Přejít na obsah

Stěrače


mvh

Doporučené příspěvky

S vŕzganím zatiaľ žiaden problém, jedine trocha vadí zadný ostrekovač, ktorý strieka len do stredu okna a ak je zadok auta viac zašpinený, stierač v spodnej polovici stiera skvele, no v tej hornej robí šmuhy. Riešením je častejšie stierať zadné okno a nenechať na ňom špinu zaschnúť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, když jsme u toho, když jsem úplně poprvé použil přední stěrače, tak vlevo dole u řidiče to nějak špatně stíralo, tak nevím, jestli to bylo tím, že se tam nedostala směs z ostřikovačů nebo stěrači, potom ještě párkrát se tam dělali nějaké šmouhy, ale to jen když sněžilo, teď při dešti je to v poho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, když jsme u toho, když jsem úplně poprvé použil přední stěrače, tak vlevo dole u řidiče to nějak špatně stíralo, tak nevím, jestli to bylo tím, že se tam nedostala směs z ostřikovačů nebo stěrači, potom ještě párkrát se tam dělali nějaké šmouhy, ale to jen když sněžilo, teď při dešti je to v poho...

Stejná zkušenost. Vlevo dole u řidiče. Chce to pořádně pokropit sklo :), jinak to tam zůstává (v dešti samozřejmě ne)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

na mojom R sa predny vodicov stierac (presnejsie jeho koniec)chova pri navrate ako ostrekovac spolujazcovej strany okna, najhorsie je to pri cyklovaci ked stierace su chvilu v klude a vidim ako je okno pred spolujazcom ostreknute asi do 1/3 od kapoty, robi to aj niekomu z vas, alebo som sam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mne ho sice neostrekuje pri navrate, ale voda sa mi vracia z jarku pri konci vodicovho stieraca spat na sklo. je to debilne nedomyslena aerodynamika kapoty. neni potiahnuta vyzsie na stierac a voda sa tym padom neusadza v jarku a neodteka, ale sa mi vracia nazad na okno. Kto toto vymyslel, bol ridny pripad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Dnes sem vzal rodinu do jednoho nejmenovaného aquaparku do německa.Bohužel sem si vybral špatný den na počasí.Tady v Krušných horách byla ráno kalamita jak bejk,silničáře sem nepotkal ani jednoho,pro jistotu jsem nasadil řetězy a jelo se vcelku fajn.ALE!Hustý sněžení,ktomu teplota kolem -1 st.C a co se mi nestalo,zničeho nic,mi stěrač u řidiče přestal stírat asi 1/4 čelního skla,což zapříčinilo,v kombinaci s namrzajícím sněhem nabaleným na steračích kdy po skle nejezdil břit,ale kus ledu-což znamenlo 5 zastávek a v chumelenici ty stěrače čistit od nánosu ledu, že sem totálně nic neviděl.Vrtá mi hlavou,co se stím břitem stalo,jestli je to závada stěrače a můžu reklamovat,nebo už má po 4 měsících provozu odslouženo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spis bych to videl na shodu nahod vzhledem k tomu, ze se jedna o aero. Mne se stalo neco podobnyho predminulou zimu, to jsem ale mel jeste klasicke sterace. Od te doby, co pouzivam aero, nemam problem.

Jen ty ale musis vedet, co tvoje sterace za ty 4 mesice maji za sebou, jak moc stiras "na sucho" nebo jak moc vyuzivas cyklovac misto trvaleho chodu apod.

Ja v lete pouzivam Rain-X, takze je treba cely leto nepouziju, proto mi sterace vydrzi v kondici i 3 roky.

Jeste jedna vec - mel jsi nasmerovany topeni na sklo? Ono totiz lehce zahraty sklo muze v podobnych pripadech znamenat velky efekt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak pro to nemam vysvetleni, proste spatna kombinace prirodnich vlivu. ;)

EDIT: Kdyz tak nad tim premyslim, napadaji me ruzne teorie.

Jak vsichni vime, aerodynamika FII/R je v oblasti steracu dle meho nazoru docela nevydarena. Kapota neni vytazena nad sterace, jinak receno, sterace nejsou ani castecne kryty kapotou tak jako u FI, OI, OII a dalsich.

Efektem je, ze kdyz ostriknes sklo a setres, sterace castecne stahnout vodu pod sebe. Pri naslednem spusteni steracu utika voda, co byla pod nima, zase nahoru po skle, proste vlivem obtekajiciho vzduchu nestece dolu ale vzduch ji drzi tesne pod steracema a pak tlaci smerem nahoru.

V podobnych pripadech, jaky jsi zminil, muze dochazet k tomu, se proudici studeny vzduch ochlazuje steraci dolu setreny snih a ten namrza na listu sterace. Vysledek znas.

Je to jen teorie k diskuzi. Tohle by ale muselo byt dost caste, musel by to nekdo potvrdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abych se přiznal,tak tento jev,tedy namrzání sněhu na břit,mě ani tak neštve.Do hor jezdím tak jednou za měsíc a přes léto je to v poho,což se dá překousnout.Ale víc mě štve stěrač samotnej.Jako reklamaci mi to nejspíš neuznají a budu tedy muset sáhnout do kapsy a koupit nový.To je teď před vánoci vcelku nepříjemný,protože nemám odhad na kolik vyjdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reklamaci na sterac bych asi ani nezkousel, jsem realista.

Kazdopadne, co se tyka cen - stiraci listy jsou u FII/R stejne pro levou i pravou stranu.

Cislo dilu stiraci listy je 5J1 955 425A, doporucena koncova cena za kus je cca 350,- Kc.

Pokud bys chtel vymenit oba, muzes koupit sadu 2 kusu pod cislem dilu 5J1 998 001 za cca 650,- Kc. Jak je videt, na sade usetris 50,- Kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nteraz aspon v SR su akcie na zimne doplnky a stierace su jednou z tych veci...teraz sa da kupit sada tusim za cca 650sk...tak si to prepocitaj n KC. :) Ale toto sa ani mne ak ti mam pravdu povedat nestalo...ale mam pre istotu v garazi nahradnu sadu stieracov.

Inak zacina mi blbnut zadny stierac...zacina pri vracani sa tak skackane zotierat...cim to je? Zeby uz stary stierac? Alebo opotrebeny? Je mi to divne. lebo ten stieraz skoro vobec nepouzivam a auto mam 1,5 roka. Tak ma to nejak stve. Viete niekdo poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli to neni tim, ze ho prave malo pouzivas.

Je to logicky, trvalo mi, nez jsem na to prisel a inspiraci mi byla OII. Kdyz je sterac v klidove poloze, je brit (stiraci gumicka) preklopena na jednu stranu.

Kdyz se sterac dlouho nepouziva a je tedy dlouho v jedne poloze, guma si "zvykne" a pak se pri zpetnem pohybu jen tezko prevraci. To zpusobuje skakani a hlucne stirani.

Od te doby, co nepravidelne (rekneme 1x tydne) prevracim gumicky manualne (posunu sterac rukou tak, aby se gumicka v klidove poloze prevratila), nemam s tim problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem jel z prace, venku -3 stupne, chtel jsem si ostriknout sklo a nic (zadni slo v poho), proste to asi zamrzlo, ale pritom tam mam ostrikovaci smes do -20... Pak jsem koukal, ze s tech trysek to jen trochu vyteklo, ale protoze bylo pod nulou, tak to okamzite zamrzlo. Nemate nekdo nejakej napad co s tim? Me napadlo akorat polejt to teplou (ne horkou) vodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem jel z prace, venku -3 stupne, chtel jsem si ostriknout sklo a nic (zadni slo v poho), proste to asi zamrzlo, ale pritom tam mam ostrikovaci smes do -20... Pak jsem koukal, ze s tech trysek to jen trochu vyteklo, ale protoze bylo pod nulou, tak to okamzite zamrzlo. Nemate nekdo nejakej napad co s tim? Me napadlo akorat polejt to teplou (ne horkou) vodou.

Protože to máš do - 20, tak to samozřejmě v nádobce ani v hadičkách nezamrzne, ale jak se ta směs dostane ven, tak

se nemrznoucí složka odpaří a zůstane pouze voda, která na tryskách zamrzne. Možná by stačilo před jízdou podržet

chvilku prsty na těch tryskách, aby to rozmrzlo. Jinak nevím. Je to můj názor. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...