Přejít na obsah

Navigace


petajs

Doporučené příspěvky

Ahoj Roomsteraci !

Jelikoz obcas jezdim do ciziny a i po Cesku uvazuji o koupi navigace. V aute mam hotovou pripravu pro navigaci ViaMichelin. Kdyz cestuji tak jako route planer pouzivam vyhradne viamichelin na Internetu a z vlastni zkusenosti musim rici, ze neznam nic lepsiho.

Proto i vazne uvazuji o navigaci, kterou cca za 16000,- Kc nabizi Skoda (od ViaMIchelinu).

Bohuzel nikde jsem tuto navigaci v realu nevidel a ani autorizovani prodejci nemaji zadne informace krom obrazku v katalogu.

Muzete nekdo prilozit fotografie a pripadne popsat svoje zkusenosti ? Co vse s navigaci dostavate (jake mapy), jaka je aktualizace, dopravni zpravodajstvi, obsluha, vydrz, obsluha, kolik stala montaz, vyplati se tato investice podle vas atd.

Moc dekuji za vase zkusenosti. petajs

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- pouze pro vozy s mimořádnou výbavou 7Q1

obsah balení:

- specifický držák navigačního přístroje

- DVD s mapami a software pro PC

- paměťová karta SD (kapacita 2GB)

- pokrytí: AT, BE, CH, CZ, DE, DK, ES, FI, FR, HU, IE,

IT, LU, NL, NO, PL, PT, SE, SK, UK

- USB kabel pro propojení s PC

- síťová nabíječka

- uchycení přístroje na palubní desce pomocí speciálního

držáku

- držák umožňuje dobíjení během provozu vozidla

- možnost využití přístroje i mimo vůz

- 2D/3D zobrazení mapy

- podpora příjmu aktuálních dopravních informací

(RDS-TMC)

- možnost obměny dat na paměťové kartě

- GPS anténa integrovaná v přístroji

- možnost aktualizace software

- rozměry v mm: 121 x 71 x19

- hmotnost přístroje: 138 g

- displej: barevný, dotykový - 8,9 cm (3,5")

QVGA-LCD (320 x 240 pixel)

- akumulátor: integrovaný, provoz mimo síť až 5 hodin

- komunikace přes Mini-USB

- platforma: Windows CE.net 4.2

- jazykové možnosti menu: EN, DE, ES, FR, IT, NL

- jazykové možnosti hlasového výstupu: CZ, DA, DE, EN,

ES, FI, FR, IT, NL, NO, PL, PT, SV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tu som to objavil. Vid linky dole:

http://www.tmcforum.com/en/about_tmc/tmc_s...ay/slovakia.htm

http://www.tmcforum.com/en/about_tmc/tmc_s...today/czech.htm

http://www.tmcforum.com/en/tmc_forum/current_members/

Tak vyzera to ze Cechy to maju len v okoli Prahy. No ale najlepsie by bolo ak by to niekto z Prahy a okolia vedel potvrdit/vyvratit. Niekto kto ma GPS s TMC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam navigaciu GARMIN GPSMAP 60CS a som s nim veeelmi spokojny. je pravda ze je to skor turisticky, no ma i autorouting funkciu a teda je to paradne a univerzalne zariadenie. Snad co mi len vadi na Garmin vyrobkoch su prehnane ceny za mapy jednotlivych statov...a predovsetkym strednej a vychodnej Europy :(

Editováno: , autor: RomanKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tu som to objavil. Vid linky dole:

http://www.tmcforum.com/en/about_tmc/tmc_s...ay/slovakia.htm

http://www.tmcforum.com/en/about_tmc/tmc_s...today/czech.htm

http://www.tmcforum.com/en/tmc_forum/current_members/

Tak vyzera to ze Cechy to maju len v okoli Prahy. No ale najlepsie by bolo ak by to niekto z Prahy a okolia vedel potvrdit/vyvratit. Niekto kto ma GPS s TMC.

Mam Mio c520 s prijimacem TMC. V Praze a okoli vysila CRo6 a pro zbytek republiky CRo1. Vse bez problemu funguje. Akorat aktualnost zprav neni obcas nejlepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dam ti jednu radu ked vyberas Navigaciu. Najdolezitejsie na nej je software ktory pouziva. A ted mapy ktore do nej idu. Mozes mat ako kolvek super pristroj ked firma co robi mapy ich neaktualizuje. Treba si zistit ktora firma robi pre dany pristroj mapy a aky je update pristupny, kolko stoji a ako casto. To je zaklad podla mojho nazoru. Ako som spominal, Garmin aktualizuje raz za rok, no cena je dost vysoka za tie mapy. :(

Takze drzim palce pri rozhodovani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si tiez kupil navigaciu ale spolu s PDA,mam ASUS a mapy celej europy samozrejme mapy zadara od kamosa ale pda soim kupil za 11500 Sk a este som za 700 Sk kupil SD kartu a naharli sme na nu IGO a teraz uvazujem dat TOM TOM vraj sa zlepsil hlavne v SK co sa tyka pokrytia.Ale dat 16000kc sa ich navigaciu tak to nikdy.Presne ako pisu druhy aka je tam podpora rozsirovania map?IGO aj TOM TOM madobru.Poznam jedneho co ma mercedes s navigaciou original ale co s toho ked nemci nespravili mapu SK ani neuvazuju.Ja by som prave urcite znova kupil daco podobne ako aj mam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám koupenou navigaci TomTom Go910 a jsem maximálně spokoje. V roomu mám sice přípravu, ale nenašel jsem žádnou výhodu - proč bych si měl kupovat právě viamichelin? - krom držáku nevímo žádném rozdílu mezi via, garminem, tomtomem apod...

Má někdo Via Michelin? - v čem je výhoda?

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsem slyšel,takže pravda může být jiná,ale říkal mi to osobně pikolík od škodovky na autosalóně v Brně,že VIAMichelin ještě není dotažená tak nějak dokonce.Nemá CZ menu a ty mapy taky prý nic moc,což se mi nezdá,VAI myslím používá igo mapy??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja budem mat v mojom tu zakladnu pripravu, neviem vsak co to vsetko obsahuje.. (je to totiz predvadzacka a v specifikacii je polozka "priprava na ViaMichelin") ...

mam vsak uz par mesiacov GARMIN Nuvi 350 a maaaax spokojnost. kupoval som Garmin uz na zaklade skusenosti so Streetpilot c320. Maju vraj aj najlepsie mapy - v porovnani s inymi. neviem to vsak potvrdit, lebo ziadne ine som nevidel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja jsem zkousel vIa Michelin v PDA a letela rychleji nez prisla.

Mapy iGO neexistuji iGO je aplikace, kterou lze pouzit na PDA a nebo ji v upravach pouzivaji jine firmy ve svych navigacich jako Mio, My Guide a pod.

Mapy jsou od externich firem jako Teleatlas a pod.

Igo (Navgo) je sbira tak poruznu a proto (muj dojem) je ma v soucasne dobe nejaktualnejsi.

Via bude mit kvalitni podklady map zapadni evropy, coz maji ale vsichni (TomTom, Garmin a pod), ale vychodni Evropu uz ne.

Navis ty aktualizace jsou u Igo nekolikrat do roka, myslim si ze u Via tak mozna jednou rocne za slune mrzky peniz. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to by zaujímalo aj mňa, keby sa podarilo na ten ViaM konektor napojiť nejakú inú navi! Ja zostávam verný iGO 2006 Plus s aktuálnymi mapami, zatiaľ som nič lepšie nenašiel... Na samotnom HW veľmi nezáleží, stačí aby to malo 320x240 rozlíšenie, slot na pamäťové karty a držiak do auta + napájanie. Ja fičím na Yakumo DeltaX5 so zabudovanými 512RAM (takže netreba pamäťovú kartu)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...