Přejít na obsah

Zabezpečení proti krádeži - Jak se bránit proti odcizení?


jvees69

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...

Mám jednoduchý dotaz - jak zabránit ukradení auta?

Před pár dny jsem slyšel historku jak někomu šlohli přes noc OII za 1/4M. Měli konstrukt a pískovaná skla.

Samozřejmě znám spoustu dalších systémů proti ukradení, ale nemusím znát všechny.

A já se ptám - jaký systém proti ukradení je podle vás nejlepší a proč a na druhou stranu jaký si myslíte že je k ničemu a proč? Chtěl bych si tady udělat hezkou sbírku PRO a PROTI.

Dik.

Příklad odpovědi za mě:

  • tyč na volant - k ničemu
  • pískování skel - k ničemu, to rozhodně nebrání ukradení je to je pomsta zlodějovi že má trochu víc práce nebo menší zisk
  • konstrukt - nevím.. jak šlohnou auto s konstruktem?
  • alarm - podle mě dobrá věc, ale pokud to znají tak to asi celkem v pohodě vypnou
  • sledování GPS - jde rušit a navíc pokud to jen ukazuje aktuální polohu (neloguje se to průběžně někam na net) tak až se ráno vzbudím a auto už je někde v hangáru tak je mi to k h...
  • skrytý vypínač - odtáhnutí nezabrání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle toho co píšeš, tak nic nefunguje...a bohužel je to tak nic není 100%....ale to když se ti rozhodne šlohnout auto profík...na ty co se jen chtějí někam svézt ti stačí defend/construct...páka na volant, tajnej vypínač.......A NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE MÍT DOBRÉ POJIŠTĚ PROTI KRÁDEŽI :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak construct podle mne neni zadny problem,stejne jako defend. Bud dusik,nebo na youtube sou ukazany videa jak to jde otevrit... Nejlepsi je asi kvalitni pojistka ;) .. nicmene dle meho nazoru,kdyz sem otazku resil na podzim,tak jsem tomu venoval hodne casu,tak zrejme zeder. Ale asi ta pojistka no,ale to neni prevence pred ukradnutim .... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak asi takhle me se do auta dostali taky za 1/4M mam 2006 a tam jdou v zamku srovnat stavitka takovou hrackou co koupisa na smithlock. ani neposkodi zamek. nevim ale za jak dlouho jsou schopni nastartovat. S kamosem jsme to chvilku skouseli za jak dlouho jsme schopni pres vag vypnout imobilizer a nakonec jsme to i s nastartovanim davali do 1.5 minuty. Podle nejakych statistik kdyz nenastartujou auto do 2 minut jdou pryc.

My amateri jsme se do tech dvou minut vesli.

Tyc na volant nemam a nepouzivam to vystrazi tak nejakou fetku.

Piskovani skel mam je to dobra vec stoji to par korun a u havarijky mas stejnou slevu jako za konstrukt co stoji 10x vic. Pokud kradou cely auto tak by je to mohlo odradit ale na nahradni dily jim to je fuk zda mas na sklech nejaky cisla ci ne

Konstrukt nemam. na original jsou pripraveny. a na domontovanej si lehnou pod auto a postrikaj dusikem... teda aspon to tu koluje.

alarm- je dobra vec ale nemuzes mit nejakej s teska kde jim staci skratovat blinkry a ten alarm se spali :-D a taky bych nedoporucoval jakejkoliv alarm pres can sbernici to jim jen usnadnujes praci. Alarm nemam, ale kdybych do nej sel nasadil bych dvoucestnej. ten je docela dobrej.

Sledovani GPS je dobra vec. rusicka se da koupit kolem 150Ecek na e-bay atd... no moje rada je, ze vetsina tech rusicek je napajena ze zapalovace tak jsem proste vyndal pojstku (jsem kurak ale v aute nekourim). Muze a nemusel by si toho ten zlodej vsimnout ze mu to vlastne nefunguje.

Takovej sherlock nepouziva jen GPS ale neco na radiovejch vlnach tak je schopen zamerit auto i v podzemi a jde to blbe rusit cena je to nemile na tom vsem. nebo muzes pouzit toto to umi detekovat zaruseni signalu existuje jeste jedna hracka co toho umi detekovat vic ale nemuzu si vzpomenout kde jsem ji videl umela i v pripade zaruseni signalu spojit/odpojit rele tak kdyz bys to pripnul nekam na ridici jednotku nebo neco duleziteho neodjel by.

Nedavno jsem resil take vecicku s tim ze GPS alarmi ti poslou jen aktualni pozici a pak musis zdlouhave lovit podle souradnic kde ze to auto je a za dalsich 5s je uplne nekde jinde. ja jsem koupil na aukru tel. za 500 co ma v sobe windows mobile GPS GSM wifi dodal program co posila GPS souradnice na net a primo mi je zobrazuje na maps.google a jde tam videt i historie. Mozna by se ti hodila podobna vychytavka.

A dale mam skryty vypinac co je skovanej v aute a nejde videt ani kdyby nevim co. odpojuje dva okruhy.

A co mi prijde jako vec co je u me dost nastve je zederlock. pokud nevis co to je hod to do googlu myslim ze se ti to bude libit :-) . nevyhoda je dostupnost mam pocit ze tady v CR uz to nekdo dela ja musel na slovensko

zatim se dostali k tomu ze otevreli dvere vylomili spinacku vypli imobilizer a rano bylo auto na svem miste se vsim.

po zablokovani ruznych vychytavek prijel frajer z odtahovky vzal sroubovak a auto nastartoval. Tak bych vypinace a GPS a ruzne nestandartni veci tak nezatracoval zachranilo mi to auto.

PS: odtahovka je dost napadna i ve dne natoz pak v noci... a navic octavky se nekradou odtahem :-) to spis nejaky audi nebo bavor atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne súhlasím s vyššie uvedeným príspevkom. KOnbinácia Zeder, dvojcestný alarm a GPS kde sa dá dokúpiť aj modul ktorý v prípade že auto ukradnú pošle sms na 5 rôznych tel. kde sa signál nachádza. Neviem to presne zatiaľ to neriešim kedže OCtavii ešte len idem kupovať :) Každopádne ti to vyjde všetko na nejakých 1000€ - 1500€ maximum ale kedže si s tým môžeš zachrániť auto za 10 000 €tak sa to oplatí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem dobré nechtěné zabezpečení se mi povedlo, když jsem téměř bez benzínu zaparkoval v naší podzemní garáži. :) To by asi zloděje nepotěšilo, s odtahovkou se tam člověk nedostane, odjet také bez benzínu ne, kanystr s sebou asi nenosí... Jedině vytlačit a dostat se přes kamerový systém a zabezpečení vjezdu... nenápadně... :)

Jinak mám ale Defend, dobrou pojistku a dobře zabezpečenou garáž. :) Až se k tomu dokopu, tak ještě šoupnu VIN na skla, od pojišťovny je sleva...

Nevím jak staré Defend locky, ale moderní jsou konstruovány z materiálu, který je odolní proti zmrazení a rozbití a zámek mají také odolný proti bump-key metodě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to tak čtu tak jsem vlastně vynalezl naprosto dokonalé zařízení:

1) V autě je puštěný něco (GPS, ale třeba i jen mobil) co dokáže poznat polohu

2) Ve chvíli kdy se poloha změní NEBO to přestane vysílat tak se někde na druhé straně rozeřve nějaká krabka.

3) Předpokládám komunikaci po GSM pomocí dat, tedy to co je v autě má SIM s datovým tarifem.

4) Samozřejmě jako bonus pokud to nezničí/neruší tak to stále dál vysílá polohu..

Výhoda je že je fuk jestli s autem odjeli nebo ho odtáhli a je fuk jestli vysílač ruší, zničí, odpojí apod. Je to prostě dokonalý. :palec2: Asi to začnu vyrábět a prodávat.

Neexistuje něco co by takto fungovalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle funguje Sherlog a jejich aktivní služba, třeba jen Sherlog Neo Optimum, tam máš u sebe čip, který auto pozná a je to ok, když někdo chce odjet bez čipu, tak to hned zaregistrují a volají. Je to lepší než jejich možnost, kdy auto začnou hledat až když to nahlásíš, to už taky může být na Ukrajině... Myslím že zjišťování polohy auta mají dobře řešeno, nemusela by je rozhodit podzemní garáž, nebo jak to mám já - podzemní garáž bez GSM signálu... Tam je totiž většina zabezpečení k ničemu...

U toho Sherlogu to asi půjde také tak, že máš čip u sebe (klasicky u řidičáku) a když by tě někdo vytáhl z auta a odjel, tak o tom hned budou vědět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevime ale podstatné je že to GPS zabezpečenie nie je ani tak proti krádeži ako na vystopovanie. a preto si myslím že za žiadnych okolností nikam nelepiť nálepky že to má to dané zabezpečenie pretože príde zbadajú že má tak si donesú duhýkrát rušičku. Ale keď nevedia a nenapadne ich tak ich to lapne a je aj auto aj myš v pasci :) Inak u nás v TT tak minulý týždeň ukradli BMW X6 ktoré vyslalo správu že sa niečo deje a lokalizovali jeho posledný pohyb. Podla toho prišli k jednej z garáží a zrovna tý dvaja nadšenci vychádzali z garáže a zatvárali za sebou a hliadku už ich tam čakala trošku sa postrielalo a obydvaja už sú v rukách polície. I keď nechápem ako si mohli myslieť že voz ako BMW X6 nemá takéto zariadenie. Inak všetko toto aj s krádežou prebehlo behom 10 min...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důkaz toho, že vyhledávací zařízení fungují je už jen to, že když snad komulikov z okolí ukradli dražší auto, tak nějakou dobu bylo postavené někde ve vedlejší ulici, kde nebylo nápadné. Jasně, oni auto ukradnou, odstaví ho někde a čekají... pokud má vyhledávání, tak se majitel zaraduje a Policie nikoho nechytí, pokud tam to auto stojí i po týdnu, tak vyhledávání nemá a hurá na něj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle funguje Sherlog a jejich aktivní služba, třeba jen Sherlog Neo Optimum

Koukal jsem na jejich ceny a přijdou mi fakt nehorázné, docela se snaží zákazníky :prc:.

Nemám přece jenom auto za meloun abych mohl dát 50 tisíc za nějaké hlídátko a k tomu 10 tisíc ročně..

Dnes musí jít postavit hlídání na principu GPS/GSM po HW stránce za cenu max. 5 tisíc. Vždyť smartphone s GPS dneska stojí kolem 4 tisíc že.. :aggressive:

To si můžu do auta dát smarphone za pár tisíc, nainstalovat google latitude, napájení zapojit na 12V a někam to schovat a na Googlu budu mít nonstop zalogováno kde auto bylo a je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tusim, ze zlodeji pouzivaji i GSM rusicky. Jestli ano, tak pak vyradi i GPS hlidace, pagery apod, protoze vam zarizeni proste tu informaci neposle.

Nejlepsi asi je na sebe moc neupozornovat. Neni to moc dobra rada ja vim, ale neco na tom bude. Defend Lock machri obejdou behem chvilky, ale amatery to odradi. Pojisteni je samozrejmosti, ale kradezi nezabrani. Nekdo dava zaslepky do zamku, ale problem nastane, kdyz selze DO. Takze suma sumarum je dobre takove zabezpeceni, se kterym se majitel citi tak nejak dobrei.

Editováno: , autor: Melkor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me osobne se libi tato sada: Jablotron GPS/GSM alarm CA-1803BT Athos. Je to uz ale kompletni reseni s alarmem a stoji pres 9000,- V nabidce Jablotronu jsou i dalsi produkty, ale nejsem si jisty, jestli i ty umoznuji sledovani pres internet

Jablotron

- Lokalizace je prováděna pomocí satelitů GPS.

- V případě potřeby lze lokalizovat i podle sítě GSM.

- Sledování přes internet.

Mam alarm z vyroby a asi to byla chyba. Za usetrene penize bych poridil prave tento.

Editováno: , autor: Melkor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako tu už padlo, tak zabrániť ukradnutiu auta nemožno. Predpokladám ale, že sa nebavíme o ochrane posledného kusu vzácneho veteránu, ktorý už nemožno zohnať. Takže vac než o samotné auto ide o jeho hodnotu. V tom prípade odporúčam pri kúpe nového auta uzavrieť k havarijnému poisteniu ešte aj GAP, čo je poistenie voči strate hodnoty. Čiže ak dôjde ku krádeži auta, tak poisťovňa vyplatí z havarijného poistenia zostatkovú hodnotu auta a z GAP doplatí rozdiel voči kúpnej cene auta. Takže poisťovňa vyplatí toľko financií, že sa za to dá kúpiť rovnaké nové auto.

Ale samozrejme je dobré znepríjemniť prácu zlodejom. Takže nejaký neštandardný imobilizér je plus. Rovnako zaslepenie zámku nie je úplne zbytočné (dá sa niekam vyviesť aj káblik pre núdzové dobíjanie vybitého akumulátora istené proti skratu veľkou diódou), hoci rozbitie okna je pre zlodeja tiež riešenie. Ak zlodej nemá rušičku, je dobré mať aj GPS+GSM modul. Samotné GSM nestačí, lebo je podľa mňa mimoriadne obtiažne donútiť orgány k vystopovaniu mobilu, neviem, či na to netreba až súdny príkaz. A to už môže byť auto dávno preč. Taktiež by som použil kódy na sklá, nie je to drahé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj,

příští týden mi přivezou novou Octavii TOUR, poraďte mi prosím jak jí zabezpečit? Již mám sjednanou dobrou pojistku což je základ. Chtěl jsem dát namontovat skrytý vypínač na startování ale to mi v servisu rozmluvili jelikož by s tím mohla mít problém řídicí jednotka pod volantem. Teď přemýšlím o pískování skel což mi nabídli za 1 400 Kč. Construct jsem měl ve Fabii ale moc jsem ho nepoužíval a myslím si, že je asi pro zloděje construct stejný problém jako o 4 000 Kč levnější zamykání na volant. Originál alarm stojí 10 000 Kč což se mi za to nechce dávat.

Parkuji ve vlastní garáži a když jsem v práci tak stojím ve firemních garážích takže to nechci taky moc přehánět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...