Přejít na obsah

Výměna rozvodů 1.4 MPI


fabia1,4

Doporučené příspěvky

Pri kolkyx km by sa mali menit alebo po akej dobe?

Není stanoveno. Až pokud začne chrastit. Setra má tento motor , byla to původně moje služební FAb. Má dnes najeto 175 000. řetěz je původní a je potichu. Ale slyšel jsem 1,4 Fab, která měla najeto cca 40 000 a chrastil až hrůza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není stanoveno. Až pokud začne chrastit. Setra má tento motor , byla to původně moje služební FAb. Má dnes najeto 175 000. řetěz je původní a je potichu. Ale slyšel jsem 1,4 Fab, která měla najeto cca 40 000 a chrastil až hrůza.

Záleží na stylu a povaze jízdy. Jízda ve městě, časté rozjezdy, necitlivá práce se spojkou to vše snižuje životnost rozvodového řetězu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ty jo..hele já osobně bych to sám nedelal..nejsem tak mechanicky zručný..ale jinak..známý mi na témže motoru měnil rozvody asi před měsícem( 162 tis km) koupil sem origo rozvody - cena okolo 280 kč..a samo musíš vymenit kolečka ozubený aj řetěz....jinak ..postup..no hele musíš vypustit olej, pak sundat olejovou vanu, a pak teprv můžeš shodit kryt rozvodů..možná si kup ješět do náhrady simerink, já ho mel už takovej jetej tak sme hodili projistotu novej..no nasadili se rozvody..ale musíš sip amatovat a spíš zapsat jak byly nasazený rozvody předtím aby sis to nerozházel..hodíš tam nový rozvody, pořádně utěsníš víko rozvoů, a olejovou vanu, hodíš novej olej s filtrem a snad by to melo fachat:) je to jen tak zhruba..já u toho moc nebyl:( snad ti to trošku pomohlo..jo a jinak sme shodili ještě pravý podběh a kolo kůli lepšímu přístupu a světlu.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusenosti dake mam olejova vana a tak to ma nezaujima menil som rozvody sebe aj kamosom ale remen, mal som vacsinou diesel auta. Kupil som Fabiu hlavne kvoli plynu.Hlavne na boku kluky je kryt a remenica co treba dat dole treba spustit motor dole,alebo sa to da dat dole na jame v pohode.Samozrejme gufero vymenim ozubene kolesa oznacim tak ako boli.Remenica ide lahko dole?

Pustim sa do toho len ak ma niekto skusenosti nech my helfne aby ma nieco neprekvapilo.Ak niekto vie dake nahradne diely kde sa to da objednat cez net ta cena co pises to je aj kolesa aj retaz ak je to tak tak super lacne aspon daco na Fabiu.

Dakujem za odpoved cau

Jozo

Editováno: , autor: Emanuel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusenosti dake mam olejova vana a tak to ma nezaujima menil som rozvody sebe aj kamosom ale remen, mal som vacsinou diesel auta. Kupil som Fabiu hlavne kvoli plynu.Hlavne na boku kluky je kryt a remenica co treba dat dole treba spustit motor dole,alebo sa to da dat dole na jame v pohode.Samozrejme gufero vymenim ozubene kolesa oznacim tak ako boli.Remenica ide lahko dole?

Pustim sa do toho len ak ma niekto skusenosti nech my helfne aby ma nieco neprekvapilo.Ak niekto vie dake nahradne diely kde sa to da objednat cez net ta cena co pises to je aj kolesa aj retaz ak je to tak tak super lacne aspon daco na Fabiu.

Dakujem za odpoved cau

Jozo

Prosímtě jít do toho jen tak bezhlavě je dost velké riziko. Když už nic jiného nastuduj si to z DP. Je tam nebezpečí vypadnutí axiálních ložisek. Řetěz se dáva na značky a počet zubů.

post-1028-1203198059_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dako som na tom dlho nejazdl nez sa my to zadrelo.Auto rozvod s retazou som nemal len remen takze som nevedel posudit ako to ma vrcat.Ked my to kamos opravil vravel my on ze by sa to zislo vymenit samozrejme uz ked to vrcalo.Budem to menit pri najblizsej vymene oleja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Jakou jsi dával ZNAČKU rozvodové sady a pumpy? Kolik Tě stály díly?

Koupil jsem na inzerát tady na foru. Jednalo se o originál rozvody kupované u obchodníka škoda, zabalené v origo obalech, s origo fakturou, ale za polovinu ceny, než stály. Dotyčný co mi je prodával prodal auto dřív, než rozvody vyměnil. I s prací mě origo rozvody ve škoda servisu vyšly na necelých 5500,-Kč, což je myslím super cena. Plná záruka na materiál i práci.

post-25-1206649426_thumb.jpg

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...