Přejít na obsah

Přední stěrače OI - problémy, nejdou vypnout, atd.


Octavius84

Doporučené příspěvky

V relátkovém boxu pod volantem. Je to na pravé straně dole zdvojené relátko. V tvém případě bych nejprve překontroloval mechanismus stěračů.

no pojistza je ok. ale predni nejdou teda stalo se mi ted ze jednou za den zastirnou...zadni jde furt i kdyz davam jako strikat predni sklo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Potřebuji poradit, Š- oct 1.9 tdi, 66kW, 2003 - cyklovač - funguje, 1. rychlost - funguje, 2. rychlost funguje a když je chci vypnout tak se akorát pozastaví kousek nad místem kde mají parkovat a zase se rozjedou, pak to pokračuje stále dokola. Vyndal jsem motorek stěračů, roznýtoval, vyčistil kontakty, přihnul, znovu namazal, jak jsem se tu dočetl, a žádná změna. Relé jsem okoukl a vypadá, že je OK. Máte někdo jiný nápad co a jak? Díky za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Taky jsem měl tenhle problém.Výměna páček pod volantem a relé nepomohlo.Pořád stejný.Tak jsem to hodil na stůl a rozebral.Po spuštění se to kolečko co je uvnitř nezastavilo jak mělo a trochu cuklo. A jak cuklo tak si samo seplo a běželo to znovu a znovu.Všiml jsem si že je na boku motoru šroubek tak jsem ho přitáhl a bylo po problému.On ten šroubek zvětsil tlak na rotor a už to nepřejíždělo.Nevím zda ti tohle pomůže ale mě to zabralo.A když tak vzpomínam tak to začlo až když jsem dal nová táhla předních stěračů.Na obrázku je ten šroubek.Přeji hodně zdaru.

post-10479-0-18098200-1314293239_thumb.j

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Zdravím páni,

mohol by mi niekto prosím poradiť, mne zasa nejde poloha rýchleho stierania, všetky ostatné funkcie páčky fungujú, len ak dám polohu celkom hore stierače sa zastavia akoby boli bez elektriky..

Už mi to raz robilo ale potom sa to nejak spamätalo a všetko začalo fungovať, no teraz sa problém objavil zasa a zrovna keď som to najmenej čakal (obiehanie kamióna za prudkého dažďa... :doh )

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím páni,

mohol by mi niekto prosím poradiť, mne zasa nejde poloha rýchleho stierania, všetky ostatné funkcie páčky fungujú, len ak dám polohu celkom hore stierače sa zastavia akoby boli bez elektriky..

Už mi to raz robilo ale potom sa to nejak spamätalo a všetko začalo fungovať, no teraz sa problém objavil zasa a zrovna keď som to najmenej čakal (obiehanie kamióna za prudkého dažďa... :doh )

Ďakujem

Jestli máš to velké rele tak má 2 stykače jeden je pro první 3 polohy a druhej spíná jen tu nejrychlejší tu tvou problemovou pri nasazeném relé v patici je to ten pravej koukni tam možna jen napečená pecka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím:) Mám Oct. TDI 81kW 2002. Auto. stírání předního skla s pomocí senzoru. Ten senzor je ale to proč jsem píši. Když prší hodně, tak nestírá a když málo nebo vuubec, tak lítá jako divej...jak na tom byly tyhle octávie se senzorem stěračů? Dělalo to obecně problémy? Popříapdě...nedá se ten senzor vypnout a nebo ho deaktivovat a stírat na klasický cyklování??

Děkuji :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Teď v zimě se mi začala dít tahle věc na mé OI (98). Když je auto studené a zapnu stěrače, jak páčkou nahoru, tak i páčkou dolů, stírají neustále, nevypnou se, musím dát páčku do první horní polohy, pak se vypnou, po pár minutách jízdy se ale vše dá zase do pořádku. Je to docela otrava, myslíte, že stačí vyměnit celou páčku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, dneska se mi po cestě domů z ničeho nic zastavili stěrače uprostřed okna. Táhla i relátko pod volantem byla měněna. Motůrek zdá se vrčí, ale nechci to moc pokoušet, abych to nějak neodpálil. Nevíte čím by to mohlo být? Díky za radu!

Tomáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to u GIV dělal cyklovač stěračů, ale projevovalo se to tak, že při požadovaným jednom setření, to stíralo 10krát a pak se zastavily stěrače uprostřed okna. Na styčných plochách uvnitř cyklovače byly napálený pecky, obrousil jsem pecky a hotovo. (samozřejmě jsem musel sundat to plastový víko z cyklovače.

http://www.autokelly...8f+NQ7NkWJonRs=

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak kdyby měl někdo stejný problém, tak je po problému. S tátou jsme to rozebrali a vytočila se tam matka, takže motůrek točil, ale nehýbal táhlama nebo jak to říct. Takže dát novou matičku, protože původní jsem nenašel a je to. Zajímalo by mě kolik by si za to řekli v servisu :-)

Tomáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím

 

Můj problém začal tím že mi přestal fungovat levý přední stěrač.Bylo mi jasné že je něco s táhlama pro stěrače po rozebrání jsem zjistil že budou třeba koupit nové. V den kdy jsme chtěl táhla měnit se stalo něco hodně divného pro rozjezdu na křižovatce mi začali stěrače samovolně stírat i když byla páčka v nůlové poloze vypli se pouze v příadě že jsem vypl motor. Tento jev se staval náhodně někdy jeli 3 minuty někdy i 15. Zkoušel jsem vyměnit relé ale bez uspěchu. Tento problém po dvou dnech přestal ale nastal nový. Když jsem teda vyměnil táhla a nasadil stěrače zapnu tak starače jedou jen do půl okna a když se vrátí tak chcou jed pořád dolů až pod kapotu nevím si stím rady díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...