Přejít na obsah

Infotainment Amundsen


Doporučené příspěvky

Zkusil jsem si koupit Traffication na jeden rok (259 Kč) a po otevření této aplikace se mi objeví asi šest dlaždic s možností nahlášení různých problémů (nehoda, kolona, špatný stav vozovky, zvěř na silnici....). Zkoušel jsem nahlásit kolonu, vše proběhlo OK, událost zazanamenána. Ale pár dnů předtím byla nějaká aktualizace shopu, tak nevím, jestli se to nezměnilo třeba díky ní. Máte někdo nějaké postřehy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Kolacek12 napsal:

Zkusil jsem si koupit Traffication na jeden rok (259 Kč) a po otevření této aplikace se mi objeví asi šest dlaždic s možností nahlášení různých problémů (nehoda, kolona, špatný stav vozovky, zvěř na silnici....). Zkoušel jsem nahlásit kolonu, vše proběhlo OK, událost zazanamenána. Ale pár dnů předtím byla nějaká aktualizace shopu, tak nevím, jestli se to nezměnilo třeba díky ní. Máte někdo nějaké postřehy?

Potvrzuji. Dnes nahráno. Předtím tyto dlaždice v nabídce nebyly. Zítra vyzkouším a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z první zkušenosti z app Traffication v. 1.0.25. Dlaždice jsou na následujícím skenu:

784196100_20211204_0919141.thumb.jpg.e2ed338e4fac2b30fee81f8b5f6e37f9.jpg 

1) nekomfortně se tato nabídka otevírá až po "kliknutí" na dlaždici v Menu "Traffication". Při řízení až nebezpečné

2) bezradnost, co zvolit při dosažení místa s Nehodou, jako je to ve WAZE. Volil jsem "Překážky", ale uvažoval jsem o dlaždici "Dopravní kolona". 

Při jízdě jsem použil obě dlaždice, každou dvakrát. Došlo k odeslání hlášení a poděkování. Další už dohledat nešlo. Zvláště mně vadila ta nejednoznačnost u dopravní nehody.

Pro další informace jsem používal tento text: 

https://www.skoda-auto.cz/novinky/novinky-detail/2021-02-10-skoda-auto-predstavuje-aplikaci-traffication-upozornujici-na-nebezpecne-situace-v-doprave

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nainstaloval jsem to zkušebně cca před dvěma měsíci (na půl roku zdarma) a žádné dlaždice jsem tam zatím neměl, ale už jsem to delší dobu neotvíral a minulý týden byla nějaká aktualizace. Jak by se to vlastně mělo chovat? Zatím mi po celou dobu nic nehlásilo. Před instalací Traffication mi občas zahlásila navigace (i když není spuštěné navigování) info o zdržení na trase. První týden po aktualizaci Amundsenu to hlášení bylo každý den a pak už jen sporadicky. Ještě si vzpomínám na hlášení o autě v protisměru na dálnici, které se zobrazilo i na kokpitu ale to bylo už před více než rokem - a to jsem ani nebyl na té dálnici (ale nebyla daleko).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, KennyMc napsal:

Nainstaloval jsem to zkušebně cca před dvěma měsíci (na půl roku zdarma) a žádné dlaždice jsem tam zatím neměl, ale už jsem to delší dobu neotvíral a minulý týden byla nějaká aktualizace. Jak by se to vlastně mělo chovat? Zatím mi po celou dobu nic nehlásilo. Před instalací Traffication mi občas zahlásila navigace (i když není spuštěné navigování) info o zdržení na trase. První týden po aktualizaci Amundsenu to hlášení bylo každý den a pak už jen sporadicky. Ještě si vzpomínám na hlášení o autě v protisměru na dálnici, které se zobrazilo i na kokpitu ale to bylo už před více než rokem - a to jsem ani nebyl na té dálnici (ale nebyla daleko).

Co jsem o tom četl, tak by se to mělo chovat tak, že na obrazovce a snad i na kokpitu by měly vyskakovat hlášky. Jen to zadávání (např. nehoda, kolona ...), jak píšu výše, je komplikované. Je to podobné jako ve WAZE. Ale WAZE je o moc dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty dlaždice už tam mám taky. Nevím, jak by ale fungovalo to hlášení na přesnost místa. Když pojedu okolo překážky (např.), než se spustí Traffication, než pak vyberu událost, tak jsem už minimálně o kilometr dál.

V kolonách jsem prakticky denně, na navigaci jí vidím (červená nebo oranžová), ale proti hlášení navigace zatím nebylo nic navíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Traffication je v této podobě polotovar. Další aplikace Zprávy vůbec nefungují. Funguje aplikace Počasí. Tam využívám hlavně radar oblačnosti (déšť, sněžení), jinak moc ne. 

Ještě k tomu označování místa. To asi funguje tak, jako u TomToma. Čeká se na více označení od řidičů (nevím však jaký je počet) a pak se to zveřejní. 

Shrnuto: krásný display, avšak obsah a jeho fungování je katastrofální. Snad ŠA na tom SW v krátké době zapracují. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem stál v koloně, spustil Traffication a klepl na "Dopravní kolona" a objevila se hláška "děkujeme za nahlášení" (nebo něco v tom smyslu). Jinak spuštění aplikace mi trvá cca 20 s, což při jízdě po dálnici, pravda, je necelý kilometr.

@jarvK tomu zadávání událostí - mně se to komplikované nezdá (3 kliknutí - Menu - Traffication - Událost), jen trošku pomalejší. Nevím, jak je to ve Waze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Kolacek12 napsal:

Minulý týden jsem stál v koloně, spustil Traffication a klepl na "Dopravní kolona" a objevila se hláška "děkujeme za nahlášení" (nebo něco v tom smyslu). Jinak spuštění aplikace mi trvá cca 20 s, což při jízdě po dálnici, pravda, je necelý kilometr.

@jarvK tomu zadávání událostí - mně se to komplikované nezdá (3 kliknutí - Menu - Traffication - Událost), jen trošku pomalejší. Nevím, jak je to ve Waze.

To spouštění přes tři kliknutí je zdlouhavé. Stačilo by přidat tlačítko do mapy a vše se zrychlí. Ve WAZE je dokonce i označování místa, kde zrovna chytá řidiče policie, ale to je asi dost problematické. Navíc, ten kdo provozuje tuto službu musí také hlídat časově konec této události, aby to tam nestrašilo celý den nebo více dnů. Traffication je na samém začátku, ale je dobře, že se s tím začalo. Kdo tu apku má, musí strpět děcké začátky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem dneska strávil nějaký čas v koloně a chtěl jsem jí zkusit nahlásit, ale nešlo to. Spustil jsem Traffication (teda chtěl jsem) a nejmíň pět minut se zobrazovalo "načítání" s točícím kolečkem a nikam dál jsem se nedostal, tak jsem to ukončil. Ještě dvakrát jsem to během jízdy zkusil spustit, ale nepodařilo se to, vždy to bylo stejné. Při odpolední jízdě to pak spustit šlo.

 

Před týdnem jsem několikrát zkusil jak rychle se Traffication spustí (vždy první spuštění během jízdy). Měřil jsem vzdálenost (odečítal z tripu) při rychlosti 90 km/h. Nejrychlejší spuštění bylo po 800 m. Většinou přes 1000 m ale i 1500 m (takže na dálnici by to bylo 1,2 až 2,2 km).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, KennyMc napsal:

Tak jsem dneska strávil nějaký čas v koloně a chtěl jsem jí zkusit nahlásit, ale nešlo to. Spustil jsem Traffication (teda chtěl jsem) a nejmíň pět minut se zobrazovalo "načítání" s točícím kolečkem a nikam dál jsem se nedostal, tak jsem to ukončil. Ještě dvakrát jsem to během jízdy zkusil spustit, ale nepodařilo se to, vždy to bylo stejné. Při odpolední jízdě to pak spustit šlo.

 

Před týdnem jsem několikrát zkusil jak rychle se Traffication spustí (vždy první spuštění během jízdy). Měřil jsem vzdálenost (odečítal z tripu) při rychlosti 90 km/h. Nejrychlejší spuštění bylo po 800 m. Většinou přes 1000 m ale i 1500 m (takže na dálnici by to bylo 1,2 až 2,2 km).

Potvrzuji uvedená zjištění a použitím Traffication, i když jsem jeho načtení tak přesně neměřil. To načítání, než se objeví dlaždice, je neúměrně dlouhé. A také nevidím zatím žádný efekt na mapě, když zadám situaci přes dlaždici. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To mně u nového vozu také trápilo. Je dvojí možnost - zkusit to znovu později (důležitý je dostatečný signál) a/nebo obrátit se na podporu. Tam je to však zdlouhavé - moje zkušenost, ale on-line připojení se rozběhalo. Pak snad ještě diagnostika (promazání), jestli tam to nějak nedrhne. Ale možná, že tu někdo odpoví více fundovaně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ondra16V umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...