekej mi na tebe ... a to hooodně z vysoka.

To není CRM, ani plánování výroby, to je maximálně systematické a řízené kálení na (naštěstí jen některé) zákazníky. Chápu, že fyzické osoby nejsou pro ŠA a OIII cílovou skupinou, ale aby jim jednoho krásného dne, kdy se korporátní zákazníci v rámci tvrdé konkurence obrátí jinam, nechyběli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od minulého roku  objednání do výroby probíhá následovně:

 

1.Klient si objedná nový vůz Škoda

2.Obchodník v "Aktuálních informacích z dispozice" vyhledá aktuální dobu dodání pro příslušnou modelovou skupinu a sdělí ji klientovi.

3.Po objednání zůstává komise až několik týdnů na pořadníku-daba setrvání na pořadníku=doba dodání 5 až 7 týdnů

4.Po celou dobu,kdy je vůz na pořadníku,platí původní doba dodání.

5.Zhruba 5-7 týdnů před výrobou je vůz z pořadníku uvolněn-upřesnění doby dodání klientovi

6.Po uvolnění z pořadníku je zakázce do 2 týdnů přidělen fixní výrobní týden.Nestane-li se tak je zaplanována výroba do nejbližšího výrobního týdne.

7.Výroba vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec, ale vůbec, tomu Dix1 nerozumím.. Mohl bys mi, prosím, polopatě vše spočítat řekněme od 14. listopadu?

Já jen že u tebe lítají týdny jak hadr na holi (jako kdyby to byly dny) nicméně ať počítám jak počítám, 1+1, vychází mi 3.

Děkuji předem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dix1:

Hm hezká teorie, jak z nějakého PR článku nebo divokého snu vrcholového manažera. Trocha reality:

 

1. Klient si objedná nový vůz Škoda a zaplatí zálohu (začátek července 2014)

2. Obchodník zadá po zaplacení zálohy objednávku do systému a vyhledá aktuální dobu dodání pro příslušnou modelovou skupinu a sdělí ji klientovi (konec října/začátek listopadu)

3,4. Že platí nějaká doba dodání jsem si taky myslel, dokud nezačal obchodník koncem října vzdychat, že vlastně nejsou žádná auta a že vůbec neví, kdy moje bude, že ho v systému vůbec nevidí, že tam nevidí téměř žádné OIII combi, že na něj jsou všichni nepříjemní neboť prodali své vozy a chtěli jet na dovolené v nových...

5. Těsně před vánoci se člověk dozví, že auto bude snad těsně po novém roce tj. leden 2015 (3 týdny předem, z toho 2 týdny naprosto nepoužitelné na prodej stávajícího vozu , výběr zimních gum nebo cokoliv rozumného, navíc jsem v klidu neboť takové sdělení termínu není v ničem závazné)

6,7 bez komentáře

 

A auto snad opravdu budu už mít i když dokud ho neuvidím na vlastní oči, tak tomu neuvěřím...

 

Doba dodání 5 až 7 týdnů a upřesnění termínu výroby 5 až 7 týdnů dopředu :_icon_smich2:

 

No otázkou je, jestli je nás pár "černých ovcí" nebo to považují za normální a běžné ...

Editováno: , autor: Petrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkud to je ti nemůžu říct.Dřív to bylo tak,že se auto dalo do výroby,naskočil tam týden výroby a čekalo se a pak naskočilo přesně,kdy se bude vyrábět.

Bohužel to minulý rok změnily na tak,jak jsem popsal po  bodech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...