Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

Dnes mi volal známí od Klokočky,Ph6 že jim přišlo z MB aktuál.hlášení se software k přehrátí ŘJ motoru.

Prý to způsobovalo,špatný odchod výfuk.plynů z motoru,kvůli přísním emis.limitům to bylo přiškrcené.Vysvětlil mi to laicky,že v moment kdy sešlápnu plyn a jednotka motoru vyhodnotí že emise jsou vysoké tak část výfuk.plynů pustí do výfuku a zbytek jde zpět.vedením zpátky do motoru,no a v tom byl problém,šlo tam víc než je max.hranice a proto se to občas přidušovalo.

Řikal že tam maj dvě předváděčky které jim to taky dělaj,tak to hned přehráli a je to o.k,už to nedělá.

Tak jsem se tam hned objednal na příští týden.

Je mi ale divné,že když to bylo nové.tak do 10000km to dělalo skoro pořád,nyní po 3měsících mám přes 30000km a už to cítim jen zhřídka.

No uvidíme až to přehrajou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá to při akceleraci kolem 2000-2500ot./min.

Já to nejvíce cítim když mám naložený auto a když se třeba rozjedu do kopce,přeřadim na dvojku a šlápnu na plyn tak cítim jak to záčíná pěkně táhnout a právě kolem těch 2000-2500ot.to jakoby přeruší takový zacukání (zatrhání)a pak zas táhne pěkně dál.

Dělá mi to od novýho,do 10000km jsem to cítil výrazně a ted mám přes 30000km a už to zas tak hrozný neni a hlavně už to nedělá pořád,ale jen občas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nepravidelně, při cca 15. - 20. vypnutí motoru se ozve z motoru nepříjemný zvuk připomínající

klepnutí stěračů při dojezdu.

Mám pocit " jakoby se motor natvrdo zastavil ".

Při ostatních zhasnutí motoru, je vypnutí klasické s plynulým doběhem.

Jedná se o motor TDI 77 kw - Golf Plus r.v. 2005

Prosím nesetkal se někdo s podobným problémem ?

Nostalgicky vzpomínám na " zlatou " OCTAVII ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi volal známí od Klokočky,Ph6 že jim přišlo z MB aktuál.hlášení se software k přehrátí ŘJ motoru.

Prý to způsobovalo,špatný odchod výfuk.plynů z motoru,kvůli přísním emis.limitům to bylo přiškrcené.Vysvětlil mi to laicky,že v moment kdy sešlápnu plyn a jednotka motoru vyhodnotí že emise jsou vysoké tak část výfuk.plynů pustí do výfuku a zbytek jde zpět.vedením zpátky do motoru,no a v tom byl problém,šlo tam víc než je max.hranice a proto se to občas přidušovalo.

Řikal že tam maj dvě předváděčky které jim to taky dělaj,tak to hned přehráli a je to o.k,už to nedělá.

Tak jsem se tam hned objednal na příští týden.

Je mi ale divné,že když to bylo nové.tak do 10000km to dělalo skoro pořád,nyní po 3měsících mám přes 30000km a už to cítim jen zhřídka.

No uvidíme až to přehrajou.

Ahoj, zajimalo by mne jak si dopadl? Spokojenost...?? To prehrani SW udelaji jakou soucast zaruky, nebo za to neco chteli???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spokojenost maximalní!!

Už jsem od té doby absolvoval cestu Praha-Amsterodam-Brusel-Praha a ještě jiné cesty celkem cca 4000km a super,už to ani malinko necukne.

Výkon motoru se sice nezvýšil,ale milé mě překvapilo jak se zjemnil chod motoru při akceleraci,jde to ted pěkně zvolna svižně do otáček a ne jako před tím,hrubě nic,nic pak zacukání a po té zátah turba,ted to jde fakt pěkně plynule a pěkně nahoru.

Před tím jsem spotřebu nějak zvlášt nesledoval ale vím že jsem měl dlohodobou kolem 5,4-5,6l,ted jsem tam po týdnu po přehrání mrknul a bylo tam 5,1l.Ten známí od klokočky mi řikal že u všech služeb.OII kde to přehrávali kvůli tomu cukání šla spotřeba taky dolu.

To přehrání je normálka na záruku,žádné placení!

Zrovna když jsem byl u toho klokočky tak tam byl chlápek s novým passatem TDI 77kw a taky s cukáním,tak mu to taky přehrávali.

Kolega s práce měl u OII 77kw stejný problém a byl s tím v pátek v InterPorsche a taky mu to přehráli na počkání a taky spokojenost.

To CD je normálka origo od výrobce a ne nějaké vypalované jak jsem se dočetl na jiných fórech že si to servisy vykutily sami,to CD jsem viděl na vlast.oči,jsou v něm loga Audi,W,Škoda,Seat a německé nápisy kterým jsem bohužel nerozuměl protože německy vůbec neumim,jediné srozumitelné pro mě bylo TDI PD 77kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radys podle me tvemu motoru nic neni. ;) To co ti pripada jako klepnuti steracu, jsou opravdu sterace. Mrkni do manualu, kde je uvedeno, ze se pri kazdem patem vypnuti zapalovani nove nadefinuje klidova poloha.

Me se pravy sterac koncem zastavoval tesne nad tou cernou oblasti skla a pri tom asi patem vypnuti (presne jsem to nepocital), zajel trochu niz. Zkus si nekde v garazi nekolirat zapnout a vypnout zapalovani a uslysis po tom patem vypnuti znamy zvuk. Neni to vada je to vlastnost auta. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o těch čipov.motorech jsme se zrovna bavily s tím technikem od klokočky,prý jak zjistěj že tam je čip tak na záruku co se motoru týče nic neměnej.Prý k nim jezdí taxikař s čiplou OII TDI starou 8měsíců taky si stěžuje na cukání a má ještě problémy s turbem a na záruku mu nic neuznaj,dokonce si ten taxikář si nechal pozvat oblast.technika s MB a ten řekl to samí a vůbec se prý s ním o nějaké záruce nebavil.Jestli už to nemáš v záruce tak asi nebude problém akorát asi to přehrání bude nejspíš za hotový,nevím zeptej se,v každém servisu to řešej jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to zacukávalo při akceleraci nad 2200ot./min.

Po přehrání už super.

V týdnu budu mít okopírované aktual.sdělení z MB na toto cukání,určené pro servisy tak to sem hodím tak jako do oddělení klimatroniku.

Podtočenej ropák?to snad ani nejde pokud to vyloženě nezašlápneš.

TDI se krásně zvedá třeba i při 1200ot.a zařaz.trojce,stačí jen přidat a krásně to zatahá bez nějakých protestů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez som si dal prepalit software. Teraz zrychluje OII 1,9 plynule, aspon sa mi to zda. Nova verzia softveru mala oznacenie 9251. Palilo sa to 57 minut. V servise mi povedali, ze to maju asi tri tyzdne. Myslite si, ze je to najnovsia verzia SW?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...