Přejít na obsah

Letní pneu


martkawa

Doporučené příspěvky

Ja som tak kúpil Nokian Powerproof, podľa testov nemali byť hlučne, mali držať na suchu dobre a výsledok taký, že som ich teraz vymenil za Goodyear. 

 

Na druhé auto som kúpil už druhú sadu Sava UHP2 a za tú cenu super pneu aj kamarád to na moje odporúčanie dal na Passata a tiež spokojný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 7. 2022 na 17:17, Patrik1971 napsal:

235/40R19 96W Hankook K127 ventus S1 Evo 3

 

Nema s nimi niekto skusenost?

hankook-ventus-s1-evo-3-suv-k127a-285-45r21-113y.jpg

Tak som ich nakoniec riskol a vzal som ich,ved aj za cenu 102,50 eur za kus ani nebolo co riesit.Mal som doteraz Pirelli P7 a na prvotnu jazdu sa mi dokonca aj zdaju tichsie,uvidime po par nadrziach,co z nich bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 hours ago, Patrik1971 said:

Tak som ich nakoniec riskol a vzal som ich,ved aj za cenu 102,50 eur za kus ani nebolo co riesit.Mal som doteraz Pirelli P7 a na prvotnu jazdu sa mi dokonca aj zdaju tichsie,uvidime po par nadrziach,co z nich bude.

Potom určite daj vedieť, že ako si (ne)spojoný! Tá cena je inak noazaj dobrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jazdím len prémiové ale mam skúsenosť z kolegovho auta, ktoré som jazdil, sú tam tie slovinské Sava Intensa UHP2 a vidno, že to patrí pod Goodyear, mäkké tiché idú veľmi ku Assymetric 5.

Ak lowcost určite toto. 

Z úplne najlacnejších zasa veľa kamarátov chváli Orium, srbské patria pod Michelin. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po kradezi vsetkych kol (bohuzial) pred 2 rokmi som si nechal v servise vymenit vsetky pneu z P7 Cinturato na Continental PremiumContact 6. Rozdiel v hlucnosti v prospech Continental pre mna osobne v mojej konfiguracii Supa neskutocny, Pirelli uz jedine v kvalitne odhlucnenom Porsche :-) Ine parametre neviem porovnat, ale jazdi sa mi s nimi velmi dobre (sucho + mokro). Dezen zatial obstojne drzi, nepozorujem nejake znacne opotrebenie, a to jazdim kazdy den na Vysocine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
On 3/15/2022 at 10:13 PM, S-N said:

Měl jsem R18 Continental PremiumContact 6, nyní R19 Michelin Pilot Sport 4S. Ani jedny z nich takové problémy neměly. Ty Michelin jsou tišší než ty předchozí.

Jaký mezi nimi pociťuješ rozdíl? Jsou to favorité v R19 i u mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovoľ mi napísať jeden praktický rozdiel! Kým PremiumContact 6 je UHP pneumatika, tak Pilot Sport 4S spadá do triedy UUHP, preto ich nebude ľahké porovnávať navzájom. Kým PC6 je skôr špičková univerzálna/vlastnosťami veľmi vyvážená guma, 4S je skôr špičkové obutie pre športové autá a víkendové jazdenie na okruhu. Na bežné jazdenie by som skôr bral niečo z UHP triedy, a UUHP iba ak neriešiš cenu, životnosť a jazdíš väčšinu času za sucha.

Ďalej by som ešte zvážil dve veci. PC6 behom najbližších mesiacov dostane nástupcu PremiumContact 7 (https://www.instagram.com/p/CgubBxTpJSh/), preto ak máš možnosť, ešte počkaj, a PS 4S už aktuálne nie je kráľom svojej triedy, z trónu ju tento rok zosadil Continental SportContact 7.

Ale ak to chceš na bežné jazdenie nie na bláznenie, smelo zober PC6. Mám tú gumu na Fabii už pár rokov a je to veľmi dobré vozenie aj po SportContact 2-ke a sú veľmi predvídateľné aj za dažďa.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na bežné jazdenie by som riešil Michelin Primacy 4.

Pilot sport 4/5 ak si chceš zajazdiť aj v zákrute. 

4s nie je na bežné auta, na Superbe nevyužijes.

Najtichsie budú Primacy 4 a toto je základ na škodovke, lebo je hlucnejsia od kolies ako golf, proste vidno, že šetrili. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jezdim na Pilot Sport 4S a vubec neni duvod koukat se (pro me) jinam ... (pokud nebudou PS5S )

skvele sedi, i na vode, da se na ne spolehnout. nez zacnou v zatacce ujizdet, daji vedet a chovaji se predvidatelne ... ... opravdu maximalni spokojenost.

Editováno: , autor: hamoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bouchy Pilot Sport Cup 2 jsem velmi zvazoval ... 

(stejne jako Yokohama A052 Advan )

nakonec jsem sel do civilnejsi verze ... do doby, nez s tim autem neco dale udelam, je to zatim dostacujici.

 

ochrana rafku je u 4S dokonala !!!

potrebuji ji nutne u zimnich pneu :) kde pri parkovani mnohdy ty obrubniky nevidim ... :(

Editováno: , autor: hamoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, hamoun napsal:

@Rapid1.0 a jake Yokohamy? :) vetsina jich je normlane civilnich ... :) 

ja chtel jen ty jedny konkretni. v mem rozmeru (235-40-19) moc "jako semislickovych " gum neni :(

Tyto :) Jsou to normální pneu, ale hodnocení mají dobré, poměr cena / výkon mi vycházel super. Cokoliv dražšího / sportovnějšího nevyužiju. Taky jsem chtěl gumy s nízkou úrovní hluku, neboť O4 s odhlučněním na tom nebude tak jako SIII, byť akustická okna mám v paketu, ale i tak. A tyhle vycházeli s udávanými 67 dB vůbec nejlépe. Tak uvidíme :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, hamoun napsal:

ochrana rafku je u 4S dokonala !!!

potrebuji ji nutne u zimnich pneu :) kde pri parkovani mnohdy ty obrubniky nevidim ... :(

Ahoj. V čem je lepší ta ochrana? Letní budu muset řešit na další sezonu a BRDG už nechci - i když mají luxusní spotřebu. Díkes:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dfga nekdo vyzije, nekdo ne ...

pri brzdeni nejdou do smyku, opravdu drzi 

neprehrivaji se pri dynamicke jizde (nemeni zasadne vlastnosti) 

v zatacce (vetsinou kruhac) daji vedet, ze uz zacnou klouzat a mam dost casu resit, jak moc jeste pridat nebo ubrat, aby to bylo presne na te hranici, co zrovna chci (klouzou rovnomerne vsechny 4)

maji dost tuhe bocnice na to, abych v zatacce "nejel po rafku" ... :)

 

@Rapid1.0 pak napis, jak jsi spokojeny i vzhledem ke zpusobu jizdy . diky

 

@Adam Rýpar ta ochrana jde pres rafek a je dost tuha na to, aby ten disk ochranila ... kdyz neudelas vylozene blbost, rafek prezije bez uhony. 

porad parkuji na sidlisti podelne a minulou zimu jsme si v zime, ani nevim kde, pekne sedrel rafky :( .. ale kdyz je nad 10cm snehu, neni to proste videt :(

 

 

Editováno: , autor: hamoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokázal by někdo odpovědět? Dneska jsem vedle sebe porovnával zimní a letní pneu. Zimní vlevo 18”, letní vpravo 19”. Obojí šířka pneu 225. Ale letní mi na první pohled přišly širší, po změření je tam rozdíl cca 1-1,5 Cm. Když jsem pak vyskaldal zimní a letní vedle sebe do komínku, rozdíl byl překvapivě fakt velký. Podotýkám, ze zimaky jsou na ráfcích, letní zatím ne. Může to být tím, ze disky stáhnou bočnice tak moc, ze se guma takhle po obutí zúží? Co myslíte? 
 

0C337CB8-D785-4E02-9CFC-AACDFFA088F3.jpeg

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...