Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

no já měl před tím Barum polaris 2 a otřesná zkušenost, zaprvé jsem prd vyjel, za druhé se sjely velice rychle, podotýkám, že nejsem žádný závodník a jezdím abych na gumách najel hodně KM (přeci jen peníze každy rok na nové gumy nemám). Na služebních je máme taky a katastrofa hotová. Rozhodně je nedoporučím nikam do hor. S GoodYear zatím jen dvou denní zkušenost a zatím super, hluboký sních perfekt, na ledu taky dobré. Uvidím na konci zimy jestli je to tak dobrá pneu jak o ni všude píšou. Hlavně jsem zvědavý až bude vzorek na polovině jak si povedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já měl před tím Barum polaris 2 a otřesná zkušenost, zaprvé jsem prd vyjel, za druhé se sjely velice rychle, podotýkám, že nejsem žádný závodník a jezdím abych na gumách najel hodně KM (přeci jen peníze každy rok na nové gumy nemám). Na služebních je máme taky a katastrofa hotová. Rozhodně je nedoporučím nikam do hor. S GoodYear zatím jen dvou denní zkušenost a zatím super, hluboký sních perfekt, na ledu taky dobré. Uvidím na konci zimy jestli je to tak dobrá pneu jak o ni všude píšou. Hlavně jsem zvědavý až bude vzorek na polovině jak si povedou.

hm zalezi kde jezdis. preci jen je to barum. Ja je mam na vsech sluzebnich autech a spokojenost. jezdi se snima po mestech, dalnice. Naprosto vyjimecne do neprotazenyho useku ( leda kdyz cerstve napadne) a pohoda. Dostavaj docela na prdel a sjeli se za 3 zimy, cca 50 tis km. na rumika sem dostal ty krisalpy a zatim zadnej pocit, loni zima prakticky nebyla, tak uvidim letos. kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem si dovolil citovat příspěvek ze stránek www.pneurevue.cz:

Neobvyklý test zimních pneumatik

8.11.2007

Německý motoristický časopis Auto Bild uskutečnil v říjnu velmi neobvyklý test sedmi zimních pneumatik. Zvláštnost tohoto testu spočívala v tom, že pneumatiky nebyly nové, nýbrž měly najeto asi 8000 km. Cílem tohoto testu bylo zjistit, o kolik se liší vlastnosti použitých pneumatik od nových. A některé výsledky byly opravdu překvapivé. Po absolvování testovací vzdálenosti, se již delší dobu používané pneumatiky chovaly ve všech disciplínách hůře než nové. Avšak pro laiky je překvapivá skutečnost, že dlouhodobá výkonnost jedné pneumatiky nezávisela pouze na zbývající hloubce profilu jejího vzorku. Pneumatika GoodYear UltraGrip 7+ měla sice ze všech nejměkčí směs a po 8000 km i nejmenší zbytkovou hloubku vzorku oproti ostatním, ale přesto vykázala nejlepší vlastnosti důležité pro jízdu v zimě.

Díky nově navržené kostře UltraGrip 7+ lépe zvládá dynamické zatížení, je odolnější proti aquaplaningu a má větší kilometrový výkon. Díky snížení valivého odporu o 8 % umožňuje snížení spotřeby a tím i emisí.

Tajemství úspěchu této zimní pneumatiky nespočívá jen v hloubce profilu vzorku nebo počtu lamel, ale především v jejím designu, který využívá patentovaný systém uzamykacích sendvičových lamel 3D. Ty mají dostatečnou tuhost i při zatížení a v zimních podmínkách zaručují vynikající ovladatelnost a brzdný výkon.

poslední číslo AutoTipu :);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a konecne skoro mesic po objednani a trech hodinach cekani ve fronte u pneuservisu ma konecne i muj roomster zimni kola s pneu Michelin A3 185/55 R15 82T. Jsem zvedav, jak se osvedci... aspon, ze vymena a umyti letnich kol byla zadara :)

A vis ze tyhle kola, respektive pneumatiky nesmis na Roomsteru pouzivat? Maj moc nizkej index nosnosti (82).

jj, predpis je predpis, ale "celkova hmotnost" roomstera s 1,4 16V je uvadena 1670 kg. index 82 je 475 na gumu coz x4 dela 1900 kg tak nevim, jak "moc nizkej" ten index je (je fakt, ze predni kola budou vice zatizena motorem) ...coz nejspise vsechno vis a podle pneuservisu "...to je v norme..." tak rikajic od oka :D

Spise jsem hledel na rozmery abych mohl s cistym svedomim pouzivat retezy. A navic T=190 km/h coz si nemyslim, ze bych s roomem nekdy jel natoz v zime. Ale tohle uz tu drive nekdo rozebiral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to s pneu 195/65 R15 na Roomstera, dá se to vůbec obout, aby to nikde nevadilo, mám kola z octavie v tomto rozměru, tak se chci zeptat jestli není problém, díky za odpovědi. Mějte se

ty se k nemu dodavaj standarte, v poho se vejdou. jen je otazka disku, jestli na to pasujou nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I kdyz tam das 17" kola tak porad obvod a prumer s pneu je stejny. Ale kdyz das 195/65 tak ty maji o 10% vetsi vysku pneu.

15´´ = 15x2,54=38,1

16´´ = 16x2,54=40,64

takze rozdil prez 2 centimetry na prumeru, vyska pneumatiky 55 vs. 65 je rozdil 1cm na polomeru, tedy 2 na prumeru, tudis je to sul nul (priblizne). pokud to teda chapu spravne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted ale pocitas dve rozdilne veci. pocitas rozdil na 15" a 16" discich a potom rozdil v 55 a 65 a to neni 1 cm ale 10% sirky coz u 15" disku s pneu 55 nebo 65 dela presne 2 centimetry na polomeru, tudiz 4cm na prumeru. O tolik je vetsi kolo s pneu 195/65 od 195/55. A pokud das 16" disk tak se ti sice disk zvětší ale výška pneu jde dolů a tím docílíš stějného průměru kola.

nejlíp to uvidíš zde ¨

Tady je rozdíl v 195/55 R15 a 205/45 R16

http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php?sirk...rafek_pneu_a=16

A tady je rozdil mezi 195/55 R15 a 195/65 R15

http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php?sirk...rafek_pneu_a=15

Na tom vidíš že rozdíl u první varianty dělá na poloměru 2mm to je 4mm na průměru a u druhé varianty to dělá už 20mm na poloměru a 40mm na průměru. Z čehoš vyplývá že když se držíš rozměrů v TP pořád budeš mít stejný průměr a obvod kola.

Uf to jsem se teda rozepsal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Má někdo zkušenosti se Semperitama Speed Grip? Nafasoval jsem je k autu. Jinak Jinak už druhým rokem obouvám na Oktávku I i Kangoo k maximální spokojenosti (kde lidé hrabou s řetězama, já jedu bez) Goodyear UG 7+. Na 15" byl nejhorší zážitek Polaris 2. Přitom na 13" Felicii fungovaly k naprosté spokojenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravim,

Kedze tema rozmerov je mi uplne cudzia, opytam sa "pre istotu" konkretne:

Z Fabia I Combi mi zostali zimne kolesa (pneu 185/60 R 14 82T, disk 6Jx14 ET 43 - bolo to zapisane v TP ako alternativa). V technicaku pre Fabia II Combi je uvedena kombinacia pneu 185/60 R 14 82T, disk 6Jx14 ET 37.

Je mozne pouzit taketo kolesa na F II Combi ? Ide totiz o to, ze rozdiel je v tom ET (prelis disku). Cize FII Combi ma v technicaku uvedene ET 37 a ja mem tie disky s ET 43. Je v tom problem?

:help::help::help::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já jsem řešil problém, co se zimáčema z FI a v salonu mě ujistili, že jdou bez problému na FII a že je můžu použít....ty řetězy by problém být také neměli, ale jak se tu píše, vyzkoušej si to tzv. na sucho...a až se Tě zimá zeptá....víš co odpovědět :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Leto nám končí a pozerám sa po zimných gumách na FII...

Rozhodujem sa medzi Matadorkami MP58 a MP52. Aké máte skúsenosti?

Respektive aké zimné v rozmere 185/60 R 14... cenvé rozdiely medzi výrbcami sú pár stoviek.

Editováno: , autor: lubo_1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať koupíš co koupíš, za tři, čtyři zimy Ti bude klouzat skoro "všechno".

Jezdil jsem na Pirellkách (v testech v popředí) a první zimu jedna báseň. Ani jednou neproklouzly. Další zimu už to bylo třikrát, kdy se mi zježily vlasy na zátilku a třetí zimu už ani nemluvím :).

Já dostal k novýmu autu zimní Kleber. No jsem zvědavej...

Editováno: , autor: Ben
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...