Přejít na obsah

Navigace


petajs

Doporučené příspěvky

GPS modul uz by to melo mit v sobe, spis mi jde o to jak je to prakticky vyuzitelny, protoze na netu pisou, ze navigace je za rocni poplatek.

jo tak to nevim., on to ma nejak cracknuty nebo co, tak mu to funguje na furt, musel stahnout asi 300 mega map nabo ceho, a chova se to jako klasicka navi. telefon ma v drzaku na palubce, gps modul v kasliku a prez BT to komunikuje. akorat pokud budou novejsi mapy, tak by je musel zas postahovat. ale jak casto se nejka markantne meni silnice ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak uz naviguju pres n95. Je to docela prca. Telefon jsem dostal za prodlouzeni smlouvy, pokud bych ho mel kupovat, tak za nej tech 20kkc nedam. Kazdopadne splnuje moje podminky v tom, ze je to universalni a nemusim tedy s sebou tahat vic zarizeni. Do jisty miry mi to nahradi notas, navigaci, fotak, kameru a telefonovat to taky umi ;) Jo jeste jsem zapomnel na DVD prehravac, Pretahl jsem si do nej par dilu serialu Pratele a svete div se da se na to koukat ;) surfil jsem s tim i zde na foru, pokud se zmensi obraz na 50% tak se tam toho vejde dost a for je, ze se to da pripichnout na telku takze tim se zase obraz dost zvetsi, takze jsou stranky i trochu citelny ;) (vracim se do dob atari a amigy pripojeny na TV) Chce to teda dost trpelivosti, coz nemam takze tenhle prispevek pisu radsi z notasu abych s tim telefenem neslehnul vzteky o zem. Ale abych se vratil k ty navigaci:

Presnost navigace neni moc velka, pokud stojim nekde na krizovatce, tak to ma docela problem urcit na ktery silnici teda vlastne jsem, Navigace neumi urcit smer, ten si "dopocitava" podle trajektorie pohybu. Navic se pri vyssi rychlosti opozduje, takze ani nejak moc neverim udaji o rychlosti. Nejvic mi ovsem vadi cenova politika NOKIE, Nechaji vas stahnout si mapy zdarma z jejich webu ale pokud si nezaplatite za funkci navigace tak vam v te mape bude telefon ukazovat jenom polohu. Dokoupenim se rozumi aktivace jen na urcite casove obdobi a to jen pro omezeny pocet zemi. CR je v jinem baliku nez Nemecko, ktere bych vyuzil nejvic, ale dvakrat se mi platit nechce a to jsem jeste ani nezjistoval kolik baliku bych musel zakoupit pri ceste do Chorvatska, Za ty prachy bych si mohl koupit plnohodnotnou navigaci i s mapou cely evropy. Resenim by mohlo byt dohrani navigace od jiny firmy, ale pry funguje jen route66 a ten ma prachmizerny mapy CR a tomtom zatim neumi pracovat s internim GPS chipem. Tak doufam, ze se to zmeni. Pro me ma tato navigace smysl hlavne diky pomerne slusny mape vcetne cisel domu. Pokud mi zavola zakaznik a rekne adresu kterou neznam, driv jsem musel otevrit notas a hledat na mapy.cz, ted mi staci zadat adresu do mobilu a uz se frci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mnoo., myslim ze se da to omezeni cracknout, zeptam se jak to ma ten kamos. Je fakt, ze kdyz sme jeli, tka to bylo docela ridce zasilnicivanou oblasti, ale ukazovalo to presne, resp, ja nevim jak presne to ma fungovat, ale myslim ze +- 15 m to bylo, na krizivatkach to ukazovalo smer dopredu, takze se podle toho dalo jet v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Náhodou jsem jel s člověkem, který měl v autě přenosnou navigaci. Měl ji přicuclou na předním skle v levém dolním rohu a zapojenou do 12V zdířky v palubce uprostřed. Setkal jsem se s tím poprvé a velmi mě to zaujalo. Pěkně to mluvilo česky a říkalo kam má jet a k tomu to zobrazovalo cestu na barevném displeji.

Rád bych si pořídil něco podobného, nemuselo by to být ani přenosné, ale hlavně aby to bylo jednoduché a levné řešení.

To co měl on by do Roomstera šlo dát těžko, protože Roomster má přední sklo hodně šikmo a tu 12V zdířku mezi sedačkami. Obávám se, že by to ze skla padalo a ten drát by až mezi sedačky těžko dašáhl a bylo by to také nepraktické.

Moc děkuji za všechny rady a typy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou jsem jel s člověkem, který měl v autě přenosnou navigaci. Měl ji přicuclou na předním skle v levém dolním rohu a zapojenou do 12V zdířky v palubce uprostřed. Setkal jsem se s tím poprvé a velmi mě to zaujalo. Pěkně to mluvilo česky a říkalo kam má jet a k tomu to zobrazovalo cestu na barevném displeji.

Rád bych si pořídil něco podobného, nemuselo by to být ani přenosné, ale hlavně aby to bylo jednoduché a levné řešení.

To co měl on by do Roomstera šlo dát těžko, protože Roomster má přední sklo hodně šikmo a tu 12V zdířku mezi sedačkami. Obávám se, že by to ze skla padalo a ten drát by až mezi sedačky těžko dašáhl a bylo by to také nepraktické.

Moc děkuji za všechny rady a typy.

Já mám přilepený kolečko na palupce uprostřed a na něm přicuclou navi.na sklo mi to taky nešlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou jsem jel s člověkem, který měl v autě přenosnou navigaci. Měl ji přicuclou na předním skle v levém dolním rohu a zapojenou do 12V zdířky v palubce uprostřed. Setkal jsem se s tím poprvé a velmi mě to zaujalo. Pěkně to mluvilo česky a říkalo kam má jet a k tomu to zobrazovalo cestu na barevném displeji.

Rád bych si pořídil něco podobného, nemuselo by to být ani přenosné, ale hlavně aby to bylo jednoduché a levné řešení.

To co měl on by do Roomstera šlo dát těžko, protože Roomster má přední sklo hodně šikmo a tu 12V zdířku mezi sedačkami. Obávám se, že by to ze skla padalo a ten drát by až mezi sedačky těžko dašáhl a bylo by to také nepraktické.

Moc děkuji za všechny rady a typy.

Mám to ve své FII úplně stejně, jak to popisuješ. V levém dolním rohu, kabel pak zapojen do zásuvky na tunelu. Navigace se do držáku zacvakne, takže ji snímám. Mám Garmin Nüvi 250. Držák se nastaví tak, že navigaci můžeš mít klidně kolmo či negativně ve směru jízdy, není problém. Ze skla nepadá, drží i po pražských silnicích, což znamená, že by to vydrželo i jízdu na safari v Africe! :D Napájecí kabel vedu seshora nad volantem, lehce zatlačen do štěrbiny, která vznikla nastavením volantu a pak přímo do zásuvky. Kabel nepadá, neposunuje se a nepřekáží.

Podle mě by to nebyl problém ani u Ruma, ikdyž má šikmější sklo.

Editováno: , autor: Nohab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to ve své FII úplně stejně, jak to popisuješ. V levém dolním rohu, kabel pak zapojen do zásuvky na tunelu. Navigace se do držáku zacvakne, takže ji snímám. Mám Garmin Nüvi 250. Držák se nastaví tak, že navigaci můžeš mít klidně kolmo či negativně ve směru jízdy, není problém. Ze skla nepadá, drží i po pražských silnicích, což znamená, že by to vydrželo i jízdu na safari v Africe! :D Napájecí kabel vedu seshora nad volantem, lehce zatlačen do štěrbiny, která vznikla nastavením volantu a pak přímo do zásuvky. Kabel nepadá, neposunuje se a nepřekáží.

Podle mě by to nebyl problém ani u Ruma, ikdyž má šikmější sklo.

U Roomstra to opravdu problém není, mám to přesně tak - vlevo dole. Experimentoval jsem s různým umístěním navigace a nejvíc mi vyhovuje právě vlevo dole co nejvíc u sloupku, držák je na skle. Napájecí kabel mi do zásuvky dosáhne. Jo jinak mám taky toho Garmina.

Editováno: , autor: hairman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 7 měsíců později...

Čtu si se zájmem toto téma a jestli se nepletu nikde jsem nenašel odpověď na dotaz romanka, jak může mít signál GPS v kastlíku. Ale opravdu to funguje i bez přímého tedy skrz sklo pohledu na oblohu. Musím říct, že i mě to překvapilo, ale velmi se mi osvědčilo šoupnout GPS modul do kastlíku na brýle, nebo jak se to přesně jmenuje u Rooma za stropním osvětlením, naprosto špičkový příjem jak GPS signálu tak i BT z PDA. Takže se modul v autě nikde neválí, není vidět jen se občas pravda zapomíná vypnout :-). Takže můžu doporučit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...