Přejít na obsah

1.2 HTP 40KW


Radiik5

Doporučené příspěvky

tak sem to dal do servisu tam kde mi udelali repas hlavy ... mechanik mi rekl, ze to byly svicky a spatnej benzin.. pak neco rikal, ze vstriky sem mel zaneseny... prej mi nalili nejaky aditiva a prej jim to slapalo v pohode ..... najel sem cca 80 km vsechno v pohode a dneska po kratky jizde nastartuju a necham 15 sec stat uz se mi rozsvitila kontrola .... cekam kdy to zase zacne klepat ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem to dal do servisu tam kde mi udelali repas hlavy ... mechanik mi rekl, ze to byly svicky a spatnej benzin.. pak neco rikal, ze vstriky sem mel zaneseny... prej mi nalili nejaky aditiva a prej jim to slapalo v pohode ..... najel sem cca 80 km vsechno v pohode a dneska po kratky jizde nastartuju a necham 15 sec stat uz se mi rozsvitila kontrola .... cekam kdy to zase zacne klepat ...

Ta kontrolka o které tu píšeš by mohla být také lambda sonda buďto ona sama je špatná nebo rozvody k ní nějakým způsobem přerušené nám se to stalo také

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty hydroštely nemá cenu kupovat nový bohate stačí je zmáčknout ve svěráku a vytlačit z nich ten sajrajt. Vypláchnout Portou a budou zas šlapat.

ked z nich vytlacim sajtrajt, vyplachnem ich, a dostane sa pri tom do nich vzduch, ako sa potom odvzdusnia? alebo sa to odvzdusni samo? predpokladam ze vzduch obmedzi ich spravnu cinnost.

btw, nemate niekto nakres rezu takeho hydrostelu? nikde som to nenasiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

majstri, prosim o radu: mam jednu hlavu s podpalenym ventilom, ktoru by som rad repasoval. zdemontoval som vyfukove ventily a videl som, ze sedlo nie je opalene, ani zdeformovane, na pohlad ma pravidelny kruhovy tvar. myslite si, ze je potrebne frezovat sedlo? mam jednu staru knizku o opravach skoda105/120, tam sa pise ze ked sedlo nie je opalene a zdeformovane, frezovat sa nemusi, staci zabrusit. lenze sedlo po obvode je len jedna suvisla ploska, teda nie je vidno tie 3 plosky-frezovanie pod tromi uhlami, tromi roznymi frezkami. neviem ci to sedlo nahodou nie je tak az velmi zaklepane, ze vznikla z toho len jedna plocha. na sacom sedle vidim jasne tri plosky. alebo to typek pri poslednom repase zafrezoval len jednou frezkou? asi aj to je mozne. viria mi hlavou otazky a sam si na ne nedokazem odpovedat

cize otazka 1 znie: frezovat, ci nie?

otazka 2: ak je zaklepane, nemoze sa stat, ze ventil je v nom posadeny uz tak hlboko, ze hydrostel viac nedokaze vymedzovat jeho volu?

pre ilustraciu, v mojom pripade plocha C nie je po celom obvode sedla pravidelna, ale ma od 2 do 3 mm

post-31661-0-48310800-1332878208_thumb.j

Editováno: , autor: slant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate někde v okolí brusírnu válcu pokud jo tak bych to odvez tam ať zabrousí všechny tři nové ventily,pokud ne tak bys na to potřeboval sadu na zabroušení ventilu a tu budeš muset bud koupit nebo sehnat u někoho kdo ji má,ale dá se udělat vše,sám pokud mě to potká budu postupovat tímto zpusobem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, zaujimave.

ale co ma este napadlo: ak to teda vyfrezujem a urobim plochu C na hrubku tych udporucanych cca 1.8 mm, nebude to potom nachylnejsie na zaklepanie? predsa len sirsia ploska by bola odolnejsie, nie?

pofilozofujte prosim aj na otazku co som polozil predtym: ak je sedlo zaklepane, nemoze sa stat, ze ventil je v nom posadeny uz tak hlboko, ze hydrostel viac nedokaze vymedzovat jeho volu?

no a do toho dalsia otazka: kolkokrat sa to sedielko da frezovat? myslim tym kolkokrat sa da hlava takto repasovat?vzdy z neho odoberiem nejaku tiesku, ventil zasadne vzdy hlbsie a hlbsie. robili ste niekto uz niekto vymenu sediel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nasiel som odpovede na moje otazky ohladom zapustenia ventilu do opracovaneho sedla. stiahol som si dielensku prirucku, ktora ma aj cast o oprave rozvodov a sediel "mechanika motoru 1,2-40_1,2-47" (ta moja prirucka tuto cast nemala, nechapem), je tam postup pre urcenie tzv maximalnej pripustnej miery opracovania sediel, aj postup frezovania. zajtra sem hodim par stranok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice se tu většinou řeší ventily,ale mě ta moje potvora 40kw,po rozjezdu jede normálně,jakmile,ale šlápnu na plyn tak se přidusí stačí uvolnit plyn a přidávat plynule a je to v klidu,většinou to udělá studená a po startování jinak jede O.K. + občas se rosvítí kontrolka motoru,ale motor jede normálně a po pár startech zhasne a Wag nic nepíše,má tenhle motor egr nebo nějakou takovou pitonost,skrt.klapka je čistěná sice před rokem,ale ani tehdy nebyla nijak zaprasená.Jakoukoliv skušenost s podobnou závadou pište Díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty bláho :kol-133: , 4 a čtvrt roku auto a má 470 000 km ?!?!!! tak to je mazec. Hube to by mě zajímalo jaké tam jsou komprese po takové porci km, zkus to pro zajímavost změřit. Jinak kam s tím proboha jezdili? Vychází mi to tak 300km denně a to i včetně víkendů a svátků pátků :kol-28:

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...