Přejít na obsah

Letní pneu R17


NoiseR

Doporučené příspěvky

moje zkušenosti za 7let za volantem jsou takový, že když má guma za něco stát, tzn dřepí na suchu i na vodě, tak je holt hlučnější. neměl jsem gumu, která by byla uplně tichá a zároven měla vlastnosti, který požaduju. ted jsem dojezdil sp sport maxx a na příští sezonu mam připravený Michelin pilot exalto, tak jsem zvědavej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,

ak ti mozem poradit, tak na octaviu, je jedno ci jednotku alebo dvojku rozhodne nevol nejaku smerovu gumu na auquplannig vid. Nokian, Dunlop SP 9000, Goddyear Eagle F1 atd.

Treba zvolit pneumatiky asymetricku, ktora nema smerovy dezen. Nieco ako bridgestone Potenza, mozno Turanza, Continental Contisport contact.Michelin Pilot sport, Pirelli Asymetrico, P zero nero, rosso.....

Dovod:

Octavia sama o sebe je auto s lahkym zadkom, mne osobne sa stalo to, ze takmer stale jazdim sam, respektive mam spolujazdca, auto je vzadu moc lahke, na dialnici vo vysokych rychlostiach, aj ked to ty necitis, ale v rychlosti ti zadok na nerovnosti nadskoci, pneumatiky sa nasledne akoby zahryzli do asfaltu a nasledne ostanu zubate, co sposobuje nadmernu hlucnost. Ja mam takuto skusenost s DUNLOP SPORT MAX 225/40-R 18, su neskutocne hlucne a neviem sa dockat chvile, kedy ich vymenim. Som sa aj dotahoval s importerom ohladom nevhodne zvolenej pneumatiky, proste mi po 20 000 km zacali zadne pneu velmi hucat, az tak, ze ked som ich na jar dal dopredu, tak mi to sposobovalo az vibracie v interiery- CD vo dverach sa mi triasli a taaak....

Asi by som volil byt tebou, ked sa bavime o hlucnosti Bridgestone, Conti alebo Pirelli....

tak nech ti to dobre dopadne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RS200: no to jsou mi věci...

na OII jsem měl GY Eagle F1, co se týče jízdních vlastností, asi byla zatim bezkonkurenční at na vodě, tak i na suchu, ale hlučná mi přišla. ted jezdim(resp.dojíždim) na Dunlop SP sport Maxx a o nějakým hluku, co by mě obtěžoval teda nemůže bejt řeč. vůbec nevim, proč by se měl vyvarovat směrových pneu, navíc to o tom nadskočení, zahryznutí a ozubatění, to se přece stane na všech pneumatikách, at ma dezen jakej chce. jezdim už druhou sadu letňáků a ještě se mi žádný neozubatili. ted mam na další sezonu připravený Michelin Exalto nebo jak se jmenujou, tak jsem zvědavej.

btw pirelli, tatík je měl, nevim jaký, nazouvá to audi z fabriky a větši šmejd jsme na autě ještě neměli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to, ze jsou pneu se smerovym vzorem hlucnejsi je vseobecne znama vec. Ja ted budu oporovat Lukemu, jezdim na Pirelli Pzero Nero a lepsi pneu sem nikdy nejezdil. Na suchu na vode drzej jak pribity !

Pirellka Zero je mooc dobrá guma, na sporťaka lepší gumu neznám, jak je to s hlukem nevím, je víc slyšet motor než cokoliv jiného :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marios: Ja mam take Bridgestone Potenza RA050A a jsou naprosto tiché!! Tak a těd si vyber, když Petrando napsal, že jsou hlučné :-)

Až dnes když jsem nasadil zimní Micheliny tak jsem zjistil jak jsou moje letní 16" Bridgestony Potenza strašně hlučný. Je to teď úplně jiný auto. Ticho jak v pokojíčku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Německý ADAC při svých testech letních pneumatik hodnotí i hlučnost a při letošních testech 205/55 R16 nejsou až tak velké rozdíly v hlučnosti viz: http://www.az-pneu.cz/index.php?goto=testy...ni&zobraz=1

nebo taky ADAC 2006 225/45 R17 viz:

http://www.az-pneu.cz/index.php?goto=testy...ni&zobraz=1

podle mě jde vždy o osobní pocit z gum, na názor je ale třeba se ptát kolegy co má podobně jízdní styl a to se hledá asi těžko. Já si třeba vybral pro letošní zimu gumy co skončily až na třetím místě a jsem spokojený jak s hlukem tak z vlastností na vozovce a to ještě nepřišel sníh kde ty mé gumy mají být nejlepší viz:

http://www.az-pneu.cz/index.php?goto=testy...ni&zobraz=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte, no ja mam pneu NOKIAN V 225/45 R17 a som s nimi veľmi spokojný.Zatiaľ mám na nich najazdené 12000 km. Sú veľmi tiché, v zákrutach držia perfektne. Na veľku mláku som sa s nimi dostal raz a bol som milo prekvapený, pekne držali stopu. Vrelo odporúčam. Pozrite toto: http://www.astrapneu.sk/dokument?iddezen=1215&size=17

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na hlučnost gum se po zkušenostech dívám trochu jinak. Měl jsem na OII 225/17" i 225/18" dvoje Dunlop a jedny Barum. Když to bylo nový a guma se rovnoměrně sjížděla, tak byly Dunlopy tichounký, jedna báseň. Barum byly pochopitelně o něco horší. Jenže stačilo, aby se trochu rozjela geometrie, začaly se dělat pilky a bylo po "tichosti". Takže je kulový platný, jestli je guma z výroby tichá nebo ne, když u OII stačí tak málo a všechno je jinak. U jinýho auta jsem nikdy nepoznal tak choulostivý nápravy. Letos např. jsem musel geo dělat už 4x, naposledy dneska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Ahojte, pred par dnami som prehodil 15" na 17" Pegasus. Podla tabulky na nadrzi sa maju hustit (jeden-dvaja ludia v aute) na 2,2 vpredu aj vzadu (motor 1,9 tdi). Mam vsak taky dojem, ze ta tabulka je skor urcena pre bezny kombik. Ja mam totiz 4x4 a ten je o hodny kus tazsi.. Aky je vas nazor? Mam mu trochu pridat alebo ide o spravnu hodnotu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som jej tiez predbezne veril a aj som ich tak nahustil :) Iba skusam ci niekto nie je nahodou mudrejsi ako ja.. Pri trochu vyssom nahusteni by teoreticky mohla klesnut spotreba. Ale neviem ako je to s opotrebovanim.

Ak chceš nižšiu spotrebu,tak jedine užšie pneumatiky a ľahšie kolá,inak ojazdíš stred pneumatiky a aj tak to nejak citeľne nepomôže,preto je pre OII najlepším kompromisom 16" kolo a aj to vyberať z pneumatík,ktoré majú skutočných 205 a nie ako Turanza 220mm,už aj tu sú jazdné vlastnosti priepastne lepšie.Ja hustím presne podľa tabulky a je to docela ok,skúšal som to prehustiť,ale urobil som si z auta trasorítku a rozdiel v spotrebe bol minimálný,na 17" to pocítiš ešte viac,tie sú cítiť aj bez prehustenia.Teraz mám rozdiel tak 0,2-0,4dcl/100km,ale nad 130km/h je to aj liter.

Ak by si bol prešiel zo 195/65 R15 na 225/45 R17,bol by si registroval rozdiel spotreby ešte väčší

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nejaká veľká záťaž nie je ja by som to hustil podľa tabulky,servisáci asi majú S120 s motorom vzadu,že tak hustia,inak fak nevidím najmenší dôvod,predsa v predu je ťažký motor a zadok je ľahší a pri prehustení má tendenciu odskakovať,ako sa tu aj niektorí sťažovali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naštudoval jsem rychle brožuru Automobily Škoda Octavia II od Jiřího Schwarze - dle mě zjednodušená dílenská příručka a tam se praví o hodnotách tlaku v pneu 205/55 R16 - 4x4:

částečné zatížení - předek 2,2, zadek 2,3

plné zatížení - předek 2,3, zadek 3,2

Originál návod mám v autě v garáži a tam se mě nechce jít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...