Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

To Lugo:  Chtěl bych se prosím Tě zeptat, jaký klíč je potřeba na povolení snímače

(imbus či normální) a zda jsou potřeba nějaké nástavce( třeba na malou GOLU)

                    dík  Bert

Na povolení čidla je potřeba imbus tuším velikost "4" to byla...jinak je tam přístup opravdu mizerný...podařilo se mi to povolit klasickým imbusem zasunutým delší stranou a pak pomocí "kombinaček" chytit imbus a povolit...druhá varianta je oříšek a dvě prodloužení..ale na jeden šroubek stejně vadí kastla.....skoro doporučiji ten normální imbus.... :)

Editováno: , autor: Lugo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím a přidávám se do klubu. <_<

Mám Fábii 1.4 2001, takže jsem nemohl zůstat stranou. Mám stejné problémy s čidlem (kolísání napětí, rozsvěcení kontrolky řízení ....). V poslední době mi hned po nastartování spíná přerušovaně servo, aniž bych se dotkl volantu. Zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenost se senzory, které zde nabízí "sebo" za zajímavé ceny.Mě se zřejmě bude týkat ten TRW nebo ne? :unsure: Jinak vysoušení a utěsnění nepomohlo, takže ho hodlám vyléčit kladivem. :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bajerku, a zkontroloval sis svazek? Nevím, proč hned všichni jdou po servu a po čidlech. Já sice taky, ale teď když vidím stejný ročník jako mám já, už bych nešel jinam, než po svazku. Ikdyž ho máte určitě odmotaný a zavěšený, vsadím se, že máte zkorodované dráty, jako jsem měl já. Takže vyndat vzduchový čistič, držák baterky a podívat se na stav svazku! Nejchoulostivější jsou ty tenké drátky. A kladivo až nakonec. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji před koupí zajet do MB čídlo 6Q1423291 TRW cena asi 1600 kč. Tady je link na jejich ceník najdete to podle čísla. Ale kabel k čidlu nevede v tom svazku co zde popisuje Milanka.Je samostatně pod nosníkem teda aspoň já to tak mám.Prondo -_-

Editováno: , autor: Roman.V
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za reakce a hlavně za ten kontakt. :palec2: Nemám stálý přístup na net, tak reaguji až nyní.

Svazek jsem samozřejmě, řešil. Vím, že to u těhle ročníků dělá. Dokonce jsem vyvěšoval i ten co vede pod čelním sklem směrem k ventilátoru, válí se totiž taky v pěkném humusu! To s tím poblikáváním nemělo, ale nic společného. Zjistil jsem, že to nedělá při vypnutém motoru, a po nastartování neustále pracuje servo(bylo to slyšet a pohmatem i cítit chvění serva). Takže jsem vytrhnul čidlo ze serva a je klid. Tedy, svítí kontrolka řízení a pracuje zřejmě v nouzovém režimu, ale manželka nic při řízení nepoznala a já nemusím mít strach že servo zešílí. Takže si dovolím tvrdit, že je to čidlem. Kladivo ho nemine. :disgust: Jemom musím zjistit, které to je. Zřejmě TRW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za reakce a hlavně za ten kontakt. :palec2: Nemám stálý přístup na net, tak reaguji až nyní.

Svazek jsem samozřejmě, řešil. Vím, že to u těhle ročníků dělá. Dokonce jsem vyvěšoval i ten co vede pod čelním sklem směrem k ventilátoru, válí se totiž taky v pěkném humusu! To s tím poblikáváním nemělo, ale nic společného. Zjistil jsem, že to nedělá při vypnutém motoru, a po nastartování neustále pracuje servo(bylo to slyšet a pohmatem i cítit chvění serva). Takže jsem vytrhnul čidlo ze serva a je klid. Tedy, svítí kontrolka řízení a pracuje zřejmě v nouzovém režimu, ale manželka nic při řízení nepoznala a já nemusím mít strach že servo zešílí. Takže si dovolím tvrdit, že je to čidlem. Kladivo ho nemine. :disgust: Jemom musím zjistit, které to je. Zřejmě TRW.

Lze to asi nejsnadněji zjistit podle víčka nádobky na dolití servořízení. Je na něm uveden výrobce. ;) Popřípadě diagnostika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za reakce a hlavně za ten kontakt.  :palec2: Nemám stálý přístup na net, tak reaguji až nyní.

     Svazek jsem samozřejmě, řešil. Vím, že to u těhle ročníků dělá. Dokonce jsem vyvěšoval i ten co vede pod čelním sklem směrem k ventilátoru, válí se totiž taky v pěkném humusu! To s tím poblikáváním nemělo, ale nic společného. Zjistil jsem, že to nedělá při vypnutém motoru, a po nastartování neustále pracuje servo(bylo to slyšet a pohmatem i cítit chvění serva). Takže jsem vytrhnul čidlo ze serva a je klid. Tedy, svítí kontrolka řízení a pracuje zřejmě v nouzovém režimu, ale manželka nic při řízení nepoznala a já nemusím mít strach že servo zešílí. Takže si dovolím tvrdit, že je to čidlem. Kladivo ho nemine.  :disgust:  Jemom musím zjistit, které to je. Zřejmě TRW.

Lze to asi nejsnadněji zjistit podle víčka nádobky na dolití servořízení. Je na něm uveden výrobce. ;) Popřípadě diagnostika

ano to je nejlehčí...pokud ovšem nemá MPIčko...tam to nějak nezmákli a přímo nad víčkem je box baterky takže musí jít ven baterka a celý box ...

Editováno: , autor: Lugo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rok výroby 2000 -

taktéž se mi při nastartování rozsvěcuje kontrolka serva, většinou stačí nastartovat znovu a dále nesvítí (výjimečně musím opakovat dvakrát)

Tohle se ale děje jen v zimních měsících - přes léto bez problému. Z toho usuzuji, že se jedná o vlkost , která někde způsobuje tuto závadu.

Vydělal jsem čídlo (snímač řízení) - vypadal suchý, ale přesto jsem jej ještě pro jistotu vysušil a přetěsnil

(nevím zda je potřeba sundat ještě ten kryt co drží na čídle těmi malými Torxy - po povolení totiž kryt držel dále a bránil jsem se tomu jej násilím strhnout). Montáž zpět nastartování - v pořádku .

Na druhý den kontrolka při prvním startu svítí opět !!

Přemýšlím , kde by tuto závadu mohla vlhkost ještě způsobovat. Svazek mám rozmotaný.... Pokud má někdo další postřeh, budu rád .

Ještě by mne zajímalo , zda při běhu motoru a volant v klidu servo běží či ne ,nebo jen běží na nějaký nižší výkon???

Mě se zdá že běží stále a při pohnutí volantem změní jen zvuk. ( Takto se to chová , když kontrolka nesvítí a servo normálně funguje. ) Díky Bert

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, můžete mi poradit? Dnes z ničeho nic začalo kňučet servo konstantním zvukem i když na volant vůbec nesahám. Do včera fungovalo normálně, tj. když jsem na volant nesahal, servo bylo vypnuté a kňučelo jen když jsem točil volantem. Dnes jsem nastartoval (je teda zima a dost sněhu) a slyším běžet servo. Když točím volantem tak kňučí jiným zvukem, což je OK.

Proč kňučí i když netočím volantem? Snímač natočení hřídele je TRW a je rok starý. Že by třeba nějak záhadně ubylo servooleje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle me servo u stojiciho auta bezi porad, to je imho normalni

servo u stojaceho auta netočí stále, iba ked točíš volantom čerpá.

jediný prípad kedy servo ide stále je ked je nakódované pre telesne postihnutých, vtedy čerpá tak ako Xp3 píše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle me servo u stojiciho auta bezi porad, to je imho normalni

servo u stojaceho auta netočí stále, iba ked točíš volantom čerpá.

jediný prípad kedy servo ide stále je ked je nakódované pre telesne postihnutých, vtedy čerpá tak ako Xp3 píše

A proč začalo samo od sebe čerpat i po nastartování? Je možné, aby se nějak samo přepnulo na "handicap"? To je přece blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši,

já osobně si myslím ,(soudím podle svého vozu) že servo běží ihned po nastartování , ale asi jen v nějakém klidovém režimu. Když je teplo, tak o tom člověk vlastně ani neví - běží potichu. (řídký olej ) V momentě , kdy je zima(hustší olej) tak je slyšet jeho chod i v klidu po nastartování.

Právě ,že se zde vyskytují názory , že servo je normálně v klidu jsem vyslovil výše svůj dotaz, jak to s ním doopravdy je. Nevím , mě se zdá že funguje takto. Budu rád , když mi dá někdo potvrzenou informaci. Mám rok výroby 2000. Možná i zde byla nějaká změna , nevím . Bert

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...