Přejít na obsah

Zkušenosti se 100 W žárovkama


strpe

Doporučené příspěvky

čau jaké máte zkušenosti se 100w žárovkami do O2.

U OII mám jen xenony tak nemohu říct,ale vim od kolegů třeba u Passatu B5 před faceliftem ještě ze skleněn.světlama jim ty skla světel při použití 100W žárovek praskali.........OII má sice ty světla z nějakýho plastu,tak tam asi prasknutí nehrozí,ale aby se to vevnitř nějak nepeklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak asi všichni si radši tam naperou xenony. je vás tady dost a neříkejte že tam nikdo nedal 100w.

Myslim, ze je to cesta do pekel :

- reflektory na to nejsou stavene, takovou tepelnou zatez dlouho nevydrzi, je to samy plast, a 100W zarovka ma temer 2x vetsi ztratove teplo, nez ta doporucena 55/60W - zarovky nejsou dobre vetrane, budou odchazet, co je ale horsi, casem si poskodis vlastni (dost drahy) reflektor

- budes tim samozrejme oslnovat protijedouci, ne nadarmo nejsou tyto zarovky schvalene pro bezne pouziti, a jsou zejmena videt na ruznych soutezich a rallye

- s tim oslnenim si potom nezadas s chytraky, kteri maji dodelavane HID bez automat. regulace sklonu (vymlouvaji se na kolecko ;) )

Cestu bych spise videl v pouziti (pokud nemas na HID s automat. sklonem) modernich a ucinnejsich H4 zarovek, napr. PIAA, o kterych jsem zde toho take jiz dost napsal (hledej) - maji pri stejnem prikonu (a stejne tepelne emisi) vetsi svetelny tok, a bilejsi svetlo, blizici se (dle modelu) i HID vybojkam. "Cenou" za jejich pouziti je relativne nizka zivotnost (v tlumenych svetlech pri stalem sviceni cca 1-1,5 roku) a vysoka cena v Evrope... Sam jsem si je kdysi pravidelne vozil ze Statu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Martingeff: jestli chceš, aby ti halogeny líp svítily, tak kup celý nový lampy s projektorovou čočkou.. světlo je pak podobně rovnoměrně rozptýlený jako u xenonů a svíti to opravdu líp.. kamarád je koupil v místním bazaru a je spokojenej.

To bude asi pěkná pálka dát tam nový reflektory...kolik to tak koštuje??

Zkoušel někdo ty 100W žárovky?? Co to dělá s plastovým světlem??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty si ale trouba :-) nic ve zlém.. dají se sehnat žárovky s výkonem na patici 55W a světelným výkonem 130W , má je Vorlajz ale jinak neblbni.. to je přece jasný že se Ti ty lampy roztečou..

a nebo pak xenony nebo projektory.. Rolbař ti udělá xenony za cca 15ct tisíc.. už je dělal jednomu klukovi tady.. má to jako z výroby... náklony se vším všudy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

namontoval do OII 100W žárovky a asi po 3 minutách se linul z konektoru hroznej zápach. Ale co tam v tom případě dát aby to lépe svítilo?

Zkus Philips Night Guide 55W nebo VisionPlus 50% 55W. Se 100W zničíš celý reflektor a výměna vhodných žárovek je nejrychleší a nejlevnější řešení.Samozřejmě jak ti radí kolegové vyměnit celé reflektory za čočkové či xenony lze ale je to podstatně dražší cesta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty si ale trouba :-) nic ve zlém.. dají se sehnat žárovky s výkonem na patici 55W a světelným výkonem 130W , má je Vorlajz ale jinak neblbni.. to je přece jasný že se Ti ty lampy roztečou..

Díky za poklonu .. .:-)) Předpokládal jsem, když se 100W žárovky normálně prodávají, že se dájí použít ke svícení v jakýchkoliv reflektorech, ale zřejmě jsem se spletl a vystavím si je na poličku..:-)).

Nechám si dle vaší rady nainstalovat ty xenony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus Philips Night Guide 55W nebo VisionPlus 50% 55W. Se 100W zničíš celý reflektor a výměna vhodných žárovek je nejrychleší a nejlevnější řešení.Samozřejmě jak ti radí kolegové vyměnit celé reflektory za čočkové či xenony lze ale je to podstatně dražší cesta.

Ty philipsky jsou nějaky nový tip?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O žárovkách tady bylo už napsáno opravdu moc,je fakt ,že kokta 2 nesvítí zrovna super(halogeny).Pro toho kdo nemá xena a než do ní mastit uni přestavbove sady nebo 100W,je asi nejpřijatelnější koupit kvalitní žárovky(piaa,philips,osram).Já jsem dal H7+H1 osram night breaker (cena sice 1000kč za 4 ks), ale konečně už něco v noci vidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O žárovkách tady bylo už napsáno opravdu moc,je fakt ,že kokta 2 nesvítí zrovna super(halogeny).Pro toho kdo nemá xena a než do ní mastit uni přestavbove sady nebo 100W,je asi nejpřijatelnější koupit kvalitní žárovky(piaa,philips,osram).Já jsem dal H7+H1 osram night breaker (cena sice 1000kč za 4 ks), ale konečně už něco v noci vidím.

Tak jsem včera koupil taky Osram Night Breaker a vypadá to, že snad budou svítit celkem dobře. Ještě jsem nejel ve tmě tak uvidím zítra ráno.

Koupil jsem je za 310,-Kč/ks v obyčejné mototechně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Nazdárek, včera jsem namontoval do OII 100W žárovky a asi po 3 minutách se linul z konektoru hroznej zápach asi se něco vypalovalo..:-))?? Tak nevím jestli je nevyměním zpátky za klasiku. Ale co tam v tom případě dát aby to lépe svítilo?

Nevím, nevím, bud neumis cist, nebo nechces, nicmene jen o jeden prispevek pred Tebou jsem Ti myslim dost jasne vysvetlil aspekty pouziti tech 100wattovek v O2. Polozit pote otazku "co to udela s plastovym svetlem", opravdu neumis cist ?

A to jsem samozrejme predpokladal, ze jsi si zde predem podrobne a dukladne procetl veskere prispevky o zarovkach a zkusenosti s nimi.

Proto me prekvapuje, ze nejen ze napises takovou kravinu "ze jsou 100W zarovky bezne v prodeji, a ze proto se domnivas, ze by mely byt pouzivany", ale i proto, ze nakonec napises o Osram Nightbreaker, o kterych se zde psalo tuny a tuny prispevku, vc. mych zkusenosti s nimi, kdyz se jeste bezne u nas neprodavaly. Mimochodem na kazde 100W zarovce je obvykle napsano, pro jaky provoz a kam je urcena (?), cetl jsi si to nekdy ?

To je bud ignorantsvi, nebo totalni nepochopeni principu dizkusnich for.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za poklonu .. .:-)) Předpokládal jsem, když se 100W žárovky normálně prodávají, že se dájí použít ke svícení v jakýchkoliv reflektorech, ale zřejmě jsem se spletl a vystavím si je na poličku..:-)).

Nechám si dle vaší rady nainstalovat ty xenony.

ano prodavaji se , ale nejsou homologovany , mam dojem , ze by na nich melo to bejt i napsano , ze tyto zarovky nejsou schvaleny pro provoz na pozemnich komunikacich , pripadne by te mel upozornit prodejce .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...