Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

FII combi elegance ´08 + mnoho ďalších doplnkov s cenou vyšplhanou na 540 000 SK (kupované za Sk) a motorom 1,4 TDI 59 kW, mám dlhodobú spotrebu 4,6 litrov. Jazdím zväčša mesto.

tak to nechapu!

mam roomstra se stejnou motorizaci 1,4tdi 59kw s DPF r.v.2006 najeto temer 120tis. a spotreba tak 6L+/100km a to se fakt krotim,jezdim cca 15km za mesto a z5 a max. do 100km/h

auto je vybava sport,cerstvi dovoz z D,kde zahy po prodeji noveho byla vymenena ridici jednotka(duvod nevim)+je na aute jiny posledni dil vyfuku-ladeny

je mozne aby ten vyfuk tam moc ovlinoval spotrebu?

napadlo me jestli nema cip,prootze po presednuti z OI 1,9tdi 66kw,jsem temer nezaznamenal rozdil,s cipem by to ale nemelo brat nejak extreme vic,mate nekdo zkusenost?

auto je jinak super se super vybavou,ale ta spotreba :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapi,

mame rooma 1.4 16v najeto 390km a proto že zajiždím, tak nejedu na spotřebu (točím 3500- 4000, pak řadím nahoru) a průměr je (na trase 25 km) 6,5l (dle PP). Což mi připadá SUPER. Lépe to vyhodnotím, až budu brát benzín (chyba PP.), ale jsem spokojen. Nejedu jako žádný louda, podle recenzí jsem z toho motoru měl větší strach. Město do 60, mimo 100-110.

Mám objednanou 1,4, ale ve FII. Souhlasím, že moc dobré ohlasy na ten motor nejsou, takže jsem rád, že jsi tady svůj příspěvek napsal, opět se mě bude líp spát :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to nechapu!

mam roomstra se stejnou motorizaci 1,4tdi 59kw s DPF r.v.2006 najeto temer 120tis. a spotreba tak 6L+/100km a to se fakt krotim,jezdim cca 15km za mesto a z5 a max. do 100km/h

auto je vybava sport,cerstvi dovoz z D,kde zahy po prodeji noveho byla vymenena ridici jednotka(duvod nevim)+je na aute jiny posledni dil vyfuku-ladeny

je mozne aby ten vyfuk tam moc ovlinoval spotrebu?

napadlo me jestli nema cip,prootze po presednuti z OI 1,9tdi 66kw,jsem temer nezaznamenal rozdil,s cipem by to ale nemelo brat nejak extreme vic,mate nekdo zkusenost?

auto je jinak super se super vybavou,ale ta spotreba :-(

Ja mám v meste vkolónach aj 5,5 litrov. Ale to už ma prepadajú mrákoty z tej spotreby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni byla v Rakousku často max. povolená asi 90-ka, ale letos tam šlo jet 130. Tu osmdesátku jsem psal jako průměrnou

rychlost. To neznamená, že jedeš osmdesát. Chytneš kolonu a je to. Rozhodně bych neřekl, že je to v Chorvatsku pořád

samá rovina. Určitě se tam musí jet víc s kopce, když se jede k moři, ale zase zpátky je to víc do kopce. Prostě

jsem dodržoval max. rychlost, kde jsem mohl jet 130, tak jsem jel 130 a něco přes podle tacho, kde bylo omezení,

tak jsem se držel toho omezení, ale o to přeci nejde. Myslel jsem to tak, že ten motor neni žádnej žrout, když se jezdí

s citem a umí se řadit ve správnou chvíli. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vim co je průměrná rychlost. Jenom sem chtěl podotknout, že dodržování buzerznaček v Rakousku znamená po velké části Rakouska uspávající osumdesátku, v lepším případě stovku. Žrout to určitě není, to jde vidět i na autě rodičů. V záběhu při provozu mix město-okresky chce 7l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mi jasný, že víš, co je průměrná rychlost. Bylo to spíš takový rejpnutí, to nebylo nic ve zlym :) . Ten původní příspěvek

jsem psal kvůli tomu, že měl martius obavy z toho motoru, tak jsem ho chtěl taky trochu uklidnit. Prostě je to motor

na normální jízdu a ne pro závodníky, ale dá se s ním jezdit i svižně. Osobně si myslim, že když porovnám jízdní

vlastnosti versus spotřebu, tak se opravdu neni čeho obávat, alespoň já jsem spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jízda s Ostravy do Prahy a zpět po D1 spotřeba 6,2 průměrná rychlost 125km/h. 7,1 při rychlosti 185km/h toto ukázoval maxidot a délka cesty 3hod 21min s jednou pauzou na protáhnutí a tankovaní takže pohoda se jezdí po new cestě. :):)

Editováno: , autor: Motaaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mnooo ale jo jde to. rozjel to na 190 se spotrebou 12l z kopce a pak prudce ubral :smich::smich:

s tím kopcem se pleteš protože sem celou dobu jel na prahu do kopce a zpět jedeš s kopce ale já to zkusil přes den jet rychle a pak pomalu večer nebo spíše těch 140 max v noci.a když nevěříš tak máš smůlu nebudu ti nic vyvracet. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a když to jezdím se scoutem co je doma jako druhý vůz tak mám spotřebu 7,5 při rychlosti 220km/h taky divné co a to je 2,0tdi 4X4 jenže to letím skoro celou dobu ne jen určitý usek jak včera s fabii není na lítání ale na normál jízdu ale se scoutem to jde letět a s ostravy do Brna zajedu za hodinku po new dalnici co otevřely s ostravy ale to jedu jak prase to je pravda ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nejsou zde udávané hodnoty spíše průměrné, než okamžité ?? ;)

já udávám průměr jak říkám chvíly sem jel rychle jinak těch 130-150 km/h pořád víc ne a příště to vyfotím ať mi to věří a průměrná rychlost byla 125km/h a doma sem byl za 3hod a 20 min v noci pohoda a freestyle v O2 ještě lepší lollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať je to jak chce, tak to raději nefoť. Ještě způsobíš nějakej karambol. Možný to asi je, nevim proč by psal nějaký nesmysly.

Já to chápu tak, že průměr za celou jízdu byl 6,2 a aktuální při těch 185 byla 7,1. Jinak nevim, jak by jsi to počítal. Každopádně je to hodně málo a já bych měl spotřebu při týhle rychlosti určitě přes 10.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...