Přejít na obsah

Rezavé bubny-má smysl s tím něco dělat?


tondaz

Doporučené příspěvky

Martinoslav - ja som mal tiež Fabiu. Dokonca krátku. A brzdila veľmi dobre, podľa opotrebenia zadných kotúčov si ale nemyslím, že by sa zadok len tak flákal.

Proste som len predošlým príspevkom chcel naznačiť, že zadné brzdy brzdia len toľko, koľko môžu aby nedošlo k šmyku. Ale isté veci ovplyvňujú (zlepšujú) prenos brzdnej sily na vozovku (ako napr. posádka v aute, veci v kufri, alebo napríklad aj šírka pneumatík). Tažší zadok môže znamenať aj kombík. Takže stále si myslím, že tie zadné kotúče nie sú až taká totálna zbytočnosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
... toto pojde pod plechy s puklicou :-)

neriesim to, ako by to vypadalo pod elektronmi, lebo elektrony na fabiu nedam... pod plechy ideal proti hrdzi :-)

Pokud máš plecháče a poklice (stejně jako já), pak nechápu smysl toho proč to lakovat.

... zohnal som si nove bubny a "pytali" si nalakovat ich ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zdar chlapi,

a máte někdo zkušenosti se stříbrným hammeritem? červený třmeny má každej, a nějak to není můj styl, ale mám strach, že stříbrná barma začne časem tmavnout tím žárem od třmenů. Další varianta je zinkovej sprej, jenže ten nevytvoří lesklej povrch, a mám dojem, že se na tomu bude usazovat špína z brzdovýho obložení... Poradíte? máte zkušenost?

Díky

loooky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, tak jsem se rozhod taky natřít. Dozadu chci dát černý hammerite, ale nevím, jakou barvou natřít předek, také černou? Nevím jak by to vypadalo, kdyby byly vepředu skrz elektrony vidět třeba červené třmeny, ale vzádu nic. Jinak barva auta je myslím červená rallye. Nějaké nápady? :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi,

a máte někdo zkušenosti se stříbrným hammeritem? červený třmeny má každej, a nějak to není můj styl, ale mám strach, že stříbrná barma začne časem tmavnout tím žárem od třmenů. Další varianta je zinkovej sprej, jenže ten nevytvoří lesklej povrch, a mám dojem, že se na tomu bude usazovat špína z brzdovýho obložení... Poradíte? máte zkušenost?

Díky

loooky

jsem tady nekde cetl, ze jde casem do oranzova ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Takjsem se konečně donutil, abych bubny po čtyřech letech aspoň sundal a šlo to dost blbě. Nejdřív jsem do toho přes dřevo mlátil kladivem, jak se tu doporučovalo, ale furt nic, tak jsem vytáhnul propanbutanovou opalovací soupravu, buben trochu nahřál a pak stačily dva údery na odskočení bubnu. Na natírání zatím kašlu, není to tak hrozné - nejvíc stejně oreznul ten lem, který je schovaný v plechu a pak ta styčná plocha s diskem, která není vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ja mám natreté bubny len vodou riediteľnou farbou na kov a úplne v pohode. Pred rokom som tam dal 3 nátery a drží. Podľa môjho názoru by bola ideálna prášková farba a vypáliť ale je problém s lakovňou. V každom prípade to má zmysel. Hrdza je hrdza, preč s ňou!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
Tak sem to taky osetril. Koupil sem cernou barvu na kamna a grilly, takze teplotne odolna, ve spreji. Bubny uz byly pekne hnusne, supinate, tak to dalo dost praci to cele odrit, ale vysledek parada. Uz to skrz hlinikace neprosvita. Jsem ale zvedavy, jak to dloho vydrzi, no... :)

Ahoj, rozhodně Ti(a vlastně i ostatním) nechci brát dobrý pocit z poctivě odvedené práce ... moje zkušenost je ovšem taková, že barva typu: např. silikonová antikorozní(výrobce BALAKOM) nevydržela ani 1/2 roku. Letos jsem vyzkoušel práškovou barvu(KOMAXIT) - nejprve opískovat potom prášková barva. Mně se to podařilo pořídit za 50+50 Kč. Což je za hubičku. Čas prověří, jestli to byla správná volba.

Editováno: , autor: Topolíno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

nerozumiem naco to riesite zlozitejsie ako sa da. vsetci odporucali "hamouse" nikto nepovedal nanho krive slovo. a vy tu vymyslate komaxit a farbu na krby a farbu na vyfuky a ja neviem o co. Vsetci co pouzili hammerite ho iba odporucaju. nikomu sa nesupe a nemeni farbu. ja ho mam uz asi na tretom aute a toto mam uz stvrty rok a raz som prelakovaval. a to na prvykrat som robil z lenivosti sprejom a teraz plechovickou. ta uplne mala uplne staci. a mozete si vybrat farbu a aj to ci matnu alebo lesklu alebo nebodaj kladivkovou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nerozumiem naco to riesite zlozitejsie ako sa da. vsetci odporucali "hamouse" nikto nepovedal nanho krive slovo. a vy tu vymyslate komaxit a farbu na krby a farbu na vyfuky a ja neviem o co. Vsetci co pouzili hammerite ho iba odporucaju. nikomu sa nesupe a nemeni farbu. ja ho mam uz asi na tretom aute a toto mam uz stvrty rok a raz som prelakovaval. a to na prvykrat som robil z lenivosti sprejom a teraz plechovickou. ta uplne mala uplne staci. a mozete si vybrat farbu a aj to ci matnu alebo lesklu alebo nebodaj kladivkovou....

O hammeritu můžu říci jen to, že na třmenech fakt drží, ale zase má jednu nevýhodu, a to že špatně kreje. Takže sem přešel na jinou barvu a to je už ono. Složení podobné hammeritu, trochu dražší, ale super.

post-5941-1188328874_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...