Přejít na obsah

Stěrače


mvh

Doporučené příspěvky

Tak se stěrači mám asi stejný problém, bohužel se mi projevuje i tak, že při setření směrem dolů stěrač u řidiče vynechá plochu asi 10 centimetrů uprostřed - prostě nesetře, není na skle. Když jsem koukal, čím to může být, tak jsem také narazil na to, že stěrač jde ztuha dát od okna a "drhne" ten kloub, který přitláčí stěrač směrem k oknu. Do mazání se pouštět nebudu, jen si to píšu na seznam závad, které řeknu v servisu až pojedu na první servisní prohlídku tenhle týden. Ten seznam už je celkem nepříjemně dlouhý, tak doufám, že budu úspěšný. Ale řekl bych, že to svedou na běžné opotřebení, vymění stěrače za 1000 Kč (nebo kolik stojí), ten bude týden fungovat a pak to budu muset řešit znova...

Je to auto staré 9 měsíců...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objevil jsem podivnou věc, auto 1/2 roku staré, jedna zima z námi a já mám jaksi zarezlá ramínka stěračů v tom čepu kterém se odklápí od skla... projevuje se to tak, že nadzvednu ramínko cca 1-2cm od skla a ono zůstane v této poloze. Když s ním párkrát zahejbu , tak se to uvolní a mezi tou pevnou a pohyblivou částí se objeví takovej ten bílej sajrajt , jako když koroduje hliník. :aggressive: Setkal se někdo s něčím podobným ??

J.

...musis ty stirace a okna casteji cistit ;) pac pri techto ukonech zvedas sterace a tak nemaji sanci zrezivet lol ......ja teda nemusel nikdy pouzivat wedecka na rozhybani :) ....ted vazne.... osobne jsem se s takovym problemem nesetkal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já okna myju pravidelně, takže stěrače zvedám, ostřikuji důkladně, jezdím v dešti a stírám také normálně, parkuji ve vyhřáté garáži, takže stěrače nikdy nepoznaly led a děje se co se děje. Kdyby stěrač jen drhnul při odendavání od skla, tak mi to nevadí, ale on bohužel ani celkem zásadně nestírá dost důležitou část před řidičem, to už mě celkem štve... Ale to může být i něčím jiným, ale působí to tak, že prostě nemá dostatečný přítlak a mohlo by to být tím. No ve čtvrtek jdu do servisu, sám se toho ani nedotknu, ještě by pak řekli, že jsem si to rozbil sám. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha..... Takže blbá údržba no.... to mě nenapadlo, to bych na nich moh udělat mazničky a pak to prodat do Wolfsburku jako zlepšovák lollol . mám ještě 18 let starýho Passata stěračum věnuju stejnou "péči" jak na Fabii a za tu dobu žádnej takovej problém :palec2: jen měnim lišty

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jikra: aut. servis prý si to nafotí a pošlou k vyjádření ŠA MB :smich: a samozřejmě to promazali a rozhýbali šlo to celkem ztuha a občas to při setření někde vynechalo nějaké ty centimetry :feve: (pak jsme si to promazal ještě raz)

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam problem vecne so stieracmi. Stierat stieraju ale vecne mi skacu na fabii smerom hore a to som uz menil nove od BOSS ci kupene z Tesca :) Mal som S toledo a tam tiez. Nove, chvilku vpohode a potom uz len skakali ako horuci zemiak..nechapem. Chyba skla? Pritlaku? Aj pri 120km? Zahada...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To cvakanie ako pise mambo zo st.5 pri cyklovaci je fakt normalne ? Pri dlhsej jazde pri dazdi mi to lezie fest na nervy, da sa to zmenit ? som dost citlivy na zvuky

a to neustale cvakanie mi nepride "bezpecne" ... v octavii pri cyklovaci sa to nedeje,tak zatial mi to kazi najviac darost z R ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nazdar,

nechcu zakladat nove tema ....... mam dotaz ohledne ostrikovacu na Romu... strikaji mi nejak nizko rozprasuji ale ne moc vysoko ( dají se vystelovat ? u OII to slo ale mela to zvedaci tu trisku) .... Je to normálni ???? auto mam chvili....

Diky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

S výdrží stěračů a stíráním oken nemám problém, jedna z mála věcí co na Fabii II stojí za řeč. Ale prší li, stéká hodně voda na okna dveří. Celkem dost nepraktické když nevidíte do zrcadel a při zapnutých stěračích kdy se oba zvednou vzlíná voda od spodní části čelního skla.

U Octavií I jsem tento problém neregistroval. Opět je to další mínus v detailu co sráží Fabie dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahojte.

Skúšali ste už niekto meniť stieracie gumičky na aero stieračoch pre FII? Skúšal som to, lebo cena nových stieračov sa mi vidí trošku vysoká. Zaujímalo by ma, či som jediný, alebo to skúšal aj niekto iný a hlavne aký bol výsledok? Môj výsledok bol divný.

Ďakujem za odpovede

Editováno: , autor: miggy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slovo divný je pro výsledek pokusné výměny je hodně diplomatické vyjádření - mně to vůbec nešlo a i destrukce stěrače (abych zjistil jak to tam je chycené) nebyla úplně jednoduchá. Vyzkoušel jsem i nějaké neoriginální a nakonec se rozhodl pro ofiginální. Teď jsem je měnil po roce a půl, teprve poslední měsíc začaly stírat špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Mne sa najnovšie stierače ohli z ničoho nič tak, že zotierajú len kraje a stred nie, nakoľko sú vlastne do U a aj keď ich vyrovnám ručne, tak na druhý deň je to znova ohnuté, tým pádom nepoužiteľné. Má niekto podobnú skúsenosť s aerostieračmi ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mi přesně taky stává, obávám se, že problém není ve stěračích, ale v péru, které je tlačí k oknu. Když stěrač sundám, rameno přitlačím k oknu a zas nandám, tak stírají jak zamlada. Zkusím to péro tam nějak promazat. V servisu samozřejmě řekli, že je to starými stěrači - které když se vymění, tak stírají samozřejmě chvíli dobře - protože se pohlo s tím přítlakem, po pár dnech mám zase obrácené U...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...