Přejít na obsah

2.0 TDI PD (103 kW)


Ludvíček

Doporučené příspěvky

Doli to mě taky napadlo, že bude turbo v háji, ale už se to neopakovalo vůbec. Technik něco blábolil o naftě .....

Jsem z toho jakýsi zmatený, co to auto občas udělá za divy.

Jojo presne tak. Jednou jsem jel Mazdou 2.0DITD, byl patrnej znacnej pokles vykonu a nakonec to dopadlo tak ze se ulomila lopatka na turbu a tim proniknuti oleje do vyfuku a to pak bylo bilyho koure....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rekapitulace je to jistě zajímavá, ale chybí mi tady postřehy lidí co nemají takovéhle problémy, jsou-li vůbec nějací. Já můžu jen napsat že mám najeto jen 35 tisíc a zatím jsem nic takového neřešil, no a nemusím snad psát že po tom ani netoužím. Jinak si můj motor vezme asi půl litru oleje 5W30 LL za 15 tisíc km, což pokládám ze normální vzhledem ke zkušenostem s mou předchozí OC I 66kW TDI. Kolega má Toyotu Avensis s motorem 2,2 D4D (snad ten název píšu zprávně) no a má stejnou spotřebu oleje jako já. Spotřeba nafty se u mě pohybuje od 4,8 při pomalé jízdě až po 6,5 při svižné jízdě po dálnici, a to i v Německu kde jsem jel několi set km rychlostí okolo 180km/hod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je teda zvláštní, kámošovi ten 2 litr žere necelých 10 litrů/100km (dlouhodobě), a jezdí jak dobytek to je u něj známo:D

Na dálnici se dostává i přes 10.., takže tak nízká spotřeba při 180km/hod je nějaká divná.

Editováno: , autor: Komárek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem TADY je jedno video, které není nijak zajimavé, ale spíše audio stránka toho videa je legrační a samožřejmě když jsme u těch plusů a mínusů tak tohle je jedno OBROVSKÉ MÍNUS... :smich::smich::smich:

Ty snad na ta fóra chodíš jen aby byl FLAME:) Jak jsem Ti spolu s dalšími lidmi na Garáži řekli tohle video jsem točil s bráchou kvůli Corner funkci, auto bylo studené a jakýkoli zvuk foťák umocňuje. Samozřejmě je to diesel a zvuk má bezesporu rozdílný od benzínu. lol TDi rulezz

Editováno: , autor: palmexman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to si točil ty jo? lol

tak to pak jo... ;) drn... drn... drrrrrn :p

NJ diesel má takovej projev ale někdo to zase přahání.....prostě foťák to umocňuje. Šlo tam o ukázku corner funkce, jsou lidi co stále nevědí co to je, minule mě říkal policista, že mě svítí jen jedna.... :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty snad na ta fóra chodíš jen aby byl FLAME:) Jak jsem Ti spolu s dalšími lidmi na Garáži řekli tohle video jsem točil s bráchou kvůli Corner funkci, auto bylo studené a jakýkoli zvuk foťák umocňuje. Samozřejmě je to diesel a zvuk má bezesporu rozdílný od benzínu. lol TDi rulezz

Ale já vím proč si ho točil a je to zřejmý s toho videa.... zatacim doleva....svitim mlhovkou....zatacim doprava....svitim mlhovkou....blikam doleva...blikam doprava.... svitim sem a svitim tam....atd atd atd....

Ja jsem jen chtěl pomoci praktické ukázky ukázat jedno mínus toho motoru, když je to vlákno kde se rozebíraj +/- toho motoru. Třeba se to někomu bude hodit až bude přemýšlet zda koupit či nekoupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove ja byl dycynky benzinak, ted mam prvniho diesla a docela jsem se do toho zvuku zamiloval., asi nejak starnu..... :) Teda nevim jak vam, ale me ta moje kocicka pekne prede i kdyz neni zrovna nazhavena... :smich::smich::smich: Ale jasny, nekomu se libi vdolky, nekomu holky... :D

Jinak to houkani dnes nejak z niceho nic polevilo... asi ji to prestalo bavit houkat... nebo ze by Shell V-Power Diesel? ;-)

Abych to nejak uzavrel. Motor zrovna neni spolehlivost sama, ale tak me nejak neprimo Cosby a Rosta uklidnili, protoze znaji O2 2.0 c 200kkm a jsou OK. Takze pevne verim, ze jsem lucky man a mam jednu z nich.... ;);) Dik ze mi drzite palce.... :)

Editováno: , autor: injeniero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmně že beru spotřebu podle PP, tak je možné že mi kecá, ale to neřeším. Jinak dneska mám za sebou víc jak pětset km jen po okreskách a spotřeba je podle PP 5,1, a to jezdím mezi 100 až 120. Sám se tomu divím, protože když bylo auto nové tak jsem jezdil za sedm, ale čím je starší tím je spotřeba menší, a nebo to dělají zimní gumy (Michelin Alpin 195/15), protože v létě jezdím na 16", no uvidím až to přezuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmně že beru spotřebu podle PP, tak je možné že mi kecá, ale to neřeším. Jinak dneska mám za sebou víc jak pětset km jen po okreskách a spotřeba je podle PP 5,1, a to jezdím mezi 100 až 120. Sám se tomu divím, protože když bylo auto nové tak jsem jezdil za sedm, ale čím je starší tím je spotřeba menší, a nebo to dělají zimní gumy (Michelin Alpin 195/15), protože v létě jezdím na 16", no uvidím až to přezuju.

poprosím tě o popis tvého vozu :) resp. motorizace :palec2: díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmně že beru spotřebu podle PP, tak je možné že mi kecá, ale to neřeším. Jinak dneska mám za sebou víc jak pětset km jen po okreskách a spotřeba je podle PP 5,1, a to jezdím mezi 100 až 120. Sám se tomu divím, protože když bylo auto nové tak jsem jezdil za sedm, ale čím je starší tím je spotřeba menší, a nebo to dělají zimní gumy (Michelin Alpin 195/15), protože v létě jezdím na 16", no uvidím až to přezuju.

Spotřeba 5,1 na uvedené rychlosti odpovídá já jezdím se služební Okinou o trochu rychleji s 1.9TDI do těch 135 za 5,6 ale důsledně využívám dojezdu vozu a a vyhýbám se prudké akceleraci když to jde.

Gumy mám standart 195/65 R15 Michelin Energy-léto/Continental TS810-zima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lol:smich:-_-

zlatej benzínek viď vorlajzi?

Marios,niekde na fore som čítal,že nejaký majiteľ 1,6FSI s autom,ktoré má na maske znak,ako RSa, nepoužíva svetlá,aj ked je to nariadené,len aby mal nižšiu spotrebu(aspon podľa jeho slov) a potom sa na fore chváli,ako málo mu 1,6 žerie.Nevieš náhodou,kto to bol? :p

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marios,niekde na fore som čítal,že nejaký majiteľ 1,6FSI s autom,ktoré má na maske znak,ako RSa, nepoužíva svetlá,aj ked je to nariadené,len aby mal nižšiu spotrebu(aspon podľa jeho slov) a potom sa na fore chváli,ako málo mu 1,6 žerie.Nevieš náhodou,kto to bol? :p

Vím kto to bol... já to bol lol

A na fóru jsem se nechválil, jen jsem dokázal těm kteří mi nevěřili, že opravdu nízkou spotřebu mám, toť vše. To že jezdím se zhasnutými světli je u mě známé, pač mám na to svůj názor a nebudu se řídit vším co si ve vládě usmyslí, svítím podle vlastního uvážení, takže pokud je krásné letní počasí, tak hold svítit nebudu.... a áno pokud potkám fízli tak ty světla na těch 10 vteřin rožnu než kolem nich projedu, ale já je už nepotkal snad 3 měsíce... A na spotřebu to určitý vliv má, nicméně není to ten důvod proč nesvítím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím kto to bol... já to bol lol

A na fóru jsem se nechválil, jen jsem dokázal těm kteří mi nevěřili, že opravdu nízkou spotřebu mám, toť vše. To že jezdím se zhasnutými světli je u mě známé, pač mám na to svůj názor a nebudu se řídit vším co si ve vládě usmyslí, svítím podle vlastního uvážení, takže pokud je krásné letní počasí, tak hold svítit nebudu.... a áno pokud potkám fízli tak ty světla na těch 10 vteřin rožnu než kolem nich projedu, ale já je už nepotkal snad 3 měsíce... A na spotřebu to určitý vliv má, nicméně není to ten důvod proč nesvítím.

Takže předpokládám, že nepouštíš ani rádio a ani nevětráš, páč to žere. A blinkry máš asi taky jen na ozdobu lol

TOHLE MĚ FAKT ROZSEKALO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže předpokládám, že nepouštíš ani rádio a ani nevětráš, páč to žere. A blinkry máš asi taky jen na ozdobu lol

TOHLE MĚ FAKT ROZSEKALO

Blázníš pouštět blinkry? By se ta žárovka rozbila tím jak by se furt rozsvěcela a zhasínala... Rádio pustím jen v neděli po obedě když hrajou dechovky, pač ja tu moderní muziku ze západu nemusím a nevětrám protože to chci mít vevnitř furt cítit novotou lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic nic , dobrý iba som sa pýtal :p

A verím ti ,že na benziňáku je cítiť na spotrebe aj zapnutie svetiel a nie to ešte klímy

No zapnutí světel ještě jde, ale klimu k tomu si už dovolit nemůžu. Hold když máš benzín tak si musíš vybrat, buď budu svítit a mít vedro v autě a nebo budu mít přijemně v autě a nebudu svítit... Naštěstí to celkem jde skloubit protože většínou v noci když potřebuješ mít rozsvícené světla tak nepotřebuješ klimu pač není takové vedro a zas přes den vidíš takže vypneš světla a můžeš pustit klimu, ale už nesmíš mít puštěné rádio a nebo stáhnout okno (jedno stažení a vytažení okenka spotřebuje 0,0000186523 l/100km) :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...