Přejít na obsah

Navigace


petajs

Doporučené příspěvky

2Jiri59: Nebylo by jednoduší (nebo praktičtější) kabel připojit na jiný zdroj, než je 12V zásuvka mezi sedadly, např. do pojistkové skříně?

Tohle je dobré řešení, ale pořád je to jen ukrytí kabelu a stále se blokuje zásuvka mezi sedadly.

Díky za odkaz, je to paráda, ale zatím mám autíčko v záruce, tak jsem to řešil cestou nejmenšího odporu. Tu přihrádku stejně nepoužívám, žvýkažky a bonbóny mám vepředu :) Možná časem vymyslím něco lepšího, do té pojistkové skříňky - dobrý nápad, to mě nenapadlo.
2Jiri59: Mě se ten nápad s pojistkovou skříní taky líbí, ale stejně jako ty mám auto v záruce a tak se do něj nechci moc vrtat. Proto mám jednoduše natažený kabel ze zásuvky k navigaci.

Já sem se na kabel naštval-překážel-táhnout ho od ruční brzdy byl hnus, i když byl dost dlouhej.

Koupil sem si druhej napájecí kabel a ten sem si od Vaši nechal napojit napevno na elektroinstalaci..

post-5139-1254038499_thumb.jpg

post-5139-1254038514_thumb.jpg

post-5139-1254038521_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdarec, já používám k navigaci Garmin GpsMap 60CSx a mám ji přilepenou na spodní straně uprostřed čelního skla, tak, že spodní hrana se opírá o přístrojovku, samozřejmě napájecí kabel mi vede přes středový panel, ale ničemu nevadí. Viděli to už i pár krát policajti při kontrole a neříkali nic. Docela mi to vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Jde nejak do ViaMichelin natlacit ceske menu? Ne ze bych ji mel ja, ale znamej ji ma a dela muto problemy v EN (nojo starsi rocnik ;)).. Ja mam mio C520 s TMC a naprosta spokojenost ;)..

Ahoj, teď se mi dostala do ruky origo verze od škodovky a má české menu i hlas navigaci. Origo sada pro Roomster. Přemejšlim že bych se to nějak pokusil udělat jako PDA a nahrát tam více navigačních softwarů tomtoma a jiné. Pokud někdo něco víte poraďte. Když se mi to povede vrazim návod do vlákna. Zatim zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

já dávám přednost PDA,mám tom-tom i IGO8 a pouštím skoro jen IGO.Jestli to využiješ,tak jdi do toho,má to i TMC,tak to je velký plus.Každá navigace tě dovede do cíle,akorát jsem nevyčetl,jestli mapy mají čísla popisné v každým městě?Já používám PDA i jako navigaci pěšo a na kolo i moto,tak potřebuji aby to drželo déle baterii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sa mi podarilo nájsť foto originál prípravy na navi Mio Moov. Podľa foto je to štandardný mini usb konektor, zapojenie je pekne spravené do prístrojovej dosky, takže nikde žiaden škaredý kábel. Ale zaujímalo by ma, či tam ide pripojiť aj niečo iné, než Mio Moov - teoreticky by malo, konektor je univerzál, miesta je tam dosť...

Zdar Igor,prosímtě nevíš jak to je s tou navigací mio moov co nabízí škodovka do toho orig.držáku,jak o tom tady píšeš?Já právě nad tím přemíšlím že bych něco takovýho potřeboval.Chtěl bych dat do R ten origo držák s kabeláží atˇto vypadá,ale potřeboval bych zjistit,jestli ta navi je dobrá,protože jiná než mio moov řady

33..tam asi nebude pasovat?? :help: Díky za odpovědˇ :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff, s tou navigáciou ti neporadím, pretože naživo som ju ešte nevidel. Len som pátral, ako tá príprava vlastne vyzerá... Podľa mňa do toho držiaka bude pasovať aj iná navigácia, záleží ale od polohy mini usb konektora. Viem porovnať nejaké iPaqy a aktuálne HTC Touch Pro a Touch HD, a tieto majú konektor otočený naopak, takže do tohto držiaka nacvaknúť nejdú, pretože by boli displejom smerom od šoféra. Je kľudne možné, že ten konektor toho držiaka je schválne otočený naopak, aby ho nešlo použiť s inou navigáciou. Mio pda/pna vôbec nepoznám, možno všetky majú konektor otočený...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám přípravu na navigaci, nevíte někdo kde se ta příprava přesně nachází? Někde jsem četl na svazku světel ale nenašel jsem to. Potřeboval bych na to připojit jen napájení navigace, šlo by to? Abych nemusel táhnout připojení někde od zapalovače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 4 roky později...

Nemůže mi někdo poradit kam se přesně u Roomstera zapojuje elektrický svazek pro dodatečnou montáž navigace Mio (které piny a na kterém konektoru, odkud se bere 12V). Bohužel k té sadě nemám návod, takže si nevím rady (nemůže sem někdo případně hodit foto pokud už montoval nebo má namontováno). Jedná se o sadu http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/elektricky-svazek-pro-montaz-navigace (viz.připojený obrázek).

 

Za pomoc předem děkuji

post-17-0-24001000-1436555902_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není žádná řídící jednotka, ale obyčejný měnič z 12V na 5V kvůli navigaci. Za tu sumu co inzeruje škodovka jsem to nekoupil, mám to z druhé ruky, ale bez návodu, proto se ptám, jestli už někdo tuhle přípravu má nebo ne. Potřebuji vědět, co se musí vypinovat a kde, případně kam se jako dodatečná montáž zapojuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...