Jump to content
martkawa

Letní pneu

Recommended Posts

Ahoj, 

mám SIII 2.0TDI 140KW, předokolku LK, r.v. konec 2015 na 235x45xR18. Koupil jsem to na Pirelkách se slušným vzorkem,ale byl jsem hodně nepříjemně překvapem hlučností podvozku. Přezul jsem na zimáky Dunlopy winter sport 5 a čekalo mě příjemné překvapení, že sice odhlučnění je celkově asi největší slabinou auta,ale ten hroznej hluk od kol už je mnohem lepší. Sice v pneuservisu neviděli na gumách žádný oskákní ani jiné defekty,ale už je tam dávat nechci.

Takže bych Vás poprosil o vaší zkušenost, na čem jezdíte a který pneu Vám přijdou nejtišší.

Na SII jsem měl jako poslední Nexeny SU1 a ty byly krásně tiché,ale na vodě nic moc.

Předem díky

Edited by Pawouk
Upraven název tématu.

Take potvrzuji. Z vyroby osazene Pirelli Cinturato jsou dost hlucne. Zimni Continentaly jsou daleko tisi. Dost jsem si to uvedomil pri prvnim prezuti ze zimnich na letni kola a vyjeti z pneuservisu. Odhlucneni Superbu neni nic moc. Aerodynamicky hluk od prednich sloupku a kolem prednich oken :-( A dostalo me, ze se v prubehu nabidky objevila polozka akusticka skla. Jak to, ze nebyla nejlepsi skla na mem Superbu 2/2016, kdyz mi prodavali “vlajkovou lod” si nak neumim vysvetlit. Ma prosim nekdo tip na letni pneu pro Superb co by byly tiche?

Drobné odhlučnění v podobě lepších skel a odhlučnění dveří proběhlo od roku 2017. Ale při srovnání moc velké zlepšení nepozoruji.

Nikdo žádné zkušenosti s jinejma pneu.To všichni jezdíme na Pirrelkách ?!

Edited by martkawa

Praveze ja som mal 2015tku v 140kw  dizly,este bez dodatocneho odhlucnenie a bez moznosti akustickeho zasklenia,obute Pirelli,po kupe modelu pred FL 2019tky 1,5 TSI s vylepsenim odhlucnenia a priplatenym akustickym zasklenim som bol praveze sklamany,pretoze komfort od pneu s obutim z fabriky Bridgestone Potenza bol ovela horsi,ako na predchadzajucej 2015tke.Nasledne som vymenil za Pirelky v 19tke a je to opat vyrazne lepsie.Za mna teda prave opacne...Pirelka velmi ticha a slusna pneu po vsetkych strankach.

Ja som v lete musel kupovať nove pneu. 

Keďže sa mi Pirelli tiež zdali hlučné, tak som skúsil kúpiť Dunlop Sport Maxx RT 

A som max. spokojný 

Sú tichšie, držia super stopu a aj na mokrej ceste sú stabilné... 

Není pneu jako pneu, i od stejného výrobce, jelikož se klidně liší ve směsi při stejném modelu pneu, jde o to, pro jakou automobilku jsou vyrobeny nebo aftermarket, i země hraje roli, rychlostní index, pak ještě jestli mají další prvky jako ochranu bočnice, nouzový dojezd, nosnostní index např. XL atd. Také na jakém autu to je obuto, identické pneu  205/55R16 na Octavii 3 a Suberbu 3 budou jinak hlučné díky rozdílné konstrukcí náprav a podvozku, Superb bude hlučnější. Jde též o pocitovy hluk, záleží kudy se šíří. 

Je to alchymie, vždy je nutno hledat index hluku, nejméně mají dlouhodobě Dunlop i 67db.

Taky se hluk mění s proběhem km, klidně začnou bejt hlučné i po 10tkm.

Máme ve firmě 2 auta, které jezdí jen na zimních pneu jako záložní a každej si je chválí, jak jsou tichá a komfortní. Taky jsou nákladově na pneu + pneuservis nejekomičtější. Pneu skoro nezmizí ani v létě, což nás za poslední roky dost překvapilo. Zvažujeme přejít z 50% flotili na zimu. 

• Upvote 1

Vedro nevedro chovají se predvidavě a nejsme mladí janci, ani právě netvrdnou a skoro nezmizí dezén, proto jsme byly překvapení, situace vznikla tak, že jsme je zapomněli přezkout a všimli si toho až na jaře příštího roku 😂

tyto auta zatím nehavarovali z naší strany, jedno dostalo naráz že zezadu v létě, pojišťovna nic na pneu nenamitala, plnění na 100%. Samo jezdí jen ČR. 

Není to doporučení, každý ať si jezdí na čem chce. U nás třeba pneu nesmí mít pod 3.5 mm na ničem, rovnou se kupují nové. Nedojiždíme kvůli vodě na dálnicích, kde převážně se auta pohybují nejvíc. 

Edited by LEdit
  • Downvote 1

Včera jsem jel v sedmnácti stupních a auto už výrazně víc plavalo. Šetřit zrovna na tomhle mně přijde hodně špatně.

• Upvote 3