Přejít na obsah

Letní pneu R17


NoiseR

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Tata byl s oktou II na 15 prohlidce a geometrii mu museli nastavit, mel ji rozjetou. Ale ma na leto 16 a v zime jezdi na 15, na 16 je najeto ejakych 16 000 a zadneho spatneho sjizdeni jsem si nevsiml. Upozornuji, ze nema zvyseny podvozek, ale proste klasicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Letne pneu planujem kupit s vyssim profilom v zaujme zvysenia svetlej vysky (etapa 1 vyssie pneu, etapa 2 budu pruziny+tlmice z 4x4).

Otazka, ak pouzijem pneu 225/55 17" namiesto 225/45 17" bude mi asi nepresne ukazovat tachometer. Kto by sa vedel pohrat s nastavenim aby to bolo presne prip. co treba prestavit? (verim ze to znesie ten profil '55' aj kym mam este sport. podvozok co isiel k 17" Pegasusom)

Dakujem za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zimne som za tuto zimu znicil, buduci rok kupim rovnaky rozmer zimnych ako budu aj letne t.j. 225/55 17" ak to podpori niekto kto ma s tym skusenost.

Zo zimnych pneu 225/45 na pegasoch som dobry pocit nemal na zasnezenej dialnici, myslim ze je to prilis mala vyska profilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

225/55 R17 je asi trochu moc. OII Scout má štandardne obuté pneumatiky 225/50 R17, takže na toto by snáď malo ísť nastaviť aj prístrojový štít, aby všetko ukazoval korektne. Nepatrne sa ale zmenia aj prevodové pomery, budú po tej zámene viac dorýchla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

D, mas pravdu 225/55 R17 som videl na A6 Allroad kedysi, uz bych to nehrotil az tak. pojdem do tych 225/50 R17, tak do mesiaca snad to prebehne lebo teraz mi to huci ako vrtulnik ked som dal po zime letne predne dozadu a zadne dopredu.

Vyzera to ze co do znacky a typu tak pojdem do Fulda Exelero. Mal som uz 1 sadu na minulom aute v rozmere 225/40 R18 a boli super po vsetkych strankach aj na 8.5" palcovych diskoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chces 17" rafky tak tam dej buď Pegasy, Sputniky a nebo Zenithy. Zadne neorigo Skoda bych tam necpal... Auto uz pak nevypada tak dobre jak na techto kolech co jsem ti vyjmenoval, ale je to jen muj nazor... Jinak z 16" se mi moooc libi Apollony (ale ty jsou jen na 4x4) a z 15" pak Oriony, ale to ty asi nechces co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim, ze tam v klidu muzes fouknout 215/45/17 a nic se nezmeni. Sam mam tento rozmer pneu a je to O.K. Taky zalezi, co koupis za elektrony a podle toho bych pak volil sirku pneu. Ja jsem mel dobrou nabidku na 205, tak jsem je vzal. Mozna by mohl byt i rozdil ve spotrebe 215 vs. 225 s tim sice nemam zkusenosti, ale k tomu se urcite vyjadri majitele 225.

A elektrony si vyber podle toho co se ti libi. Myslim,ze auto muze vypadat dobre i na neoriginalnich kolech viz. foto.

post-6696-1176464994_thumb.jpg

post-6696-1176465138_thumb.jpg

post-6696-1176465431_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak myslíš, že by šířka pneumatiky mohla ovlivnit ukazatel rychlosti?! :wallbash: Rychlost by se změnila pouze při změně obvodu kola. Takže je úplně jedno, jestli tam na těch 17" budeš mít 225/45 nebo 215/45 nebo 1324/45. Důležité je to /45 a R 17"... opravte mě, jestli se pletu....

Samozřejmě na spotřebě se šířka pneu projeví, ale jak moc, to ti musí povedět ostatní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ukazuje ti vsetko spravne ako rychlost, spotrebu a tak?

Podle gps navigace, kterou jsem několikrát používal, tam nějaká malá odchylka na tachometru je, ale ta byla i na zimákách 195/65/15 a není to nijak dramatické a spotřeba se zvedla průměrně o cca 0,3l oproti zimním, což podle mě souvisí se šířkou pneu, která si myslím nemá vliv na ukazatel rychlosti. Ta odchylka, jestli se nepletu, je tam vždycky, ať máš jakýkoliv rozměr.

Editováno: , autor: Martin1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak myslíš, že by šířka pneumatiky mohla ovlivnit ukazatel rychlosti?! :wallbash: Rychlost by se změnila pouze při změně obvodu kola. Takže je úplně jedno, jestli tam na těch 17" budeš mít 225/45 nebo 215/45 nebo 1324/45. Důležité je to /45 a R 17"... opravte mě, jestli se pletu....

Samozřejmě na spotřebě se šířka pneu projeví, ale jak moc, to ti musí povedět ostatní...

Tak v tom se pávě pleteš,stejné profilové číslo při různé šířce pláště samozřejmě změní obvod kola.

Rozdíl 215/45 a 225/45 na vněším průměru 9mm,odchylka tacho 1,44%,tak žádný drama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. Máte recht a omlouvám se. Já blbec jsem si neuvědomil, že to /45 je procento šířky. kol100 Chtěl jsem tak nějak naznačit, že na určitou velikost ráfku se dělá pneu v určitém šířkovém rozmezí s adekvátním určitým rozsahem procentuelní výšky pneu a že výsledná odchylka rychlosti na jednu velikost ráfku bude v řádu procent a tudíž ji nemá smysl řešit. Samozřejmě že existují vyjímky, ale řešit to u 225/45 a 215/45, to mi přijde... zbytečné.

Editováno: , autor: Gogon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...