Přejít na obsah

Letní pneumatiky


PatrikJ

Doporučené příspěvky

V 10. 3. 2019 na 20:45, misor1994 napsal:

Na jazdu ako popisujes ti postacia aj obycajne matadorky alebo barumky, ale tak ty vies co chces a co nie

Tak určitě, zřejmě nepotřebuji úplně sportovní pneu, ale s průměrem se rozhodně nespokojím, přeci jen je pneumatika to jediné co mě bude držet na silnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel zatim subjektivne nejlepsi zkusenost s Hankook Ventus Prime 3 v rozmeru 205/55/16 pres leto najezdim pravidelne cca 40 tis km a za 2 sezony menim predek jednou zadek vydrzi 2 sezony. Co me dostalo je neuveritelna prilnavost, ty gumy za trochu sportovni jizdy nelze urvat, extra sportovni jizda znamena zasahy ESP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupuji teď kola 18”  a k nim gumy. Mám chlapíka, co to dela par desítek let a uz o tom něco ví. V mem výběru byly tyto:

 

Dunlop SP Sport MAXX RT2

GoodYear Eagle F1 Asymmetric 3

Michelin Pilot sport 4

 

 

Goodyear eagle F1 asymetrické 3 a Dunlop sp sport maxx jsou téměř identické pneu, assymetric 5 udajne moc inovace neprinaseji (snad jen více syliky). Vysvětloval mi něco ohledně času a upgrade a ze to moc nesedí a pravděpodobně assymetric 5 není žádný hit za ten peníz. Ja je chtěl, ze jsou údajně tiché (dočetl jsem se) krom jiného, na D1 vlastně bydlím. Každy týden Brno - Bratislava. Tiché prý ale moc nejsou. 

 

A tak jsem zpět u Dunlop a Michelinek. Michelin je cca 400 Kč více na gumu. Tak přemýšlím a vlastně myslim, ze to je možná jedno. Ani Dunlop a ani Michelin výše zmíněné prý krokem vedle nebudou. 

 

Je mi asi jedno, kolik vydrží km. Klidně pouze sezónu. Chci ale tichou gumu, jistou na vodě a ve vyšších rychlostech s tím, ze když se dostanu na okrsky a bude chuť, podrží v rychlejších prujezdech čistou stopou.

 

Octavia je tak jako tak mekka potvora a na technickou trať to nikdy nebude, dokud člověk neprekope podvozek a na to se zas mužů ?. Protože pak by me D1 z toho auta vyklepala ?. Stale je to kompromis. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môžem ti napísal pár postrehov k Michelin gumám.

 

Auto som kúpil s týmito pneu ani nie dva roky staré pneu výška dezénu 4-5mm. Vzhľadom na to, že sú to celkom drahé a vychvalované pneu som si myslel, že to bude s nimi nebe a dudy jazdiť. 

Neverím, žeby sa za necelé dva roky tak neskutočne zmenila vlastnosť tej pneu, z výbornej pneu na priemernú/zlú. 

 

Moje postrehy:

- Hučia jak hovado myslel som, že nejaké ložisko je zlé. (mám zimné Nexen a tie sú oproti ním úplne tiché).

- Pri trocha naloženom kufry (150kg) pri obiehaní mi skoro uletel zadok. Od takéjto pneu som to neočakával.

- Pri rozbiehaní predné kolesá aj na 3 stupni prešmykujú. (zo zimnými max na 2 stupni)

+ Nezažil som nedotáčavosť v zákrutách aj pri rýchlejšej jazde.

+ Celkom dobre odvádzajú vodu. (nieje problém jazdiť na dialnici vo vyjazdených kolajách od kamiónov)

 

Toto sú také moje postrehy/dojmi, ktoré som mal za ten čas čo som ich mal obuté. 

Na to ako ich chvália a akú majú cenu tak nie sú až také dobre ako sa zdá. Ja osobne by som si ich určite nekúpil. Tak drahá pneu a nestojí za to. 

 

 Túto sezónu ich ešte plánujem nechať a ak budú moc hlučné tak pôjdu preč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nakonec koupil ty 18" Dunlopy Sport Maxx RT2. Ještě jsem se rozhodoval o těch Continentalech (Premium Contact 6),  cena tolik nerozhodovala, navíc byla v dobu objednávání skoro stejná u obou značek (cca. 2 tisíce Kč za kus). Já toliko nepožaduji nějaké super odezvy ve vlásenkovitých zatáčkách, jezdím rychleji především na dálnici, takže se spíše přikláním k vyváženým jízdním vlastnostem.

alu03.thumb.jpg.4767236ae1e3cb7388731119a051f85d.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem je zde

Ovšem cena kterou jsem měl já byla 20 minut po potvrzení objednávky v obchodě zvýšena na zhruba tu co tam je aktuálně. Mě včetně poštovného 516, - Kč vyšla tedy jedna pneu na 2061,- Kč. 

Nevím jestli to nebylo tím, že mám 3 rozdílné data výroby (rozmezí 2 týdnů a třetí je rozdílné o dalších 12 týdnů).... 

Editováno: , autor: stanmar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

řeším letní pneu na Octavii III. RS TSi 2.0 162 KW. Staré mám 225/40 R18. Na úkor sportovnosti bych rád dosáhl vyššího komfortu při cestování. Chtěl bych toho docílit pneumatikou 225/45 R18. Je to prakticky možné? Vleze se do podběhu? Zkoušel jste někdo? Nebo je to píč...ina? Díky zkušenějším za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

ahojte

o3, 1,6 CR, 81kW, DSG

po zimakoch:

Barum Polaris 5 ; 195/65 R15; plechace

som presedlal na letne:

Continental Premium contact 6 205/55 R16 Skodovacke elektrony

som nemilo prekvapeny hlucnostou tychto pneumatik - vrchol je ze aj moja manzelka sa divila co tak huci ☹️.

predchadzajuce auto F1, 1,9TDi som mal v lete aj zime na Barumkach (bravuris / polaris) a tam som v lete nevedel o nejakom hluku z pneu.

je to normalne u tychto gum ze tak hucia alebo sa zabehnu (mam ich cca 200km)

uz tu bola ta otazka ale nenasiel som odpoved: viete mi odporucit gumu ktora drzi a nehuci? (aj za cenu nizsieho dojazdu, vyssej ceny, ECO -- ? )

prevazne jazdim normalne, dialnica 150 tempomat, na okreskach sa obcas rozsupnem ale len ak je to bezpecne (do 130...)

ale Octavia nieje sportak , tak len v ramci slusnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teď krátce Dunlop Sport MAXX RT2 v rozměru 225/40 R18 a jsem s nimi spokojen, minulou sezónu jsem měl Bridgestone Turanza T001 v rozměru 225/45  R 17 a také mi nepřišli nijak významně hlučné. Stačí ovšem hrubší asfalt, a hned je to poznat. 

Na druhou stranu toto posuzování není zas až tak vypovídajicí, neb každý má míru hluku posazenou někde jinde. 

Bohužel dokud si nedáš pneu na svoje auto, nevíš jaké to nakonec bude. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zvažoval jsem Michelin Primacy 4 a Dunlop SP Sport Bluresponse - na doporučení kolegy jsem vybral Dunlop a zatím super - drží pěkně, jsou tiché. 

Bylo to hodně přemlouvání sebe sama (Michelin obouvám jako zimní na auto, a taky na motorku), ale nakonec jsem rád, že Dunlopů litovat nemusím - zvědavý jsem na km nájezd, kde Michelin většinou exceluje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
On 8/21/2018 at 12:20 AM, Aleš_BX said:

jak jsem psal, až mi to vyrazilo volant z ruky a maxidot nahlásil chybu ACC... ta po chvíli zmizla...

 

byla to některá z těchto děr jen tak lehce opravených u Domašova, D1 sm. Praha https://mapy.cz/s/2Yoev

 

mapy.thumb.png.7f4876f6bb33b29f34b649302137001c.png

 

 

Tyhle díry celkem znám, ale už tam asi nejsou. Svýho času jsem tudy jezdil dost často. Chtělo to znát a včas se vyhnout, což někdy nešlo kvůli hustotě provozu přede mnou. Mně se stalo něco obdobnýho, o kus dál (cca exit Bíteš), kde kokoti převedli provoz do odstavnýho (2+1+1), akorát bohužel předtím ten odsatvný zapomněli vyspravit - ne zapomněli, vys... se na to. Takže jsem hezky při 85 km/h projel dírou jak kráva mezi asfaltem (odstav.) a betonem, kupodivu díra byla příčně. Objet nešlo - 30 cm na každý straně, navíc při hustotě kolony to nebylo vidět (šero). Fakt dementi. Hned jsem zastavil a kontroloval tu stranu, zatím se na pneu nic neobjevilo, ale na liťáku mám zřejmě "omačkanou" patku - vidím jen barvu, snad to není hloubš. Disky zatím jezdí, takže je asi roztočím, až dojedu pneu. Snad se moc nezkrvila náprava (ránu do dorazů nepoznám, ale rána to byla fakt velká).

Jinak vidím, že Turanzy rovněž Polsko :/ Já teda asi budu přecházet na T005; ER300 už patří minulosti a skoro nejdou sehnat. Jak zaznělo později - o shánění dílů osazovaných do aut; pro svou motorizaci nemůžu po různých značkových konfigurátorech najít akumulátor.

 

Co se týká zmíněních Michelin - jsou to většinou ekogumy, takže velmi tvrdé, v extrémních situacích můžou nepříjemně překvapit - jsu tvrdé, dlouho vydrží, tudíž se exponují špatné vlastnosti. Na gumy, které na sobě mají "eko" nebo "green" atd. pozor. Spotřeba, hluk sice A-B, ale pak přijde liják, nebo bláto a může být zle. Ostatně někteří to tu zmínili. Je třeba vybírat pneu s aspoň trochu dobrou trakcí, ta výdrž mi po cestě do mostku asi moc nepomůže. Taky jsem chtěl Michelin energy saver, ale naštěstí jsem si načetl, jak hrozné jsou; i cena byla vysoká - 1500 za rozměr 165 R13.

Dost lidí řeší i šlendrián, pokud jde o pevnost bočnice. Staré sundané gumy ji měly tvrdou, ty nové (napříč značkami) ji mají, že se dá deformovat rukou. Pak to nedrží v zatáčkách, může se svlíknout a je odřená.

Editováno: , autor: bouchy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...