Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Dobrý den můžete mi poradit před týdnem jsme koupili Ffabii rv:2002 na palubní desce svíti kontolka serva která někdy zhasne a servo funguje . Někdy svítí bez zhasnutí a servo nejde. Nechali jsme servo proměřít a není tam závada příští týden jdeme na diagnostiku do Škoda servisu. Jde mi o to,že když pohneme klíčkem v zapalování nebo volantem tak kontrolka zhasiná a servo funguje fakt netuším včem to vězí????????? :help:

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den můžete mi poradit před týdnem jsme koupili Ffabii rv:2002 na palubní desce svíti kontolka serva která někdy zhasne a servo funguje . Někdy svítí bez zhasnutí a servo nejde. Nechali jsme servo proměřít a není tam závada příští týden jdeme na diagnostiku do Škoda servisu. Jde mi o to,že když pohneme klíčkem v zapalování nebo volantem tak kontrolka zhasiná a servo funguje fakt netuším včem to vězí????????? :help:

Edi: čítal si celé toto téma????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

QUOTE:Ano četla.

Svazek vypadá vpořádku, mokro v okolí serva není. Vypadá to na něco v elektrice. Fakt jsme na palici koupili jsme si auto v AAA a docela nás vypekli . Zaráží mě,že stačí zahýbat volantem nebo klíčkem v zapalování a servo funguje, kontrolka nesvítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám také problémy s řízením(občas blikají světla,kontrolka serva),ale zkoušel jsem odpojit čidlo(je to ten konektor úplně v pravo na servu,při pohledu přes světlo??)a servo jede lehce,ale když odpojím konektor uplně v levo tak volant jde těžko(kontrolka svítí v obou případech).Chci se zeptat naco je ten levý konektor,a proč když odpojím čidlo tak volant jde lehko jak kdyby neodpojil servo.Má nato vliv i ESP.VAG nyní neukázal žádnou závadu,před dvěma měsíci napsal:Zjištěna chyba 00816 030 snímač pomoci řízení-G250 přerušení/zkrat na plus sporadicky vyskytující se porucha.Jedná se o čidlo natáčení???? :aggressive: :aggressive: :help: :help:

Editováno: , autor: ferkos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám také problémy s řízením(občas blikají světla,kontrolka serva),ale zkoušel jsem odpojit čidlo(je to ten konektor úplně v pravo na servu,při pohledu přes světlo??)a servo jede lehce,ale když odpojím konektor uplně v levo tak volant jde těžko(kontrolka svítí v obou případech).Chci se zeptat naco je ten levý konektor,a proč když odpojím čidlo tak volant jde lehko jak kdyby neodpojil servo.Má nato vliv i ESP.VAG nyní neukázal žádnou závadu,před dvěma měsíci napsal:Zjištěna chyba 00816 030 snímač pomoci řízení-G250 přerušení/zkrat na plus sporadicky vyskytující se porucha.Jedná se o čidlo natáčení???? :aggressive: :aggressive: :help: :help:

asi bych zkusil vymenit to cidlo natoceni .. na strance 4 a 5 jsem daval s Lugem navod na vymenu senzoru natoceni i s fotkama ... :-) zkus tam juknout .. asi bych nechal vymenit ten senzor natoceni .. ja jsem si prosel necim podobnym .. zacalo to poblikavanim a vynechavanim serva za vlhkeho pocasi .. nakonec jsem rad,ze jsem to cidlo vymenil .. u tohodle si myslim,ze se vyplati jednat rychle .. nove servo je ve srovnani se senzorem natoceni cenove nekde uplne jinde .. :-)

snad jsem ti alespon trosku poradil .. P.S. VAG mi hlasil to same jako tobe .. to s tim odpojenim cidla netusim .. podle me by servo melo jet tak i tak ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Pánové, můžete mi poradit? Dnes z ničeho nic začalo kňučet servo konstantním zvukem i když na volant vůbec nesahám. Do včera fungovalo normálně, tj. když jsem na volant nesahal, servo bylo vypnuté a kňučelo jen když jsem točil volantem. Dnes jsem nastartoval (je teda zima a dost sněhu) a slyším běžet servo. Když točím volantem tak kňučí jiným zvukem, což je OK.

Proč kňučí i když netočím volantem? Snímač natočení hřídele je TRW a je rok starý. Že by třeba nějak záhadně ubylo servooleje?

Tak jsem zřejmě našel příčinu kňučení: dneska jsem se díval pod auto a jedna manžeta na straně spolujezdce je mokrá :feve::feve::help::help::help:

Co s tím do hajzlu ??? Co bude následovat a za jak dlouho, když to nechám být ??? Servo je z hajzlu, to je jasné, ale co se stane dál ??? :help::help::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Mam podobný problem jako tady ctu v cele diskusy.

Kontrolka svítí nebo blika. Po odpojeni snimace serva, problem přetrvává a servo někdy jde a ale spíš nejde. V nádobce serva kapalina nějaká je a nádobka se zdá být sucha. Vlhkost na kabelech jsem nezjistoval.

Zkousel jsem nacist na Vagu servo a jednou se podatilo jednotku načíst a pak uz jakoby to servo nemelo, nenačetlo se pak už nic.

Cislo jednotky servorizeni je 6Q0423156E a nahlasilo to chyby:

01312-datový BUS pohon

37-10 defekt

01314-řídící jednotka motoru

49-10 žádná komunikace

01317-řídící jednotka panelu pristroju

49-10 žádná komunikace

Vubec nevim, kde tu jednotku servořízení pak na tom aute najdu (je součástí nadobky u té mlhovky? nebo je to v řídící jednotce motoru?)

dále:

Vag-Eletronika auta ( i Gateway) nasel zavadu:

01309 - řídící jednotka pro pomoc při řízení (J500)

49-00 žádná komunikace

dále:

Přestala ukazovat korektně venkovní teplota. Ukazuje -6°C a venku bylo +25°C. Čidlem to není.

Řídící jednotka ani komfortní jednotka motoru nevykazuje na Vagu žádnou chybu.

Děkuji za jakékoli reakce.

Editováno: , autor: Haski
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno skontroluj ten zväzok, vyzerá to tak že máš prerušené vedenie CAN a to niekde pod alebo za baterkou. chybové kódy rj motoru a budíkov si kontoloval?

Mam podobný problem jako tady ctu v cele diskusy.

Kontrolka svítí nebo blika. Po odpojeni snimace serva, problem přetrvává a servo někdy jde a ale spíš nejde. V nádobce serva kapalina nějaká je a nádobka se zdá být sucha. Vlhkost na kabelech jsem nezjistoval.

Zkousel jsem nacist na Vagu servo a jednou se podatilo jednotku načíst a pak uz jakoby to servo nemelo, nenačetlo se pak už nic.

Cislo jednotky servorizeni je 6Q0423156E a nahlasilo to chyby:

01312-datový BUS pohon

37-10 defekt

01314-řídící jednotka motoru

49-10 žádná komunikace

01317-řídící jednotka panelu pristroju

49-10 žádná komunikace

Vubec nevim, kde tu jednotku servořízení pak na tom aute najdu (je součástí nadobky u té mlhovky? nebo je to v řídící jednotce motoru?)

dále:

Vag-Eletronika auta ( i Gateway) nasel zavadu:

01309 - řídící jednotka pro pomoc při řízení (J500)

49-00 žádná komunikace

dále:

Přestala ukazovat korektně venkovní teplota. Ukazuje -6°C a venku bylo +25°C. Čidlem to není.

Řídící jednotka ani komfortní jednotka motoru nevykazuje na Vagu žádnou chybu.

Děkuji za jakékoli reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK. Svazek zkontrolovaji. RJ jednotka je bez chyb, pristroj.deska take.

Je ale divne, ze pri startu to nekdy nejde, musi se treba 4x vypnout motor a pa se s tim dojede traba kamkoli a servo se neprerusi.

Ta teplota je zahada, vubec nevim s cim to muze byt propojene.

mno skontroluj ten zväzok, vyzerá to tak že máš prerušené vedenie CAN a to niekde pod alebo za baterkou. chybové kódy rj motoru a budíkov si kontoloval?
Mam podobný problem jako tady ctu v cele diskusy.

Kontrolka svítí nebo blika. Po odpojeni snimace serva, problem přetrvává a servo někdy jde a ale spíš nejde. V nádobce serva kapalina nějaká je a nádobka se zdá být sucha. Vlhkost na kabelech jsem nezjistoval.

Zkousel jsem nacist na Vagu servo a jednou se podatilo jednotku načíst a pak uz jakoby to servo nemelo, nenačetlo se pak už nic.

Cislo jednotky servorizeni je 6Q0423156E a nahlasilo to chyby:

01312-datový BUS pohon

37-10 defekt

01314-řídící jednotka motoru

49-10 žádná komunikace

01317-řídící jednotka panelu pristroju

49-10 žádná komunikace

Vubec nevim, kde tu jednotku servořízení pak na tom aute najdu (je součástí nadobky u té mlhovky? nebo je to v řídící jednotce motoru?)

dále:

Vag-Eletronika auta ( i Gateway) nasel zavadu:

01309 - řídící jednotka pro pomoc při řízení (J500)

49-00 žádná komunikace

dále:

Přestala ukazovat korektně venkovní teplota. Ukazuje -6°C a venku bylo +25°C. Čidlem to není.

Řídící jednotka ani komfortní jednotka motoru nevykazuje na Vagu žádnou chybu.

Děkuji za jakékoli reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chapi poradte

Dneska mi poprve co mam Fabcu (1,4MPi rv 2001) prestalo z niceho nic fungovat servo.Tedy servo je slyset,ale volant jde ztuha...Zadna kontrolka nesviti.Kdyz otocim vice volantem,je slyset,jako by z nekama nekam neco protikalo.

Kdyz jsem nastartoval,vse OK,pak sem projel kaluzema a jak jsem parkoval,tak uz to slo ztuha.

Muze to byt "jen" voda na senzoru natoceni??Bude neco na VAG?

Diky za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me dneska servo vyhodilo tyto zavadky ...

00566 Provoz servorizeni - Nesmyslny signal, sporadicka

01288 Svorka 30 servorizenij - Signal prilis maly, sporadicka

00816 Snimac servorizeni, zkrat ke kostre, sporadicka

Premyslim, ze necham vymenit cidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám dotaz jak poznám ,že mě servo nejde? Zdá se mě ,že při pomalé rychlosti jde volant dost ztěžka...ale pokd jedu rychle tak při zatočení se mě volant vrací../ máí snahu se rovnat......? tak nevím........spíš bych bral ,že musí jít lechce při pomlé rychlosti..třeba když parkuji.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...