Přejít na obsah

Nové letní gumy - starší rok výroby


micho123

Doporučené příspěvky

Chlapi netlučte mě hned, chtěl bych nějaké reálné zkušenosti, ne kopírovat řeči výrobců. Dostal jsem od kámoše k autu letní Contíky Premium contact - jsou úplně nový, nicméně rok výroby 2002 (klasický 195/60/R15) - ležely mu celou dobu v garáži (on je prostě takovej - prachy moc neřeší a zapomněl na ně). U zimních bych asi uvažoval víc, ale myslim, že je to lepší volba než středně jetý Matadory, co tam mám teď. Co vy na to? Nový gumy nepřipadaj v úvahu.

PS: mezní parametry gum většinou nehledám ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2002 to už je dost,počítám když je nasadíš tak moc dlouho nevydrží,pokud je měl nafoukly na disku tak by měly bít v pořádku,ale jestli ležely jen tak v garaži tak bude po nich.V tomhle případě budou ty matadory na mokru jistější.

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi netlučte mě hned, chtěl bych nějaké reálné zkušenosti, ne kopírovat řeči výrobců. Dostal jsem od kámoše k autu letní Contíky Premium contact - jsou úplně nový, nicméně rok výroby 2002 (klasický 195/60/R15) - ležely mu celou dobu v garáži (on je prostě takovej - prachy moc neřeší a zapomněl na ně). U zimních bych asi uvažoval víc, ale myslim, že je to lepší volba než středně jetý Matadory, co tam mám teď. Co vy na to? Nový gumy nepřipadaj v úvahu.

PS: mezní parametry gum většinou nehledám ;)

Já bych to prubnul co to udělá, když se nazují a nafouknou, nesmí být zpuchřelé, aby se nerozlítly, taky bacha, zda nemají deformovaný kord. Pokud bys je nechtěl, dej vědět, postarám se ti o "ekologickou likvidaci" lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7let stary gumy davat na auto je blbost.. smes uz je moc stara, u letnich se doporucuje max 5let.. u zimnich jeste min... stejda me na felde 8let barumky ale auto jezdilo jen kratky trasy a nepamatuju se ze by nekdy jel vic jak 100kmh, v Oct treba na danici chych to neriskoval, R15 pneu jsou dnes na netu levny a riskovat poskozeni auta kde nasledna oprava vyjde na vic jak cela sada novych pneu. je.. zbytek at si kazdej promysli sam...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, nejake materialy v PDFku mam. Je to ruzne pro snad vsechny rocniky Oktavek.... Co presne shanis nebo resp. co te zajima? Elektrika, motor, ...
fire je za zenitem tomu zu ani nepisu porad neco resiiii
Chlapi netlučte mě hned, chtěl bych nějaké reálné zkušenosti, ne kopírovat řeči výrobců. Dostal jsem od kámoše k autu letní Contíky Premium contact - jsou úplně nový, nicméně rok výroby 2002 (klasický 195/60/R15) - ležely mu celou dobu v garáži (on je prostě takovej - prachy moc neřeší a zapomněl na ně). U zimních bych asi uvažoval víc, ale myslim, že je to lepší volba než středně jetý Matadory, co tam mám teď. Co vy na to? Nový gumy nepřipadaj v úvahu.

PS: mezní parametry gum většinou nehledám ;)

stejnej problém, měl jsem na autě CONTINNTALY 2003 zimáky a nikdy více :feve: ... prdlý dráty a pneu byla jako brambora - občas plochá, občas vyboulená, takže to házelo jak prase...a to nemluvně asi o směsi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 2002 je už celkem dost stará pneu. Vzorek bude určitě ok, ješte tam budou štětinky, ale kavlita směsi bude horší. Jak se tu výše píše, můžou rychle odejít, tedy ojezdit se, případně prasknout v kritickém momentu.

Otázkou je, zda ti stojí pneu za nula vůči riziku. Možná bych se poohlednul po ojetých 195, ale novější ročník. Alespoň 2006 a výše,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

tak jeste dalsi poznatek - prece jen mi to nedalo a zeptal jsem se v barumservisu pri vyvazovani. jednoznacne mi rekli, ze jsou lepsi "starsi" novy conti, nez ojety matadorky - udajne jsou gumy uz tak konstruovany, ze bouchnuti nehrozi - budou asi rychleji starnout, muzou casem jakoby puchret a pak budou nachylnejsi na obrubniky. proste jsem je zkusil dat a zatim, po par stech km drzej dobre. rikali ze pri mejch cca. 5-7 tis. rocne par let urcite vydrzej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...