Přejít na obsah

Stěrače


mvh

Doporučené příspěvky

Na Drobka kupuju originální aero-lišty Bosch a nemůžu si stěžovat. Ty první jsem měnit musel, protože se po pár měsících protrhly (v kořeni stíracího břitu byla podélná díra asi 2cm dlouhá a stěrač nechával po skle obloukovitou stopu nestažený vody), jenže to byl následek předchozího odstavení auta bez jakýkoliv dodatečný údržby. Další sadu jsem měnil čistě preventivně, když jsem zjistil že už tak dobře nedoléhají a třeba po skončení ostříknutí se musí nechat udělat 2 kyvy místo původně jen jednoho, aby sklo bylo "glanc".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj osobní postřeh byl, že boschácký Aerotwin mě nechává stopu při zpětném chodu přesně v úrovni očí. Je to roztřikem kapek od držáku na ramínku. V případě Valea Silencio jsem tento problém vůbec neznal. Jinak obojí patří ke špičce a tak asi ani jedna volba není špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Ahoj dnes se mě stalo ....ze mě začaly automaticky starat sterace. ...

Buď rád, máš automatickou funkci, kterou my ostatní nemáme. A pokud ji nechceš, budeš muset prolézt elektriku a zjistit, kde máš to protivný automatický čidlo, který stěrače spouští.... A pak zasáhnout štípačkama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Kupuji originály. Stírají perfektně a celkem i vydrží, nevidím důvod zkoušet něco jiného. Neměním je ale zrovna pravidelně, jednu dobu tam byly snad i 3 roky (nevím přesně), a to už šlo samozřejmě trochu znát.

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V lete som mal aplikované Gtechniq G5, teraz už fungujú iba pri diaľničnej rýchlosti, ale pred tým od 60 km/h vyššie som normálne stierače nepoužíval. Už ich chcem obnoviť, ale je potrebná teplota okolo 20°C, čo je teraz docela problém.

Klasické stierače mám Bosch Aerotwin. Výdrž väčšinou jeden rok. Najviac ich ničí hmyz alebo zle zoškrabaný ľad z čelného skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si originály na F2 nemůžu vynachválit. Zadní jsem měnil teď před zimou. Původní byl ještě z fabriky, takže po šesti letech. Přední tam jsou počítám tak 3-4 roky a stále celkem OK.

Na F1 jsem gumičky u klasických stěračů měnil co půl roku, pak jsem přešel na aero od Bosche a ty jsem měnil co rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To len psoledné leto ich používam minimálne, preto sú teraz v lepšom stave. Inak najazdím ročne viac ako 20 tisíc km, a to hlavne v meste, prípadne na okreskách, kde ide všetok bordel z cesty a spod kolies áut predo mnou rovno na čelné sklo. Ako na boku čelného steká voda, tak tam vidieť, že na skle je viac špiny a blata ako vody. A tá špina z ciest vlastne ničí tie stierače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...