Přejít na obsah

Dojezdová vzdálenost


dattel

Doporučené příspěvky

Je zbytečné přetankovávat těch 15 litrů navíc. Pumpy jsou na každém rohu. Udělal jsem to jednou jak jsem fičel na dofču a ve Slovinsku na OMV měli ropu levnější jak u nás lol . A ještě navíc pěknou pumpařku. Letos se tam stavím zas.

Taky si to myslím, a akorát přetankováváním člověk riskuje problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zbytečné přetankovávat těch 15 litrů navíc. Pumpy jsou na každém rohu. Udělal jsem to jednou jak jsem fičel na dofču a ve Slovinsku na OMV měli ropu levnější jak u nás  lol . A ještě navíc pěknou pumpařku. Letos se tam stavím zas.

Taky si to myslím, a akorát přetankováváním člověk riskuje problémy.

...ale jen u benálu, protože nafťáky nemají tu pitomou krabičku s uhlím, co se pak posere...;)

já tam v zimě cpu co se vejde, protože k pumpě jezdim nerad - nelíbí se mi jak skáčou ty penízky na stojanu rychle :D;)

jinak max fyz dojezd byl u mě 890km, víc ani ťuk a na displeji sem nejvíc viděl 930

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni,

taková blbost do placu... Po natankování plný nádrže, dosáhli jste 1000 km dojezdovou vzdálenost nebo je PC kalibrováno na 950 km??? To je totiž maximum, který jsem dosáhnul....

PC mi pri poslednej sluzobke ukazalo dojazdovu vzdialenost 1110km,

ale nikdy som neskusal prejst co najviacej km na jendo natankovanie, ale blizit sa realne k cislu 1000km / natankovanie do plna by nemal byt problem (teda pri zasadach setrnej jazdy s HTP)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

natankovanie do plna by nemal byt problem (teda pri zasadach setrnej jazdy s HTP)

To nemá nic společného se zásadama šetrné jízdy, jde o systém odvětrávání nádrže a nádobku s aktivním uhlím - u benzíňáků jak správně poznamenal P2M.

fabka asi myslel do prvního vypnutí a né přetankování přes ten odvzd. ventil ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s 1.2 47kW na plnou nádrž, maximálně 700km ale to už mi při 650km PC hlásí že nemá benzín, a přidalším tankování se zjistí že v nádrži zůstal asi 1 litr, což je dosti o hubu, aby se zničil katalyzátor.

Jinak PC moc přesně neukazuje ani spotřebu a dojezt, je to holt všechno jen odhad, nedá se podle toho nějak moc přesně řídit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to zkousel opeta vysledek:

Tankovanl jsem kdyz PPukazovalo dojezd 30km do prvniho cvaknuti pistole.

Vynuloval vse a pcukazovalo dojezd 720km

Po ujetych 120km PC ukazovalo dojezd 840km

Ted mam najeto 724 a pc ukazuje 110km dojezd.

Hladove oko zacne pistet pri dojezdu 90km a tech 90 v klidu najedu.

Z toho plyne ze na nadrz najedu okolo 800km

Jedim sam, mam lezni gumy, plny kufr naradi, asi 40kg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, s tím PP je to zapeklité, minulý měsíc jsem ho namontoval a liboval si zak kolik jezdím. Ovšem do té doby, než jsem zjistil, že podle PP jezdím za 6,1 a ve skutečnosti podle naleju/ujedu to vychází 6,8 takže by to v první řadě chtělo VAG, srovnat odchylku a pak teda něco měřit...

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, s tím PP je to zapeklité, minulý měsíc jsem ho namontoval a liboval si zak kolik jezdím. Ovšem do té doby, než jsem zjistil, že podle PP jezdím za 6,1 a ve skutečnosti podle naleju/ujedu to vychází 6,8 takže by to v první řadě chtělo VAG, srovnat odchylku a pak teda něco měřit...

Jíra

Není třeb ado toho taha VAG, stačí PP vynulovat, dotankovat, odjezdit a zpátky dotankovat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Já najel nejvíc 670 km. Jezdím ale docela živě, takže rekordman na dojezdy asi nikdy nebudu. Palubní počítač je opravdu jen orientační, spotřeba je vždy odlišná od množství, které natankuji. Ale abych měl na dojezdu míň jak 30 km, to bych si netroufl...

Teď asi poprvé najedu víc jak 670, protože se mi benzín při tankování dostal do expanzky... ale neměl jsem to v úmyslu, pistole prostě nevypla....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...