Přejít na obsah

Kolik vám to jede


michalkot

Doporučené příspěvky

A ono se ten tachometr zasekne na 240 a dal nejde ? nebo jak to vlastne funguje je tam nejaka zabrana.....protoze na octavii jsem to dotlacil na 240 ale kde nic tu nic...tak by me to zajimalo .)a na dalsi zrychleni uz bylo malo koni

No ono se nikde nic nezasekava, tachometr je elektronicky, proste umi ukazat maximalni rychlost, u Fabie v silnejsich motorizacich tech 240km/h a pak proste stoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam fabii 1.4 16V 74kW, jednou jsem jel do Olomouce po takove dlouhe rovince skoro 200km/h, ale uz to nejak dal neslo. Jo, ale ty 1.2ky jedou docela slusne, pro nase ceske domacnosti. "Zavodil jsem" kdysi po takovych cestickach, kotehulkach s Fabii 1.2 47kW combi, kterou jsem si pucil z prace, potkal jsem na cesticce Opel Astra 1,6 16V, nemel sanci mi ujet, fabia jela kopec nekopec, v zatackach ta fabia je jak dravec a byl to kombik a spotreba byla taky slusna, jenze kdyz se do takovaho auta narve 5 lidi, tak to znate, uz to tak moc nefrci  :(

Otázka je, zda řidič v té Astře s Tebou chtěl závodit...

Na druhou stranu však musím uznat, že jsem se na dálnici do Prahy "zavěsil" na combi HTP 1,2/47 kW - bylo to od pohledu firemní auto s jakousi reklamou... a jelo to docela slušně. Nasadil jsem cestovní rychlost 160 km/hod., kdy z kopce mě vždycky to HTP předjelo a do kopce já jeho.... V souhrnu jsme byli v Praze plus minus stejně... B)

Jiná věc je, jakou vydrž to HTP bude mít při takovém stylu ježdění...

V práci mám Feldu 1,3 MPi a když byla nová, tak s ní taky nebyl problém udělat na dálnici 165 km/hod., teď (při najetých 90t km) jsem rád, že to při plným plynu jede těch 130 km/hod. :angry:

Jo, a k původní otázce, která tu jež ale byla několikrát....:

na rovince při "plném plynu" tachometrových cca 207/km/hod. v reálu o těch cca 10% míň.

Editováno: , autor: Milan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host V/// RS

A co teda omezuje? Konkrétní rychlost nebo otáčky motoru? Nebo co?

otacky motoru pokial viem dobre....

Tezko jsi dosahl omezovace pri jizde na 5.tku. Takovy slaby motor nema uz ve vysokych otackach silu. Podivej se kde mas maximum vykonu a kolik vykonu mas v maximalnich otackach.

Kdybych chtel napr. v HTP 40, dosahnout omezovace na 5tku, tak bych musel jet 190km/h (5800 ot....pokud si dobre pamatuju tak zhruba tam je omezovac). A to opravdu nejede.

5800 obmedzovac nieje v ziadnom pripade niekde pri 6300 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam fabii 1.4 16V 74kW, jednou jsem jel do Olomouce po takove dlouhe rovince skoro 200km/h, ale uz to nejak dal neslo. Jo, ale ty 1.2ky jedou docela slusne, pro nase ceske domacnosti. "Zavodil jsem" kdysi po takovych cestickach, kotehulkach s Fabii 1.2 47kW combi, kterou jsem si pucil z prace, potkal jsem na cesticce Opel Astra 1,6 16V, nemel sanci mi ujet, fabia jela kopec nekopec, v zatackach ta fabia je jak dravec a byl to kombik a spotreba byla taky slusna, jenze kdyz se do takovaho auta narve 5 lidi, tak to znate, uz to tak moc nefrci  :(

Otázka je, zda řidič v té Astře s Tebou chtěl závodit...

Na druhou stranu však musím uznat, že jsem se na dálnici do Prahy "zavěsil" na combi HTP 1,2/47 kW - bylo to od pohledu firemní auto s jakousi reklamou... a jelo to docela slušně. Nasadil jsem cestovní rychlost 160 km/hod., kdy z kopce mě vždycky to HTP předjelo a do kopce já jeho.... V souhrnu jsme byli v Praze plus minus stejně... B)

Jiná věc je, jakou vydrž to HTP bude mít při takovém stylu ježdění...

V práci mám Feldu 1,3 MPi a když byla nová, tak s ní taky nebyl problém udělat na dálnici 165 km/hod., teď (při najetých 90t km) jsem rád, že to při plným plynu jede těch 130 km/hod. :angry:

Jo, a k původní otázce, která tu jež ale byla několikrát....:

na rovince při "plném plynu" tachometrových cca 207/km/hod. v reálu o těch cca 10% míň.

no neviem co mas za feldu v praci ze ti ledva ide 130km/h ja mam na svojej fabke 1,4 16V 55kW najazdenych 87tkm+ a pri obsadeni 4 ludmi + nejake veci v kufry spravim podla tacha na rovine 180km/h v pohode. nevidim dovod preco by malo byt nieco tomu HTP. jasne ze to nie je stavane na taku rychlost ale tam sa skor skrati zivotnost. ja poznam staru skodu 130L ktora ma najazdene 300tkm a 130km/h ide v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když jsem jí měl novou tak Tak sem sní jel přes 195 a na pětku točil motor necelejch

6000 ot. Tady mam fotku z letošního léta to už se jí moc nechtělo....bestyje.

A podotíkám že je to Htp 40 kw a pokaždý to bylo na D1 z kopce těsně za Prahou. :kuk:

kurna chlapi 5250ot a 175km/h a ze to islo 195km/h. mne to toci rovnych 5000ot. a na tacho je 180km/h tak to by som dole kopcom musel pretocit tacho ked 40kW ma este silu v takych otackach :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když jsem jí měl novou tak Tak sem sní jel přes 195 a na pětku točil motor necelejch

6000 ot. Tady mam fotku z letošního léta to už se jí moc nechtělo....bestyje.

A podotíkám že je to Htp 40 kw a pokaždý to bylo na D1 z kopce těsně za Prahou. :kuk:

přes 220 (hodně přes) až nakonec tachometru. Otáčky 5000. Přiznávám, bylo to mírně z kopečka, ale fakt mírně

Ze to bylo mirne z kopce a mozna i vitr v zadech je ale prave ten parametr, kterej mi dava za pravdu.

Uz zase. Ja si zde pripadam jak v ustavu pro mentalne chore.

PROC SAKRA MERITE MAXIMALNI RYCHLOST Z KOPCE?????????????????

To je k hovnu takove mereni. Zamyslete se nad sebou. :ble

Editováno: , autor: NiceOne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz zase. Ja si zde pripadam jak v ustavu pro mentalne chore.

PROC SAKRA MERITE MAXIMALNI RYCHLOST Z KOPCE?????????????????

To je k hovnu takove mereni. Zamyslete se nad sebou. :ble

Protože je větší přece :smich: co na tom nechápeš :wallbash:

To není o maximální konstrukční rychlosti, ale o maximální kterou to auto kdy jelo, a je jedno jak prudkej byl ten kopec, hlavně že byl dolů :horse:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked budem chciet skoncovat zo zivotom tak to spustim z Chopku alebo Krivana a dva krat sa mi pretoci tacho a dam to ako priamy prenos a urcite to bude aspon 500km/ho ked ne 600 :smich::smich::smich::smich::smich:

to zrovna !

kdybys padal po špičce, tak max. 300, když bys ale chtěl dopadnout na všechny čtyři, tak možná o něco míň, bo bys měl trochu horší součinitel součinitel Cx.

Odpor vzduchu bude hrát vždycky proti vám, ale jak koukám, u HTPček je možné všechno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na co skusat maximalku?

asi na to aby si niekto kto ma slabsi motor nejakym cudnym sposobom dokazal ze sa jeho slabsi motor vyrovna najsilnejsiemu motoru ked nieje este o kus lepsi, asi nato :wallbash::wallbash::wallbash:

-_- len aby si svojim podpisom neinspiroval niektorych majitelov HTP lebo to bude asi nasledovne : HTP max. 200km/h a dalo by aj viac :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když jsem jí měl novou tak Tak sem sní jel přes 195 a na pětku točil motor necelejch

6000 ot. Tady mam fotku z letošního léta to už se jí moc nechtělo....bestyje.

A podotíkám že je to Htp 40 kw a pokaždý to bylo na D1 z kopce těsně za Prahou. :kuk:

přes 220 (hodně přes) až nakonec tachometru. Otáčky 5000. Přiznávám, bylo to mírně z kopečka, ale fakt mírně

Ze to bylo mirne z kopce a mozna i vitr v zadech je ale prave ten parametr, kterej mi dava za pravdu.

Uz zase. Ja si zde pripadam jak v ustavu pro mentalne chore.

PROC SAKRA MERITE MAXIMALNI RYCHLOST Z KOPCE?????????????????

To je k hovnu takove mereni. Zamyslete se nad sebou. :ble

Výš co se říká nese... bohy :blbec: kdybych si přečet celý téma tak bych vjedel že o dosažení maximálky z kopce nikoho nezajímá,ale i přesto to je zajímavej poznatek pro všechny ostatní chudáky co si koupily Fabuly s timdle motůrkem.

A když bych měl napsat kolyk mi to vlastně jede po rovině tak by ta rovina musela bejt dost dlouhá protože od 155 se jí už moc zrychlovat nechce,ale zrychluje sice to je tempo

téměř mrtvýho šneka,ale odhad bych to že určitě by jela 170 ale trvalo by to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na co skusat maximalku?

asi na to aby si niekto kto ma slabsi motor nejakym cudnym sposobom dokazal ze sa jeho slabsi motor vyrovna najsilnejsiemu motoru ked nieje este o kus lepsi, asi nato :wallbash::wallbash::wallbash:

-_- len aby si svojim podpisom neinspiroval niektorych majitelov HTP lebo to bude asi nasledovne : HTP max. 200km/h a dalo by aj viac :D

to som tam dal naschval, lebo sa nehanbim ze to ide len tolko -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na co skusat maximalku?

asi na to aby si niekto kto ma slabsi motor nejakym cudnym sposobom dokazal ze sa jeho slabsi motor vyrovna najsilnejsiemu motoru ked nieje este o kus lepsi, asi nato :wallbash::wallbash::wallbash:

-_- len aby si svojim podpisom neinspiroval niektorych majitelov HTP lebo to bude asi nasledovne : HTP max. 200km/h a dalo by aj viac :D

to som tam dal naschval, lebo sa nehanbim ze to ide len tolko -_-

ja viem, len aby niekto s HTP si nedal 200 a potom netvrdil ze to ide lepsie ako 4- valce v MPI ale niektori co tu tvrdia ze kolko im ide HTP tak to ani mne tolko nejde sice som maximalku este neskusal ale ked som mal 180km/h tak urcite by 200 nesla ale HTP ano . asi mame zle motory :D nuz co hlavne ze mame 4-valce :p

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ono se ten tachometr zasekne na 240 a dal nejde ? nebo jak to vlastne funguje je tam nejaka zabrana.....protoze na octavii jsem to dotlacil na 240 ale kde nic tu nic...tak by me to zajimalo .)a na dalsi zrychleni uz bylo malo koni

No ono se nikde nic nezasekava, tachometr je elektronicky, proste umi ukazat maximalni rychlost, u Fabie v silnejsich motorizacich tech 240km/h a pak proste stoji.

Diky za info, dobre vedet, kdyz mi zase nejaky jouda bude tvrdit ze se dostal za posledni carku na tachometru a rucicka byla cm pres .... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...