Přejít na obsah

Zabezpečení proti krádeži - Jak se bránit proti odcizení?


jvees69

Doporučené příspěvky

Všechny zámky řadičky jsou u příčně uložených motorů v podstatě legrace... stačí otevřít kapotu, rozpojit řadící táhla (vyhodit několik segrovek popř západek.. cca 15 vteřin) a ručně na tom táhle co čumí z převodovky zařadit 2... (okouknout předem na jiném autě kde je dvojka...) na tu se rozjedete v pohodě a nápadnou brzdou provozu taky nebudete...

Auta co mají motor podélně a převodovku - vyústění řadících tahel pod podlahou jsou na tom pochopitelně dobře....

tajný vypínač na magnet je nebezpečný, drncne auto, magnet spadne na zem a motor se zastaví... představ si že v tom momentě zrovna třeba předjíždíš a nebo křížíš hlavní na které se blíží auto...

Tajný vypínač není obrana proti Tondovi co se chce svézt, pokud je DOBŘE udělaný tak s tím neodjedou ani kdyby se posr... Ale musí být DOBŘE udělaný, tzn musí fungovat tam, kde to zloději neumí ošetřit ani SW ani klemovacími kabely...

Jenže moderní auta se stejně kradou z 90% odtahem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tajný vypínač na magnet je nebezpečný, drncne auto, magnet spadne na zem a motor se zastaví... představ si že v tom momentě zrovna třeba předjíždíš a nebo křížíš hlavní na které se blíží auto...

Zavisi od toho čo tým magnetom-aký okruh odpojuješ.Magnet použ.,len počas štartovania.Výhodou magnetu je,že netrči(ako vypínač)-môžeš ho po naskoč.motoru odložiť a miesto kde magnet priložiš, môže byť všade tam kde je kovová časť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co bezpecnostni sroub...zbytecne ze? Nebo jsi ho tam nemel?

Si myslim jestli to pustili rozumne tak by s tim nic byt nemuselo, ale pokud s tim nejak svihli tak je to tam vse na vymenu ... opravdu strilet tyhlety zmr.y. Tak doufam ze to dopadlo vsechno v pohode a bez vetsich skod.

Trochu OT: Nechtel by nekdo zmenit uz konecne cas na zimni...admini nam to tady teda vedou :)

Editováno: , autor: Bladik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co bezpecnostni sroub...zbytecne ze? Nebo jsi ho tam nemel?

Si myslim jestli to pustili rozumne tak by s tim nic byt nemuselo, ale pokud s tim nejak svihli tak je to tam vse na vymenu ... opravdu strilet tyhlety zmr.y. Tak doufam ze to dopadlo vsechno v pohode a bez vetsich skod.

Trochu OT: Nechtel by nekdo zmenit uz konecne cas na zimni...admini nam to tady teda vedou :)

na hlinikačich mam bezpečnostní šroub... na plechače sem to bral za zbytečnost i když mam krasny nove gumy značky matador 195/65 -15

no moc rozumne mi to nepustily ohnuly mi kricy plech ktery vsem narovnal kombinačkama jinak zadne skody

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak drzost zlodeju je opravdu velka čorkovaly mi pod okny kdybych je vydel tak jsem venku za par vteřin sice v trenclich ale z vydlema v ruce ale jsem rad ze mi nechaly srouby a ty hnusny pokličky na kola a zbytek kol a hlavne srouby nasadil sem rezervu a frčel prič omluvte chybi ale pišu to v rychlosti ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak drzost zlodeju je opravdu velka čorkovaly mi pod okny kdybych je vydel tak jsem venku za par vteřin sice v trenclich ale z vydlema v ruce ale jsem rad ze mi nechaly srouby a ty hnusny pokličky na kola a zbytek kol a hlavne srouby nasadil sem rezervu a frčel prič omluvte chybi ale pišu to v rychlosti ;):)

lol mysím, že to nebude rychlostí ... :smich:

Holt někdo nemá na jazyk cit.

Promiň. Nedalo mi to. Tolik chyb v tak krátkém textu jsem fakt dlouho neviděl.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

doporucuju vin mark, vyleptnai vinu na vsechny okna ...

zdravím lidi, předpokládám, že stejně jako FRS se i O II RS dost krade, jak se tedy chráníte před odcizením? Je mi asné, že auto za víc jak půl milionu, tak určitě pojištění proti odcizení, ale používáte někdo třeba GPS, nebo třeba tajný vypínač? Poraďte jak nejlépe zabezpečit auto... díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zamykání pedálů jsem měl kdysi v peugeotu je to rychlý na obsluhu ale zase to musí být na pořádných pedálech ale u OII je to zrovna tak rychle z pedálů dole jsou z plastu a v kombinaci s dusíkem stačí pár vteřin a konce (šlapky) jsou pryč a na zbytek pedálu jde bez problémů šlápnout.Tak u tohohle typu auta jsem od toho upustil a i od origo alarmu ten taktéž není žádnou překážkou. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže Bulllock je taky naprd...Spíš by (nejen mě) zajímalo, jaké zabezpečení je alespoň trošku účinné. Zatím mám bezpečnostní folie, vyleptaný VIN a odstraněné zámky ze dveří, ale to je pořád skoro nic... Hádám že zamykání volantu (originál) je úplně k ničemu, když tu o něm nepadlo ani slovo.

Přemýšlel jsem o defend locku nebo constructu, ale když to tu tak čtu, minimálně to odpojení táhel řadičky prodlouží čas na krádež... Defend vypadá kvalitněji, který z těch několika typů je nejlepší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No k ničemu není nic. Vše ho aspoň zdrží o pár vteřin, ale drzost zlodějů v ČR nezná mezí!

Myslím že Construct, Defend a Zeder ujdou + tajný vypínač. Nejsou od věci ani folie a třeba hlídání GPS+mobil.

Musí se zvážít plno věcí pro a proti a samosebou i investice do těchto zařízení nejsou levnou záležitostí.

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega v bývalé práci montoval alarm do všech typů aut, který vyšel na 10tis (název už nevím, ale běžně koupit nešel, byl podle schématu jednoho soukromníka co ho vymyslel). Z těch všech funkcí které si pamatuji (všechno bylo volitelné) měl/uměl např.:

- číselný panel pro zadání kódu uživatele/vlastníka vozu

- vnější senzory, vnitřní senzory

- pojistku proti vyhození řidiče za jízdy (auto pak vyžaduje po otevření dveří kód, jinak po zpomalení nedovolí řidiči zařadit a vyhodí mu na N)

- mobil schovaný v autě, který volá/napíše sms majiteli že auto houká

- mobil zároveň funguje jako lokátor a posílá v intervalech sms o pozici kde auto právě je (+/- kilometr tuším)

- dálkové startování motoru, dálkové vypnutí motoru

- záložní zdroj

- při aktivaci alarmu odpojí motor (jak to už nevím)

atd atd

Těch funkcí bylo na 3 A4 a už si ani přesně nepamatuji ten popis co jak fungovalo, montoval to do favoritů i do aut s novější ŘJ, ale jsou to už 4roky tak nevím jestli to ještě dělá. Píšu to sem spíš jako takový nápad pro domácí kutily slabo-proudaře :)Osobně si myslím že standardní alarmy dodávané z výroby jsou celkem na nic a efektivnější můžou být právě ty neznámé.

Fólie odcizení nezabrání, protože auta kradou spíš profíci a ti oknem nelezou. Oknem chodí vykradači a to jsou feťáci pro hodí dovnitř cihlu, takže to sklo, fólii a dveře stejně zničí, možná i o to víc s počtem pokusu se tam dostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...