Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

.... myslím, že je to 10 000 km nebo 2 měsíce. Ale říkám si, jestli se tomu vyhodnocování spotřeby dá věřit. Chápu, že jestli jsem jej ještě nemazal, tak potom vycházím z toho, že dlouhodobou mám 7,1l/100km. Při příštím tankování to vymažu a na při následném tankování zkusím ty hodnoty porovnat. Problém asi bue v tom, že jezdím opravdu super krátké trasy cca 6 km do práce městem a zpět, tak to je asi to proč mám tak vysokou spotřebu. Navíc už jsem za hranicí "záběhu", takže když mám dostatečně prohřátý motor, tak to vytočím ke 4500 ot a to kurňa se nestačím divit jaké cifry naskakují na maxíku:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se ti zdá vysoká ta dlouhodobá, tak je rozhodně v normálu a po ujetí 6 km teď v zimě nemá motor provozní teplotu

ani náhodou, takže spotřebu bych vůbec neřešil. Nějaké závěry lze vyvodit pouze pokud budeš jezdit delší trasy. Navíc

během 6-ti km se do spotřeby promítnou velkou měrou jiný proměnný např: situace na silnici, množství rozjezdů na křižovatce, semafory a při studenym motoru ti může spotřeba vyskočit mnohem víc. Pokud ujedeš třeba 200 km, tak potom

už se té spotřebě dá víc věřit. Teda pokud těch 200 km nepojedeš v koloně. :) Určitě z toho neměj luft i kdyby jsi měl po

příjezdu z práce domu průměrnou spotřebu vysokou. Počkej si, až pojedeš delší trasu.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... ja jsem si prostě chtěl někde ulevit :worthy . Pokud to situace dovolí a budou finance navíc, rád bych zkusil tento rok se zúčastnit ekonomy run. Akorát by mě zajímalo, jestli mi něco (krom pečetě na nádrž) budou lepit na auto, nerad bych si zničil lak :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PP dost keca. dopoccuju nejaky net kalkulator podle tankovani. www.spotreby.cz, www.tankujeme.cz, nebo ten spritmonitor.de, nebo jak je to. :palec2:
tych programů je dost,já mám i program v PDA a má to jednu chybu,že když tankuji,tak zapomenu to tam zadat ale kontroluji si podle počítadla a natankovaných litrů a moc se to neroschází.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... ja jsem si prostě chtěl někde ulevit :worthy . Pokud to situace dovolí a budou finance navíc, rád bych zkusil tento rok se zúčastnit ekonomy run. Akorát by mě zajímalo, jestli mi něco (krom pečetě na nádrž) budou lepit na auto, nerad bych si zničil lak :feve:

neboj lak ti neposkodej, Ja chtel jet loni, ale jelikoz mam chip, tak sem se bal, ze me vyradej. Mam ted ale sluzebni R, tak pojedu leto tim. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Já jsem na ten Ultra 95 vyjezdil asi 3 nádrže a pohoda. Mel jsem i jednu dálkovou a žádný rozdíl jsem nepoznal ani ve výkonu ani ve spotřebě. Před tím jsem tankoval na Shellce klasickou 95. Po té, co se zdražil benzín je pro mě opět výhodné tankovat u Shell, protože mají akci - sleva 2 kč za litr za 8 smart bodů, takže toho využívám. Jinak opravdu není třeba se toho benzínu bát. Pokud se zmení cena a tento bude vycházet opět zajímavě vracím se k němu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Brně je od naturalu 95 dražší jen o 50haléřu to si myslím že je min. rozdíl http://www.makro.cz/index.php?page_id=7&id=2

Já se dívám na Zlín není tam chyba?že by takový rozdíl,ale jak se to tady už řešilo,taky u euroilu ho mají a u nás to je taky jen o 50h více.Já lepší beru jen do motorky,do auta jen né z ruské ropy. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Trochu se pochlubím a zároveň oživím toto téma. Je to spíše pro ty co trochu znaj Ostravu. Trasa: Hrabová Tesco - Ostrava-Kunčice OZO - pak na Slezskou Ostravu k radnici - dále kolem Cinestaru přes Mariánské Hory - Svinovské mosty - Poruba - Globus - zpět přes Svinovské mosty - na vodárně doprava a do Výškovic, kde jsem trasu zakončil - průměrná spotřeba na "1" byla 5,9l/100km, pravdou je, že jsem jel spíše defenzivně a předvídavě, zároveň však žádné podtáčení motoru nebo jízda na 5. převod. stupeň 50 km/h :p Trasu jsem jel po 14h, mám 1,4 16V najeto 2.800. Za posledních 900 km mám na "2" spotřebu 7,2l/100km, jezdím z 80% město, 20% mimo, ne dálnice :palec2:Na druhé straně není problém při svižném tempu mít odběr za hranicí 8l, je to prostě o váze pravé nohy :) S autem zatím (klepy, klep na dřevo) spokojenost. Pochvaluju si hodně kufr, protože jezdíme s prckem na výlety a už jen kočár a příslušenství zaberou docela dost místa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak o ničení motoru mně osobně ani tak nejde. Spíš zaujal ten blábol o "motorech koncernu, které táhnou odspoda". 1800 ot by si měl ten idiot píšící článek zkusit jak s 1.4, tak s 1.6...

Jinak já sem se spotřebou experimentoval poměrně dost a s mnoha výroky souhlasit nemůžu. Naopak rychlejší rozjezd a následné udržování rychlosti má mnohem lepší výsledky než zdlouhavá pomalá akcelerace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No treba si definovat tahanie odspodu. Ak to definujes ako vygumovanie asfaltu po zatlaceni plynu tak to mas pravdu. Ale ak to ja zadefinujem ako moznost sa bez problemov rozbehnut tak to sedi. V druhom odstavavci mas pravdu. A je to aj logicke, motor v zatazi ma vacsi ucinnost. Ale plati to pre urcity rozsah, nie pre plyn na podlahe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ako to teda je? nici sa HTP cko v nizkych otackach alebo nie? Jeden hovori tak, druhy opacne, tak mam v tom bordel. Pravdou vsak je, ze HTP cko taha celkom pekne odspodu, cize po meste sa da v pohode jazdit okolo 2000tis ot.

Dalsia vec co ma neskutocne hneva je PP na fabii. Staci, ze zastavim na 2 minuty na cervenu a uz mi ukaze priemernu spotrebu o 1-2 litre vyssiu (kratke trasy v meste), pricom na dieslovej oktavke nech som stal kolko chcel, tak spotreba isla hore minimalne. Je to normalne alebo nejaky bug?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...