Přejít na obsah

2.0 TDI CR - kovově klepe z pod víčka


koudy_123

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chlapi pomoc. Po dlouhé době jsem sundal víčko kudy se leje olej a objevil jsem hnusný kovový klapot. Zároveň z toho jde dost kouře a i vystřikují malé kapičky oleje. Asi s tim proudem vzduchu. A mám pocit, že přibývá olej (takže asi nafta). Jo a olej nikdy nepřibýval ani neuýval. Měnil jsem po 15 tkm. Auto mám posledních 90 tkm.

 

Je tam asi něco hodně špatně, ale co?

link na video

 

Nevím, jestli to souvisí. Ale měnili mi dvojspojku a setrvák. Pak to projeli. Od té doby pozoruji jemné vibrace jak na volnoběh při N, tak i při jízdě. Vibrace jsou cítit ve volantu i sedačkách a v kastli v brzdovém pedálu.

Editováno: , autor: koudy_123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

>KOVOVEJ< zvuk pod víčkem bude vždy , je tam všechno kov na kov 👀

to vibrování bych příčítal tomu DSG , tuplem když víš že to bylo rozebrany - vyměněný - složený >> DSG nemam , ale je tam z5ně vše nasazený a sešroubovaný !vystředěně! 

pokud to neni tim že to MOC placebo zkoumáš  🤨

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten dým i zvuk mi připadá normální, každé jeté TDI po sundání víčka prochu kouří. Hydroštely ti neklepou, takže vymezují vůle a tlak oleje je ok. Kapičky oleje  stříkat musí, olej se pod víkem tlakem rozstřikuje. Intenzita zvuku je závislá i na množství oleje, spodní horní ryska je znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Emulze se netvoří, voda do oleje asi nejde. Spíš bych to viděl na naftu. Hodil jsem dotaz na dieselpower forum a tam mě směřovali na vstřiky. Že mám postupně odpojovat vstřik po vstřiku (asi vždy jen jeden) a poslouhat, zda klapot ustane. Pokud ano, vstřik KO. A tím by se snad vyřešila i ta nafta.

 

Zatím mimo jiné vyměním olej a filtr (sice po 10 tkm) a budu pozorovat hladinu.

Editováno: , autor: koudy_123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...