Přejít na obsah

Spotřeba 1.9TDi


Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 let později...

Zdravíčko pánové, měl bych menší dotaz, mám F1 combi 1.9 TDI atd, poslední dobou pozoruji nárust spotřeby minimálně o litr. Dlouhodobou mám i přez 6,8l/100km což jsem nikdy neměl, dříve jsem míval okolo 5,6l/100km a to sem to nikdy nešetril. Také volnoběžnou spotřebu pozoruji vyšší, dříve byla 0,6l a tet sem na 0,8l. Jen pro upřesnění egr mám zaslepenej a místo váhy mám diodu. Obě věci mám už přez rok a vše bylo v pořádku a ž do nedávna. Jinak co se jízdních vlastností týče řekl bych že má i nepatrně nižší výkon než dríve. Když to ale zhrnu tak co se jizdy a celkově chování motoru týče žádnou věčí změnu nepozoruji. Olej měněn asi před měsícem a filtr vzduchu jsem nahradil lněnou vložkou, něco jako K&N ale jina značka a výsledek je stejný. Dočetl jsem se tu i že by to mohlo být naftovým filtrem ale nechce se mi věřit ze by to na to mělo vliv. Děkuji za každé moudro :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 12. 4. 2009 at 21:45, kibi napsal:

Tak vidíš a ani to nebolelo :) vzducháč udělá děsně moc, sám ho měním každých 10 000km, ta investice mne nezabije a mám klid :p Jináč sportovní filtr do TDi je naprd, ale pořád lepší než zasratej :) Tak hodě šťastných km se sazema za prdelí lol

ak ty mas tu fabku na fotke a je vyladena na vyssi vykon tak to je fajn ...no ked povies ze sportovy filter je nanic a nema zmysel tak si ma dobre rozosmial :D ....praveze ten robi presne to co motor potrebuje a tak isto turbo lepsie dycha lepsie nasava vzduch menej skodi vahe krajsi zvuk z turba ...asi holadom takych veci nevies a si asi dalsi antisportovych filtrov ...mal som na kazdom jednom aute a proste je tam rozdiel citit ci na citlivosti pedalu lepsie do otaciek reakcii plynu alebo spotreby ...ten kto ma seriovy vykon tak sportovy filter viac menej je nanic ...ale ked kto am vyladeny ako ja tak tam uz musi byt aspon vlozka nech ma co turbo tahat a ne dusit sa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...