Přejít na obsah

Brzdy, výměna brzdových kotoučů


sulva

Doporučené příspěvky

Pokud ti to nepulzuje pri dojeti na krizovatce, ci nevibruje v urcite rychlosti volant pri brzdeni, nejsou to zvlněné kotouče, coz je zavada ktera mne ted postihla na staricke fabii s novymi kotouci a deskami, tak na rencku jen s novymi deskami.

 

Pokud ti stejne zabírá vic jedna strana, tak tim driv se ojede a srovna se s druhou.

 

Ještě možná zkus na rovne prázdné silnici pustit volant a potahne to do strany, pokud je chyba na některé brzdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Luďadobře děkuji 😄

 

Vibrování, klepání, pulzovani apod. věci jsem nijak nezaznamenal. Jediné co, tak když zatočím více doprava a začnu brzdit, tak mi to začne pískat, doleva to nedělá a při rovině taky ne, což nechápu proč to píská jen při pravém raidu a brzdě.. 

Editováno: , autor: Ondras123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je taky normál na kolo působý síly a v určitým postavení deska-kotouč to může pískat. Někdy při jízdě rovné a lehkým brzdění a někdy v zatáčce.

Na to by možná pomohlo shodit kola a čističem brzd "umejt" kotouče a hlavně destičky od prachu. Ale za chvilku to může dělat zas. Já to dělám při sezóní změně kol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ahoj... podobne vyzeraju aj moje zadne kotuce na mojom dvoj rocnom Kramiqu (15,5 tisic km)... proste je to vizitka Skodovky... je to kram... a pri prvej servisnej prehliadke mi servisak hovori, ze tie zadne kotuce nevyzeraju dobre, ale ze este rok vydrzia... akuratne dnes som obzeral zadne kotuce, ze kolko stoja, len este vediet ktore su tie kvalitnejsie, ktore hlavne nehrdzaveju, nepraskaju, neodlupuje sa z nich material... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie kotúče ešte nie sú také hrozné ... bežne dávam ako som písal Ferodo kotúče aj dosky , 55eur to tuším vychádza celé a funguje to úplne normálne ... ak zase za dva roky zhnijú dám ich tam zas... mám to na pár desiatok áut vyskúšané , fungujú super , bežne aj predky na drahé autá a jazdí to OK 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Díky za info. Prošel jsem téma i foto. Mám na kotoučích taky spíš fleky. Prostě se nelesknou jako zrcadlo, ale jsou matné. Jak jsem psal, brzdy fungují dobře. Auto stojí v garáži rod. domu a po jízdě v dešti nebo mytí vždy brzdy vysuším intenzivnějším brzděním. Já jsem toto předtím neřešil, ale ta debata s kolegou v práci mě k tomu přivedla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Aleš Sluka.: Brzdí to dobře, nejsou tam vydřené, vyježděné kruhy? Pokud ne, tak neřešit. A nevím, proč by měl být lesklý povrch lepší. Sklovitý povrch naopak ukazuje na nějakou chybu. A řekl bych, že matný povrch bude mít větší koeficient tření.

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 11. 2022 na 11:12, McMatej napsal:

@Aleš Sluka.: Brzdí to dobře, nejsou tam vydřené, vyježděné kruhy? Pokud ne, tak neřešit. A nevím, proč by měl být lesklý povrch lepší. Sklovitý povrch naopak ukazuje na nějakou chybu. A řekl bych, že matný povrch bude mít větší koeficient tření.

Auto brzdí dobře ani žádné vyježděné kruhy na kotoučích nejsou. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 11. 2022 na 18:16, Jan R. napsal:

@Aleš Slukatoto mi poslal před měsícem známý - 3 roky staré auto, 32 tkm. Zjistil při přezouvání.

FD2A8D24-BABE-4E0B-ABE9-B10E790DB286.jpgD124103B-D1B6-44CE-A6E6-F7B8564A80AB.jpgF57EDD5D-9693-4A04-AF61-24F016D6B450.jpgF284FC08-A5CE-45CB-95B0-D4A8E1DB2E5C.jpg

Kotouče, jak by měli vypadat stále, určitě by měli vydržet 200 tkm.

25658114-E3A0-44F0-89AF-51F83F8548F1.jpg

Kotouče vypadají jako na spodní fotce. To jenom ta diskuze s kolegou. Jinak všem děkuji za odpovědi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

U OII a OIII kde tyhle malé brzdiče byly také, sice taky nebyly ideální, ale tak to perníkově nerezli. Je to prostě nekvalitní materiál a trval bych na RMA klidně i posudkem, obzvlášť pokud má auto pod 60K km. Škodovka tam prostě dává čínské zmetky.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, lucky.jack napsal:

I Češi ti udělají český zmetek, když si ho objednáš :-D 

Snad se škodovka poučí, že šetřit na tovýhlech věcech se v zájmu zachování pověsti značky fakt nevyplácí.

 

Evidentně je jí to fuk když ani neuznává reklamace. Nevěřím že problém reálně bude řešit. Je to problém low cost aut pro průměrného občana, tam je to takový problém vůbec nevzrušuje.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Po výměně kotoučú zadních brzd (ta byla nutná po 15 000km, cca 10 měs. nové auto) jsem najel již 32 000 km a zadní kotouče jsou v pořádku (výsledek servisní prohlídky v servisu).. Asi jsem se naučil brzdit (jezdím jenom 32 let). mněl bych asi znovu nafotit a poslat na zákaznícké cetrum škoda s poděkováním za rady k udržbě, hlavně zadních brzd.

Přeji všem zájemcům o stojáky z parkovišť výrobce, prodávané jako nové auta, vic štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...