Přejít na obsah

Zadní stěrač - problémy


camron

Doporučené příspěvky

Minulý týden se mi stalo, že jsem chtěl ze zadního skla u O1 stírnout sníh, stěrač popojel cca. 10 cm ve směru stírání a pak zdechnul. Nejel tam ani zpět, prostě uvázl na jednom bodě. Když jsem pak opakovaně spustil stěrač, tak jen slyším, jak vrčí motorek, ale stěrač se nahýbe. Pojistka OK, ostřikovač stříká. Mám se připravit na výměnu motorku nebo může být zrada ještě jinde?

Editováno: , autor: camron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden se mi stalo, že jsem chtěl ze zadního skla u O1 stírnout sníh, stěrač popojel cca. 10 cm ve směru stírání a pak zdechnul. Nejel tam ani zpět, prostě uvázl na jednom bodě. Když jsem pak opakovaně spustil stěrač, tak jen slyším, jak vrčí motorek, ale stěrač se nahýbe. Pojistka OK, ostřikovač stírá. Mám se připravit na výměnu motorku nebo může být zrada ještě jinde?

A není možný,že se Ti protočila osa motorku v uchycení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není možný,že se Ti protočila osa motorku v uchycení?

Tak to nevím, ještě jsem to nerozebíral. Ale možný, že tam pod tím náporem sněhu něco povolilo nebo se protočilo. Ostatně by tomu možná i napovídalo to, že ten motorek vrčí. Co by s v tomto případě muselo vyměnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to bylo tak, jak jste psali. Všechny převody uvnitř motorku jsou kovové, jen to jedno klíčové převodové kolo je z plastu, takže bylo totál rozžvejkané. Jistil to zánovní motorek z vrakáče za pětikilčo a stěrač už zase stírá....:-)

P.S.: Tímto bych chtěl varovat všechny, že ozvláště zadní stěrač je jen na vodu, protože ni silnějšího neutáhne a dopadne jako já... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

jen takový malý dotaz.. Nejde mi docela dobře setřít zadní okno. Ve vrchní části stíraného oblouku mi vždy zůstane kousek nesetřen..

Někde jsem četl že to je věčný problém Octávií.. Už jsem vyměnil ramínko i gumu a furt nic... Nemáte s tím někdo zkušenosti jak toto vyřešit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupis: ramienko stieraca VW Touran (1T0 955 707C) a stieratko VW Polo (6Q6 955 425A)

Ak nemas vzadu ostrekovac, tak kupis krytku z Octavia II Combi (1Z9 955 435),

ak ho mas, tak musis kupit krytku z VW Polo (6Q6 955 435B)... trosku budes musiet zbrusit zospodu,

aby nechytala sklo, ale je to robota tak na 5min.... a vysledok zaruceny :palec2:

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Kupis: ramienko stieraca VW Touran (1T0 955 707C) a stieratko VW Polo (6Q6 955 425A)

Ak nemas vzadu ostrekovac, tak kupis krytku z Octavia II Combi (1Z9 955 435),

ak ho mas, tak musis kupit krytku z VW Polo (6Q6 955 435B)... trosku budes musiet zbrusit zospodu,

aby nechytala sklo, ale je to robota tak na 5min.... a vysledok zaruceny :palec2:

Mám OCT I a jak to tam vyřeším když mám ostřikovač vyveden do 2 trysek na ramínku ostřikovače???Díky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám OCT I a jak to tam vyřeším když mám ostřikovač vyveden do 2 trysek na ramínku ostřikovače???Díky :palec2:

Uff, tak toto neviem... ja som mal klasicku trysku.... ale predpokladam ze tak nejako to ma aj OII (mozno sa mylim).

Moznost pre teba by bola dat komplet stierac (ramienko, trysku ostrekovaca, krytku, stieratko) z OII combi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...