Přejít na obsah

Jaké zimní pneu a alu na SII ?


neon

Doporučené příspěvky

Na léto provozuji škodovácký 18" Themisto, vypadají dobře, auto hezky sedí, ale komfort je na horší cestě fuč.

V zimě mám škodovácký 16" Moon, žehlí krásně nerovnosti na horší cestě, jen v zatáčkách je to jak v gumovým člunu.

 

Na druhém autě 18" Sirius/ 17" Flashe a rozdíl tam také je...... 17" jsou co se týká komfortu takový zlatý střed.

Zase na auto velikosti Superbu vypadají všechna kola pod 18" blbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolektivní zkušenost - do města 16", mimo město, dálnice 17". Sám jsem 16" jako první měl, kromě toho že je to gumové, jak píše Prassat, stačí jet klidně 100 a udělat úhybný manévr na dálnici - mně vběhla liška do cesty, sice jsem se ji vyhnul, ale na jistotě vedení auta mně to dost vyděsilo, sice jsem se nepřevrhnul, ale zvedlo mi to solidně tlak, 16" šly ihned pryč...

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Golfino: Zalezi na tom, co chces. Skodovka mela nekolik mesicu akci na originalni zimni ALU Flash za super penize. Na ty pasovalo 205/50 R17, coz je max. rozmer pro pouziti zimnich retezu. Pokud jsou pro tebe retezy dulezite, porid tento rozmer a tyto ALU. Pokud je ti to jedno, porid to, co se ti sezene lepe.

 

Tj, pokud najdes za dobrou cenu Flashe (v inzeratech jsem je videl docela casto), kup 205/50/R17. Pokud koupis standardni rafek pro SII, kup 225/45/R17

 

Ja mam Flashe a Michelin A4 a jsem spokojeny.

 

Rozdil mezi 225/45/R17 a 205/50/R17 je max. 100Kc na pneu (205/50R17 je trochu drazsi, protoze neni tak popularni).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17" jsou takový kompromis asi ve všem.Osobně jezdím na zatracovanych 16" teď celoročně.Superb je pro mě hrozná koza na rozbité silnici, 18" to byla málem moje smrt:) ideál na německý dálnice a na pohled,to jo.Na 16" zvládám jezdit svižně bez problémů,je to o zvyku. Samozřejme,zatáčky musím pianko.Ale na ty prostě superb stejně není,kdo v nich chce trochu jet,musí si pomoct aspoň těmi 17" a 18"..A každý kdo chce mít tedy supa krásného taky:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to je relativne jedno ake zimne. Vacsinou aj ta najhorsia zimna je lepsia ako letna. Testom by som tolko neveril, ale so ziadnymi premiovkami ako pirelli, conti, goodyear, dunlop, michelin neurobis chybu. Zalezi skor na cene co si ochotny zaplatit. Zalezi este kde jazdis..ci vobec stretnes sneh cez zimu.lad nespominam, tam okrem hrotov nepomoze nic..rozmyslal by som aj o nokian...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ono to je relativne jedno ake zimne. Vacsinou aj ta najhorsia zimna je lepsia ako letna. Testom by som tolko neveril, ale so ziadnymi premiovkami ako pirelli, conti, goodyear, dunlop, michelin neurobis chybu. Zalezi skor na cene co si ochotny zaplatit. Zalezi este kde jazdis..ci vobec stretnes sneh cez zimu.lad nespominam, tam okrem hrotov nepomoze nic..rozmyslal by som aj o nokian...

Plny suhlas... Mal som Michelin... presiel som na zimne Nokiany po skusenosti s autom v NO ktore na tomto bolo obute... hm... taku istotu a sedenie na ceste som este u O2 v zime nemal... na S2 ked opotrebujem tie co som dostal k autu pri kupe, urcite kupim tiez Nokiany... Skandinavci to proste vedia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Sorry, ale nedá mi to...   Pokud někomu Superb na 16" v šířce 205 plave a v té stejné šířce na 17" sedí perfektně, tak to nechápu.  :kol-44:   To jsou tady takoví mistři, že poznají tak malý rozdíl ve výšce profilu??  Ale no tak...

 

 

 

...

 

16" jsem prodal, auto děsně plavalo na dálnici a připomínalo člun, na těch 17" 205 sedí perfektně jak má.

Editováno: , autor: xkubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...